Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

A mene stvarno interesuje jesi li bar makar malo pocrveneo pozivajuci se na nečiju tragičnu sudbinu?!? Ili najbolje da to prećutimo? Jel te stvarno nije, kao ni Rahelu, sramota (a znamo koliko novinari mogu biti beskrupulozni u svojoj profesiji) da i na trenutak pomisliš da za nečije samoubistvo kao glavnog krivca navedeš zabranu pušenja na javnom mestu?!?!Kako ti kažeš,

nestrpljivo čekam tvoj sledeći dragulj.
S nestrpljenjem, dakle, očekujem odgvor osobe koja se smatra dovoljno zrelom i odraslom da ima za pravo da podiže, vaspitava i utiče na razvoj budućih zrelih ljudi...
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

A mene stvarno interesuje jesi li bar makar malo pocrveneo pozivajuci se na nečiju tragičnu sudbinu?!? Ili najbolje da to prećutimo? Jel te stvarno nije, kao ni Rahelu, sramota (a znamo koliko novinari mogu biti beskrupulozni u svojoj profesiji) da i na trenutak pomisliš da za nečije samoubistvo kao glavnog krivca navedeš zabranu pušenja na javnom mestu?!?!Kako ti kažeš, S nestrpljenjem, dakle, očekujem odgvor osobe koja se smatra dovoljno zrelom i odraslom da ima za pravo da podiže, vaspitava i utiče na razvoj budućih zrelih ljudi...
...Kako je napisao u oproštajnom pismu, zbog novoga zakona promet u njegovom kafiću Bären opao je za 20 posto i doveo ga do financijske propasti.- Bankrotirao sam i ugrozio blagostanje svoje obitelji. Nemam drugog izlaza osim samoubojstva. Nadam se da će nakon moje tragedije Njemačka shvatiti što je učinila - napisao je Stegmaier koji je kafić otvorio prije 30 godina.
Ja "pomislim"?Ne, ja citiram.Hoćeš moje mišljenje?Nije se on ubio zbog zabrane, već bankrotirao zbog nje.A tema o samoubistvima (opravdano ili ne) je posebna priča i tu je negde na ovom pf.
Link to comment
Hoćeš moje mišljenje?Nije se on ubio zbog zabrane, već bankrotirao zbog nje.
upravo tako. nije se on ubio zato sto je u kaficu zabranjeno pusenje, vec zato sto je debil.
Link to comment

Koji je vama svima kurac bre, ajde ostavite tog nesrecnog coveka na miru. Sve vi znate da li je on bio mucenik, debil ili nesto trece. Ako nemate bolje argumente of ovih, bolje da se zatvara topic.

Link to comment

S tim moram da se složim.Iz jednog teksta izvući jedan tužan detalj i udarati po njemu, koristiti ga kao skretnicu s teme, da bi se zabašurio smisao... <_<Stoga, fijufiju, nađi nešto bolje zašta ćeš se uvatiti.

Edited by ion
Link to comment
S tim moram da se složim.Iz jednog teksta izvući jedan tužan detalj i udarati po njemu, koristiti ga kao skretnicu s teme, da bi se zabašurio smisao... <_<Stoga, fijufiju, nađi nešto bolje zašta ćeš se uvatiti.
Ma sad si mi baš rek'o! Prethodni su ti argumenti inače bili sve nepobitni i opravdani pa se ja uvatila za ovaj...ccc... a ovaj "detalj" je za svaku sramotu...mada je stvarno nepotrebno da ponavljam.
Link to comment
Ma sad si mi baš rek'o! Prethodni su ti argumenti inače bili sve nepobitni i opravdani pa se ja uvatila za ovaj...ccc... a ovaj "detalj" je za svaku sramotu...mada je stvarno nepotrebno da ponavljam.
Tacno. To sto si bezveze optuzila coveka da je napisao da je zabrana pusenja na javnom mestu kriva za samoubistvo ovog nesrecnika jeste za svaku sramotu. Bilo bi lepo da se izvinis. :)
Link to comment
promet u njegovom kafiću Bären opao je za 20 posto
Nije se on ubio zbog zabrane, već bankrotirao zbog nje.
I dok čekamo moje dragulje ti samo prosipaš svoje.
Link to comment
Tacno. To sto si bezveze optuzila coveka da je napisao da je zabrana pusenja na javnom mestu kriva za samoubistvo ovog nesrecnika jeste za svaku sramotu. Bilo bi lepo da se izvinis. :)
Za one koji ne umeju da čitaju i povezuju pročitano - na linku http://www.24sata.hr/news/ocajni-vlasnik-k...-pusenja/57647/ u naslovu stoji "Očajni vlasnik kafića ubio se zbog zabrane pušenja" a onda me ubeđujte da se ovde to ustvari povezuje sa bankrotom a ne sa zabranom pušenja...i da nije sramno pozivati se na ovakve tekstove! Doduše nijedan potez ovisnika nije čudan i neočekivan nebili se opravdao, pa i izvrtanje reči, namera, značenja...smešno bre s vaše strane...još se nije jedan sam izblamirao nego ima i podršku! :isuse: Alo ljudi, bili vi pušači ili ne apsolutno je sramno citirati ovakve tekstove i slučajeve i iznositi ih kao neke dokaze! Edited by fliuku
Link to comment
Za one koji ne umeju da čitaju i povezuju pročitano - na linku http://www.24sata.hr/news/ocajni-vlasnik-k...-pusenja/57647/ u naslovu stoji "Očajni vlasnik kafića ubio se zbog zabrane pušenja" a onda me ubeđujte da se ovde to ustvari povezuje sa bankrotom a ne sa zabranom pušenja...i da nije sramno pozivati se na ovakve tekstove! Doduše nijedan potez ovisnika nije čudan i neočekivan nebili se opravdao, pa i izvrtanje reči, namera, značenja...smešno bre s vaše strane...još se nije jedan sam izblamirao nego ima i podršku! :isuse:
Khm, khm, pravis li razliku izmedju toga sta pise citirani tekst i toga sta pise 1 inkriminisani forumas? Ako ne pravis, trebalo bi. Covek se ubio zato sto nije mogao da izdrzava porodicu, nije mogao da izdrzava porodicu zato sto je bankrotirao, bankrotirao je zato sto mu je opao promet zbog zabrane pusenja. To ti se zove chain of events. I to tvrde novine ciji je tekst postavljen, dakle tekst koji je objavljen, a ne XY forumas. Sto ce reci da nije sramno pozivati se na njega zato sto je relevantan za raspravu. Stoga tu jeftinu "psihologiju" tipa "nijedan potez ovisnika nije čudan i neočekivan nebili se opravdao" (uzgred, "ne bi li" se pise odvojeno a iza znakova interpunkcije stoji razmak pre sledece reci osim u nekoliko specificnih slucajeva) mozes da okacis... gde vec kacis stvari kojima treba provetravanje.
Link to comment
Khm, khm, pravis li razliku izmedju toga sta pise citirani tekst i toga sta pise 1 inkriminisani forumas? Ako ne pravis, trebalo bi. Covek se ubio zato sto nije mogao da izdrzava porodicu, nije mogao da izdrzava porodicu zato sto je bankrotirao, bankrotirao je zato sto mu je opao promet zbog zabrane pusenja. To ti se zove chain of events. I to tvrde novine ciji je tekst postavljen, dakle tekst koji je objavljen, a ne XY forumas. Sto ce reci da nije sramno pozivati se na njega zato sto je relevantan za raspravu. Stoga tu jeftinu "psihologiju" tipa "nijedan potez ovisnika nije čudan i neočekivan nebili se opravdao" (uzgred, "ne bi li" se pise odvojeno a iza znakova interpunkcije stoji razmak pre sledece reci osim u nekoliko specificnih slucajeva) mozes da okacis... gde vec kacis stvari kojima treba provetravanje.
jbg kad ulazim u raspravu s izvetrelim mozgovima...tebe stvarno treba neko da kontroliše dok čitaš i misliš nebi li se kretao dobrim putem...bravo što si me u brzini mog kucanja ulovio na greškama - još ću ispasti nepismena sad zbog tebe :)))
Link to comment

Jeste sramno pozivati se na taj tekst jer se tekstom implicira da su oni koji su zabranili pušenje na javnim mestima krivi za sve. A to implicira zloupotrebljavajući smrt jednog čoveka.Ali je smrt tog čoveka bitnija od smrti:

2. Godišnje umre oko 5 miliona ljudi od bolesti koje su posledica pušenja.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...