Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

I dobro šta ćeš ti raditi kada zabrane pušenje u kafićima? Nećeš izlaziti iz kuće?I dosta više sa tim "otpuštanja, ljudi bez posla...". Nije im smetalo kada su terali nepušače.Uostalom to su pričali i kada se pojavila parna mašina i kada je ista počela da smenjuje ljude u radu na polju, fabrikama itd. Koliko je ljudi tada otpušteno?

Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

I dobro šta ćeš ti raditi kada zabrane pušenje u kafićima? Nećeš izlaziti iz kuće?I dosta više sa tim "otpuštanja, ljudi bez posla...". Nije im smetalo kada su terali nepušače.Uostalom to su pričali i kada se pojavila parna mašina i kada je ista počela da smenjuje ljude u radu na polju, fabrikama itd. Koliko je ljudi tada otpušteno?
Ugostitelji vs. parna masina. Voleo bih da sam tada bio ziv da vidim taj obracun. :lol: Edited by harper lee
Link to comment
ccc...ajd sad, da ti pušači odgovaraju na ove tvoje podatke podacima o broju ljudi koji su umrli od posledica pasivnog pušenja ili odlučili da oduzmu sebi život saznavši da boluju od neizlečive bolesti pa da se prepucavamo do sutra! Al imaćeš ti još hrabrosti da ovako tragičnim sudbinama opravdavaš pravo na zavisnost i trovanje drugih...sramota...Imaš li ti iole ozbiljniju (da ne pitam i složenu) ideju o poreklu i uzrocima samoubilačkog čina i samoubličakog poriva kad si se našao slobodnim da iz svega toga izvučeš ono što bi te opravdalo? Stvarno baš sramota! Isto važi i za Rahelu...
Link to comment
Ugostitelji vs. parna masina. Voleo bih da sam tada bio ziv da vidim taj obracun. :lol:
Pa vi zastitnici ste prvi poceli sa ovim usporedjivanjima. Citajuci ovaj topic, neko bi dosao do zakljucka da se pusaci bore za ekonomski razvoj srbije, da puse jer tako pospjesuju brbu protiv nezaposlenosti.
Link to comment
I dobro šta ćeš ti raditi kada zabrane pušenje u kafićima? Nećeš izlaziti iz kuće?I dosta više sa tim "otpuštanja, ljudi bez posla...". Nije im smetalo kada su terali nepušače.Uostalom to su pričali i kada se pojavila parna mašina i kada je ista počela da smenjuje ljude u radu na polju, fabrikama itd. Koliko je ljudi tada otpušteno?
da odgovorim sta cu ja raditi :) i sada retko odlazim u kafice i mislim da cu i onda odlaziti u kafice, ionako i sada ne pusim tamo gde je zabranjeno pusenje ili u stanovima ljudi kojima smeta duvanski dim. a moguce je i da cu se skinuti sa te navlake jer su cigarete sve odvratnijeg kvaliteta a necu se navuci na kubanske cigare koje su jos uvek dobrog kvaliteta jerbo sam sirotinja. a pre neki dan sam napisao da sam sve samo ne pristalica kafedzijskog apela koji je i pokrenuo tu inicijativu i da prvi ne bih potpisao tu peticiju jer necu da budem predmet manipulacije kafedzijskog lobija. uzgred receno, taj istorijski period koji pominjes, jeste da nema veze sa ovom temom, o, puno ljudi je otpusteno i ekonomskom prinudom naterano da migriraju u tadasnja otrovna i smrdljiva radnicka predgradja, bio cak davno i jedan simpaticni zakon u engleskoj u vreme pocetaka industrije textila kada su oranice pretvarane u pasnjake za ovce a seljaci koji su rmbacili na tudjoj zemlji ostajali bez njiva na kojima bi radili i izbor je bio: u fabriku ili crkavanje od gladi, mnogi si skitali po drzavi u potrazi za novim seoskim poslom i tu je kvaka simpaticnog zakona: vesanje zbog skitnicenja, gde ces bolji stimulans da migriras u grad i zaposlis se u fabrici <_< i naravno da se to sada nece desiti, pa treba uzeti podatke i videti koliko ima kafica i restorana u bg i koliko ljudi prosecno zaposljavaju, nije to veliki broj a druga tema je kakav je odnos kafedzija prema svojim zaposlenima.iskreno, ja nemam nista protiv zabrane pusenja iako sam pusac ali imam mnogo toga protiv odredjenih propagandnih poruka zagovornika zabrane, mislim na histericne tonove, mrzilacke tonove itd, bokte jos malo pa kao progon vestica u salemu (salem je i nekadasnja popularna marka cigareta u usa :lol: ) ne mislim na tebe nego uopste. smetaju mi odredjeni stilovi u antiduvanskoj kampanji, to je sve. zato sam i dao link ka onoj vesti o konfiskaciji dece, to je isti taj stil i logika koji se meni uopste ne svidjaju Edited by Pontijak
Link to comment
Ugostitelji vs. parna masina. Voleo bih da sam tada bio ziv da vidim taj obracun. :lol:
auh, ja odmah zamislio kelnerice sa pogonom na paru, od gvozdja i celika :o vise sam za kelnerice od krvi i mesa :lol:
Link to comment
Pa vi zastitnici ste prvi poceli sa ovim usporedjivanjima. Citajuci ovaj topic, neko bi dosao do zakljucka da se pusaci bore za ekonomski razvoj srbije, da puse jer tako pospjesuju brbu protiv nezaposlenosti.
Molim? Nisam ja pravio nikakva poredjenja. Za mene su nepusaci koji kenjaju pusacima rasisticka posast protiv koje se treba boriti svim raspolozivim sredstvima, ukljucujuci i oruzja za masovno unistavanje. Nemam apsolutno nikakvu potrebu da nekakvim analogijama dokazujem da nisu u pravu. Samo me malo zanima ta istorijska referenca o znamenitom obracunu izmedju ugostitelja i izumitelja parne masine, posto za takav obracun ranije nisam cuo a vidim da salerokada izgleda nesto zna o tome. :lol:
Link to comment
auh, ja odmah zamislio kelnerice sa pogonom na paru, od gvozdja i celika :o vise sam za kelnerice od krvi i mesa :lol:
Say no more. Vidi se 1 zdrava orijentacija ka fleshu and bladu potentne pusacke omladine. Ne k'o ovi postmoderni nikogovici koji ne dime kad puse.
Link to comment
Say no more. Vidi se 1 zdrava orijentacija ka fleshu and bladu potentne pusacke omladine. Ne k'o ovi postmoderni nikogovici koji ne dime kad puse.
samo nekako da dovucemo buck nakeda na ovu temu, mislim da bi njegovo modeliranje tih gvozdenih kelnerica sa pogonom na paru moglo biti interesantno dizajnersko resenje :lol:
Link to comment
samo nekako da dovucemo buck nakeda na ovu temu, mislim da bi njegovo modeliranje tih gvozdenih kelnerica sa pogonom na paru moglo biti interesantno dizajnersko resenje :lol:
Samo ako je pusac. Ne volim ni nepusacke dizajne. angry.gif
Link to comment
da odgovorim sta cu ja raditi :) i sada retko odlazim u kafice i mislim da cu i onda odlaziti u kafice, ionako i sada ne pusim tamo gde je zabranjeno pusenje ili u stanovima ljudi kojima smeta duvanski dim.
Upravo je to poenta priče. Neće se desiti nikakav smak sveta kao što nam se to servira od strane pušačkog lobija.Neće biti nikakve gomile mrtvih, osiromašenih, rasturene privrede i sličnih sranja.
Za mene su nepusaci koji kenjaju pusacima rasisticka posast protiv koje se treba boriti svim raspolozivim sredstvima, ukljucujuci i oruzja za masovno unistavanje. Nemam apsolutno nikakvu potrebu da nekakvim analogijama dokazujem da nisu u pravu.
Ja sam zaista mislio da si ti normalan lik kojem je pomalo teško da se otrese duvana, pa se tu batrga o tome kako nije fer umanjiti pušenje.Jbg, izgleda da je tačno ono što kažu: Prvi utisak o osobi je uvek pogrešan.
Link to comment
Upravo je to poenta priče. Neće se desiti nikakav smak sveta kao što nam se to servira od strane pušačkog lobija.Neće biti nikakve gomile mrtvih, osiromašenih, rasturene privrede i sličnih sranja.
Ma, neće biti smak sveta ni ako se uvede policijska država... Neće biti smak sveta ako se učini mnogo stvari... Svet samo postaje lošije mesto za određeni broj ljudi... Ako su ti ljudi u manjini, kao što neko ovde lepo reče, parafraziram suštinu replike, koga briga za njih...
Link to comment
Ja sam zaista mislio da si ti normalan lik kojem je pomalo teško da se otrese duvana
Da odgovorim i na ovo, iako se odnosilo na Harpera... Odakle tebi ideja da čovek apriori želi da ostavi duvan...Prestati pušiti danas znači podleći politički usmerenoj histeriji, a nikada nije dobro podlegati politički usmerenim histerijama...
Link to comment

ma dobro, jeste da su meni jako antipaticni odredjeni tonovi u antipusackoj kampanji sto ne znaci da se stavljam na stranu duvanske industrije ili kafedzijskog lobija u srbiji, ali ne treba sve to dramatizovati kao da je ta kampanja nagovestaj uvodjenja nekih rasnih zakona u ime zdravlja populacije, mada, ona vest o oduzimanju gojazne dece gojaznim roditeljima jer oni nisu u stanju da brinu o njihovom zdravlju (a vec pocela propaganda koliko gojazni ljudi opterecuju zdravstvene budzete itd) nekako ne daje potporu mom optimizmu da se histericni tonovi kojih evidentno ima u okviru antipusacke kampanje u ime zdravlja nece prosiriti i na druge grupe stanovnistva :unsure:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...