Jump to content
IGNORED

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

a kako se uopšte intervjuiše porodica ovako ubijenogmeni je to potpuni horor
Nije droga, nije Crna Reka, ali jeste jedna od zlatnih serija Blica. Za posebnu temu je ovo.
na osnovu cega imate utisak o porod.patologiji?!
Zbog intervjua, isto. Pored porodice, kao glavnog `krivca`. Detinjstvo i ta prica. Osim toga, koje su druge mogucnosti? Organska bolest mozga, maltretiranje od strane okoline, PTSP ili nesto slicno... i sta jos?editovao sam, dodao recenicu, ispravio nepismenost Edited by Malkmus
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

Ima i luđih i smelijih, ali to su stvarno slučajevi u tragovima. Poznavao sam čoveka, bio je neškolovani automehaničar, ali je po saznanju da mu je sin zavisnik imao muda da okrene telefonom sve porodične i druge prijatelje i fino im saopštio da mu je sin narkoman i da mu ne daju pare ako zatraži. Sina je stavio u kućni karantin. Još uvek se priča da je za sedam dana ubio i dva dilera koji su njegovog sina snabdevali(ovo niko ne može da potvrdi, samo postoji koincidencija da su dva dilera iz kraja smaknuti u par dana). Ne navodim slučaj kao pozitivan primer, samo kao jednu od bezbroj mogućih reakcija očajnika iz porodice. Čak ni takvima ne smemo suditi prestrogo, jer u ili-ili situacijama niko ne zna kuda će ga odvesti njegov primal instinct.
Mog tog ortaka iz kraja su na kraju roditelji zatvorili u sobu i nisu ga pustali napolje 6 meseci, smeo je da ga posecuje redovno samo jedan nas zajednicki drugar koji je njemu pre svog tog sranja bio najblizi ortak, jedino su njemu roditelji verovali jer su znali da on ne uzima nista, a jedanput-dvaput sam u sobu usao i ja i jos poneko za koga su roditelji procenili da je "ispravan". Na kraju je decko uspeo da se skine sa najtezih sranja, mislim i dalje duva ko blesav i tako to ali nista belo, nista igla...
Link to comment
Danas
Odlikovan- Episkop Lavrentije odlikovao je Peranovića pre tri nedelje najvišim činom u Srpskoj pravoslavnoj crkvi - protojerej stavrofor, što samo dokazuje koliki je ugled uživao Peranović - ističe advokat Ilija Radulović. Vladika Lavrentije je, inače, prekjuče „privremeno zabranio sveštenodejstvo“ Branislavu Peranoviću, zbog osnovane sumnje da je počinio ubistvo. Episkop šabački ga je stavio pod privremenu zabranu sveštenodejstva do okončanja krivičnog postupka.
Nego, gde nestade Praslin?
За све вас што пљујете СПЦ једна информација: након скандала са батинањем СПЦ је Бранимира Петровића рашчинила. Ускоро након тога манастир Црна река је распуштен, а игуман Црне реке и већина монаха, ако не и сви, отишли су за Артемијем.
Edited by Syme
Link to comment

Brisite ljudi ovaj fazon, nije ovo forum B92.Ali brate voleo bih da cujem od coveka "jeste, zajebo sam se kada sam sa pozicije autoriteta tvrdio da je Peranovic rascinjen, izvinite".

Link to comment

Treba da se pojavi neko kao doktor™ i da svaki put kad Praslin nešto napiše, pita ga za Peranovića, a da moderacija to gleda blagonaklono, da bi zaličili na B92...To se naravno, ovde neće desiti... Valjde :unsure: ...

Link to comment
I samo još da sam rekao da je razvod patologija, pa da primedba bude smislena.
pa nije primedba nego pitanje. ne daj boze da na nesto sto napises moze da se da bilo kakva smislena primedba ;)a rekao si ovo, i to kao odgovor na mejkerkino pitanje o tome na osnovu cega se stice utisak o postojanju porodicne patologije:
meni je recimo lepša polovina skrenula pažnju na jedan zanimljiv detalj - roditelji su rezvedeni. U velikom gradu - ni po jada, razvodi su sada užasno česti. Ali ljudi iz njihove generacije, pa još iz malog mesta - razlog je morao da bude užasno jak.
iz cega proizlazi da mislis da ucestalost pojave treba uzeti u obzir kada se raspravlja o tome da li je pojava patoloska ili ne (sta god znacilo to "patoloska"). to bas moze da bude super tema.i jos, mozda nisi kazao da je razvod patoloska pojava, ali si kazao da "uzasno jaki razlozi za razvod" ukazuju na porodicnu patologiju.uzasno jak razlog za razvod je svaki koji do razvoda dovede. nema jaceg dokaza jakosti razloga.i sumnjam da su ti razlozi pretezno patoloski. razvod je normalan koliko i brak. Edited by gagorder
Link to comment
DanasNego, gde nestade Praslin?
Prilicno sam siguran da se Praslin oseca odvratno zbog ovog posta, i nekih ranijih. I ja se osecam odvratno zbog nacina na koji sam usao u ovu temu pre par godina. Ajde da ga ne jebemo vise, ako hoce reci ce nesto na ovu temu, ako nece, i to je njegov izbor. Znam sta bih ja voleo da cujem od njega ali kad bi zelje bile svinje ja bih bio Matijevic.
Link to comment
Mog tog ortaka iz kraja su na kraju roditelji zatvorili u sobu i nisu ga pustali napolje 6 meseci, smeo je da ga posecuje redovno samo jedan nas zajednicki drugar koji je njemu pre svog tog sranja bio najblizi ortak, jedino su njemu roditelji verovali jer su znali da on ne uzima nista, a jedanput-dvaput sam u sobu usao i ja i jos poneko za koga su roditelji procenili da je "ispravan". Na kraju je decko uspeo da se skine sa najtezih sranja, mislim i dalje duva ko blesav i tako to ali nista belo, nista igla...
Ovaj moj je još drastičniji: skinuo se, oženio i nasledio radnju kad mu je ćale umro. Afere sa kokom više se niko i ne seća.
Link to comment
pa nije primedba nego pitanje. ne daj boze da na nesto sto napises moze da se da bilo kakva smislena primedba ;)a rekao si ovo, i to kao odgovor na mejkerkino pitanje o tome na osnovu cega se stice utisak o postojanju porodicne patologije:iz cega proizlazi da mislis da ucestalost pojave treba uzeti u obzir kada se raspravlja o tome da li je pojava patoloska ili ne (sta god znacilo to "patoloska"). to bas moze da bude super tema.i jos, mozda nisi kazao da je razvod patoloska pojava, ali si kazao da "uzasno jaki razlozi za razvod" ukazuju na porodicnu patologiju.uzasno jak razlog za razvod je svaki koji do razvoda dovede. nema jaceg dokaza jakosti razloga.i sumnjam da su ti razlozi pretezno patoloski. razvod je normalan koliko i brak.
Zapravo, nije presudna učestalost, nego razlozi. A ono što slutim jeste da su u patrijarhalnijoj sredini razlozi koji se smatraju dovoljnim da bi se neko odlučio na razvod jači od onih u manje patrijarhalnim sredinama. Zaista nije neka revolucionarna teza.Ne znam šta znači da je "razvod normalan koliko i brak", ali u mnogim sredinama to svakako nije tačno, odnosno razvodi su retki i pribegava im se samo u nuždi.Pritom, sve ovo je tek rukavac diskusije započete time što sam rekao da delim Gazin utisak da se u pozadini ovoga nalazi i nekakva porodična patologija. Dakle, samo utisak, ništa više od toga. Edited by Syme
Link to comment
na osnovu cega imate utisak o porod.patologiji?!
Meni je užasno zazvučala izjava sestre koju je valjda Blic preneo, nešto u smislu da ona zna da ga taj Peranović "sigurno ne bi ubio bez razloga", zato što ga je voleo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...