Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

scones

 

 

eto ga. ja sam pravila duplu dozu. posto kod nas nema samodizuceg brasna, koristila sam na 450 grama brasna 1 prasak za pecivo i digli su se kako treba, ovo sto vidis na slici su polovine jednog, od secera sam stavila dve kesice vanilina, bilo je sasvim dovoljno. dolila sam nesto malo vise mleka od 220 ml. 

postuj sve njene savete: testo razvaljaj na 3 cm, izmeri lenjirom, nemoj da uvrces sekac (gde sam uvrtala da izvadim testo, ti su se iskrivili ko sto je delija rekla da ce se desiti), peci na gornjoj polovini rerne (to inace nikad ne radim, pecem u zlatnoj sredini). dobila sam 14 komada. super su se ispekli, bio mi je ko neki strumpfograd u rerni :)

naprave se za par minuta. 

Edited by darling
Link to comment

ne. bez, i nisu mi izgoreli, bili su savrseni. cak i to brasno na vrhu je zazutelo skon taman kolko treba. viskove sam ocistila cetkicom kad su se ohladili. 

Link to comment

delia je institucija. ne znam da sam usao u kucu koja nema njen kuvar. jasna, precizna i pokriva sve - od kuvanja jaja do vrhunskih djakonija. sto rece darling, bas ko narodni kuvar. 

 

ovu tortu je opravila delia - samo da se zna. 

 

LetitbleedRS.jpg

Link to comment

help! pravim klasicnu oblandu 2l mleka secera sam turio manje od kilo. dovoljno je slatko. dodacu jos margarin za kuv oko 100g oraha i 2 stangle cok za kuv. e sad, koliko margarina je dovoljno na ovu kolicinu ili da turim ceo?

Link to comment

duplo više oraha i čokolade i ceo margarin. ja neću da ti drvim o margarinu, jer će se već naći neko drugi.

dobro ukuvaj mleko i šećer.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...