Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

neka svako govori kako hoce. 

 

 

@ ekstragluvi    lepe su ti oblande :)

 

 

fini u svetozara miletica se pretvaraju u poslasticarnicu u narednih nekoliko tjedana. 

 

gledala sam cenovnik u malom princu, komadno je 395. meni je nenormalno da kolac u srbiji kosta 3+ eura. 

Edited by darling
Link to comment

ako me sećanje dobro služi, jer nisam pravila dvadesetak godina, starinski pišinger se pravio ovako;

1l mleka se kuva do besvesti sa 1/2 kg šećera i dobije boju i ukus karamele. u prohlađen krem se doda 1/2 kg mlevenih oraha i 250 g putera ili onog tvrdog margarina. ovom smesom se mažu velike oblande, pokriju folijom i poklope plehom na koji se naslažu debele knjižurine ili sl.

sledećeg dana se oblande premažu topljenom čokoladom.

fala, 

 

ja nikada nisam jela te starinske, porodica moga oca je nekada davno slavila sv. nikolu i samo tada su se pravile oblande, ali  posne, sa puno oraha doduše

ja se sećam samo tih posnih, ali ove naravno moraju da budu bolje

Link to comment

jel' zna neko kako se krecu cene po mandarina sopu?

 

probao sam jednu tortu samo i bila je odlicna. kontam da su skupi ko krv.

 

3200-3800 je kilo, po secanju, znam da sam jednu malo od 600grama (indigo) platio oko 2000.

Link to comment

Nisam probao te njihove torte, ali oni poklon-kolači onako glazirani , ko plastični me više odbijaju nego što me privlače...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

pa taj tip iz Mandarine još od Squre Nine - gde je radio kao šef poslastičar, ima jedan te isti kalup za kolače

 

ohlađen mus + želatin + fondan glazura + previše šećera

 

pa u boji, pa u čaši, pa izvrnuto naopačke, pa da vidiš kako se masa loži

Edited by banatjanin
Link to comment

meni se kolaci u mandarini razlikuju od sq9. isto sam imao otpor na pocetku kao i vecina ljudi ovde ali sam naleteo na par zanimljivih stvari. mada nisam bio par meseci sigurno, od pre leta pa ne znam kakvi su trendovi. sad jasno da svako od nas voli bazicne stvari kada su napravljene vrhunski vise od eksperimentalne patiserije ali kakve veze ima ako je dobro, ionako se ne jede svaki dan tamo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...