Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

ne volim torte. 

 

daj neku gde ću da ispečem fazon dve kore, al da budu one vazdušasto hrskave japanski vetrovi stzle, al sa tvistom obavezno - a dash of japanese limeta zest fazon. 

 

jedan fil između. neka moćnost od čokolade, karamela, krem brulea i zlata. 

 

i pistaći. 

 

Link to comment
On 19.11.2019. at 10:27, Ras said:

Tart sa pistaćima i limunom u JAM-u odličan!

Kora (osnova) od pistaća, punjeno bogatim kremom od žumanaca i limuna, preko belanac sa još malo pistaća. Umereno sladak.

Ovu ću morati da pravim u kućnoj varijanti.

Ovo je kao neka varijacija lemon meringue? 

S tim da u tart idu pistaci. Belanaca zapecena? 

Link to comment
1 hour ago, nisam ja said:

ne volim torte. 

 

daj neku gde ću da ispečem fazon dve kore, al da budu one vazdušasto hrskave japanski vetrovi stzle, al sa tvistom obavezno - a dash of japanese limeta zest fazon. 

 

jedan fil između. neka moćnost od čokolade, karamela, krem brulea i zlata. 

 

i pistaći. 

 

:rolf:

imam jedan recept za tortu, za bolide. ako hoćeš saher, tu nema šta da ne valja.

Link to comment
6 hours ago, nisam ja said:

ne volim torte. 

 

daj neku gde ću da ispečem fazon dve kore, al da budu one vazdušasto hrskave japanski vetrovi stzle, al sa tvistom obavezno - a dash of japanese limeta zest fazon. 

 

jedan fil između. neka moćnost od čokolade, karamela, krem brulea i zlata. 

 

i pistaći. 

 

e jebaga, i juzu i puslica i karamel i krem brule i pistac i zlato, pa sta je to, ruska salata?!

ja bas mislila da treba neko da napravi tortu bez premca, filipinsku sans rival, da nam javi kakva je. aj ti:)

Link to comment

uspela mi inacica ovog super recepta bez secera s makom, takozvane maker kocke :D

izbacila sam secer iz testa, umesto dzema od kajsije kolac sam zalila ukuvanom zaledjenom malinom, umesto oraha mak. mogla sam i orahe, mak ovde nema veze. sve u svemu, poenta je da je bilo veoma ukusno i dovoljno slatko s coksom 70 posto. sledeci put cu ukuvati visnje, svarcvald na zaher. 

 

inace, i sa secerom je bozanstven i svecan. iako kolac, daje ugodjaj torte. eto nek stoji tu recept. 

 

SACHER KOCKE
tijesto:
8 jaja
6 žlica šećera
20 dkg čokolade za kuhanje
20 dkg mljevenih oraha
krema:
1/2 l vrhnja
20 dkg čokolade za kuhanje
Postupak: odvojeno istući žutanjke i bjelanjke. Dodati u istučene žutanjke šećer, prethodno rastopljenu čokoladu i orahe te u to lagano zamješati snijeg od bjelanjaka.
Staviti peći na 180 C jedno pola sata (provjeriti čačkalicom kad je gotovo)
Toplo tijesto ispikati čačkalicom i još toplo premazati đemom od marelice.
Na ohlađeno tijesto staviti kremu!
Postupak za kremu: pola litre tekućeg šlaga mješati na laganoj vatri zajedno sa čokoladom, sve dok se čokolada ne otopi.
Paziti da vrhnje i čokolada ne prokuhaju (jako vazno).
Toplu kremu preliti po ohlađenom tijestu i dobro sve ohladiti.
najbolje je napraviti dan ranije da se kolac potpuno ohladi jer krema bude potpuno tekuca (sto vas ne treba zabrinuti jer se hladenjem potpuno stvrdne).
posluziti sa slagom.

p.s. onaj tekuci slag za kremu ne smijete umutiti nego tako tekuci lagano zagrijavati.

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...