Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Preporucujem ti da odes u Frans, recimo. Tamo imas ventilaciju, pa sama proveri. I zamolio sam te vec da preskocis. Pliz uradi to.
Sta da preskocim, tvoje komentare? Zasto ti onda prvi komentarises nesto sto sam ja rekla? :D Pravo da ti kazem u tom Fransu nisam nikad ni bila, ali zar to nije restoran? Pricam o kaficima, mali prostor, susedni sto na 20cm i tako to.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

a zasto nije rafinerija u pancevu pravo poredjenje? mislim da mnogo vise miliona tona otrovnog dima izlazi iz njenih dimnjaka nego sto izlazi otrovnog dima iz zara cigareta i pluca pusaca. ustvari, bice humor kada u pancevackim kaficima bude zabranjeno pusenje a vazduh u pancevu, pa i u pancevackim kaficima zdravvvvvv i cistttttt :lol:
Mozda najbolje da otvorimo rafineriju i na Dorcolu. Tek da tim cistuncima izbijemo svaki argument :D
Link to comment
:isuse: neee opet :lol: ma salim se, zabavno je sve ovo :) ustvari kako se zaboravio povod ovog topika a to je peticija udruzenja kafedzija. sto se mene tice, ma ko ih jebe, mislim kafedzije alave koje sluze mililitar viskija, vodke ili kamparija u case i sve ostale radosti bg kafic zivota angry.gif njihovi motivi su jasni i tu ne treba da ima milosti: ako po zakonu treba da pljunu kintu i ugrade u svoje nasminkane cumeze najbolje ventilacione sisteme e pa neka urade to, ma i meni kao pusacu cesto smeta dimcuga u kaficima zimi. ako su veliki objekti kao restorani u pitanju, ma ko ih jebe takodje, neka renoviraju restorane i ugrade isto tako skupu ventilaciju i staklene zidove i sta vec o odvoje pusacki od nepusackog dela. a ako se zakonom potpuno zabrani pusenje u kaficima, ma ko jebe kafedzije i onda, neka se bore za svoj promet i goste a ako ne uspeju u tome neka zakatance svoje objekte. ono sto je meni cudo jedno da se sve vrti u krug ovde, od razumnih razloga i jedne i druge strane do puritanistickog ludila pobodnika obe strane mada su puritanci zdravog zivota ludji :D qq, toliko moralizatorskih stavova pa to je cudo.
Link to comment
ako po zakonu treba da pljunu kintu i ugrade u svoje nasminkane cumeze najbolje ventilacione sisteme e pa neka urade to
Hoce, Limburga meseca :rolajz:
ono sto je meni cudo jedno da se sve vrti u krug ovde, od razumnih razloga i jedne i druge strane do puritanistickog ludila pobodnika obe strane mada su puritanci zdravog zivota ludji :D qq, toliko moralizatorskih stavova pa to je cudo.
Moralizatorski stavovi vs. iracionalne odbrane, sva ta dinamika i meandriranje u najludje trolove, sta vise mozes pozeleti za zabavu u radno vreme :P Btw, ne znam jel uopste postoji i u najavi neka zabrana pusenja u Srbiji?U Hrvatskoj uvedena, pa ekspresno razbucana :D
Link to comment
... sta vise mozes pozeleti za zabavu u radno vreme :P
Znachi, izrekla si jednu veliku istinu. U nekim danima, ne znam shta bih bez foruma na poslu (na stranu usavrshavanje, prestar sam za to). A najbolje je shto mozhesh umesto shkrabanja po papiru (imam nameru da slikam/skeniram te shkrabotine i da otvorim temu) na dosadnim sastancima bez neke velike obaveze pisati kratke postove. Neprocenjivo. Edited by cedo
Link to comment
Mozda najbolje da otvorimo rafineriju i na Dorcolu. Tek da tim cistuncima izbijemo svaki argument :D
:lol: i ja sada ne mogu da nastavim prepucavanje lokalitetima i kazem da je najbolje da otvorimo rafineriju u a'damu, tjah, prodata rafinerija rusima. ne, ozbiljno, tako malo ima u javnosti rezultata analiza vazduha u bg a dosta tog vazduha sa svim mogucim otrovima dolazi i iz panceva, nekako nije oportuno talasati cesto sa tim i dobro dodje puritanizam nad pusacima, samo fale oni holandski crni lakovani sesiri :lol: od onog da protivnici pusenja kazu da pusaci smrde na dim do odgovora, recimooo... da nepusaci smrde na kiseli kupus i tako u milijardu varijacija. nego nisam odoleo da ne podsetim sta je bio pokretac teme a o beogradskim kafedzijama i kvalitetu njihovih usluga za pare koje naplacuju za te usluge mislim sve najgore sto ne znaci da sam zagovornih moralnog zivota u 4 zida i zatvaranja svih kafana, kafica i restorana, nego prosto me vredja da ja kao nikotinoman i gradjanin :lol: podrzavam peticiju tog udruzenja alavog olosha
Link to comment
:lol: i ja sada ne mogu da nastavim prepucavanje lokalitetima i kazem da je najbolje da otvorimo rafineriju u a'damu, tjah, prodata rafinerija rusima.
Htedoh reci zapravo (a osnovano sumnjam da si vrlo dobro shvatio :D ) da se manje zlo ne moze pravdati vecim.
ne, ozbiljno, tako malo ima u javnosti rezultata analiza vazduha u bg a dosta tog vazduha sa svim mogucim otrovima dolazi i iz panceva, nekako nije oportuno talasati cesto sa tim i dobro dodje puritanizam nad pusacima, samo fale oni holandski crni lakovani sesiri :lol: od onog da protivnici pusenja kazu da pusaci smrde na dim do odgovora, recimooo... da nepusaci smrde na kiseli kupus i tako u milijardu varijacija. nego nisam odoleo da ne podsetim sta je bio pokretac teme a o beogradskim kafedzijama i kvalitetu njihovih usluga za pare koje naplacuju za te usluge mislim sve najgore sto ne znaci da sam zagovornih moralnog zivota u 4 zida i zatvaranja svih kafana, kafica i restorana, nego prosto me vredja da ja kao nikotinoman i gradjanin :lol: podrzavam peticiju tog udruzenja alavog olosha
Da sutra zatvore rafineriju u Pancevu, ti bi odmah prestao da pusis i poceo da brines o zdravlju jer to onda ima smisla? Al zamalo :D
Link to comment
Htedoh reci zapravo (a osnovano sumnjam da si vrlo dobro shvatio :D ) da se manje zlo ne moze pravdati vecim.Da sutra zatvore rafineriju u Pancevu, ti bi odmah prestao da pusis i poceo da brines o zdravlju jer to onda ima smisla? Al zamalo :D
ma neee. ja sam da se od manjeg zla krene ka vecem zlu, tj. iskorenjivanju veceg zla a ne da se manje zlo koristi kao dimna (duvanska :lol: ) zavesa za sakrivanje veceg zla.ma ne da zatvore rafineriju u pancevu vec da je modernizuju, ugrade dobru tehnologiju filtera i smanje zagadjenje na tehnoloski moguc minimum i pocnu proizvodnju derivata po sadasnjim euro standardima (to se ocekuje isto limburga meseca), ipak smo jos uvek u naftnoj eri i dzaba ako stane civilizacija u ime zdravlja, nisam ja puritanac :lol: a to o zdravlju, sta ga znam, nepusaci bi sigurno bili zdraviji da nema otrova u vazduhu, za pusace ne znam, valjda je zdravije ako nestane par stotina otrovnih jedinjenja iz vazduha a ostane samo onih par stotina u duvanskom dimu? :unsure::lol: ionako razmisljam o ostavljanju cigareta, ne zbog brige o zdravlju, ne zbog besparice, ne zbog kampanje protiv pusenja koja me svojim puritanizmom i licemerjem nervira vec zbog sve manje zadovoljstva koje osecam u svojoj zavisnosti a i sama situacija zavisnosti je pocela opako da mi ide na nerve, jednostavno cigarete su sve ogavnije i smrdljivije bez obzira na etiketu a nisam bogat pa da krenem na tradicionalno i ritualno pusenje duvana i predjem na kubanske cigare, jedna - dve dnevno i puna kapa (a manje puna pluca dima jer se dim ipak ne uvlaci u pluca) eh sada se setih kako se Dzarmus oprastao od zadnje cigarete kada je ostavljao pusenje, mislim na scenu u filmu :lol: hm, sad, koliko ce to moje razmisljanje do prelaska u akciju da potraje, ne znam, mozda treci rak bude brzi i pridruzi se mom horoskopskom znaku tj. duplom raku ali o tome je trebalo da mislim pre 25 godina kada sam pocinjao, i onda se znalo za povezanost pusenja i raka. Edited by Pontijak
Link to comment
ma neee. ja sam da se od manjeg zla krene ka vecem zlu, tj. iskorenjivanju veceg zla a ne da se manje zlo koristi kao dimna (duvanska :lol: ) zavesa za sakrivanje veceg zla.
Eh pa ocigledno da cemo ostati i sa manjim i sa vecim zlom, samo zavadjeni cije je prioritetno :D
Link to comment
Potpuno se slazhem sa boldom, nebuloznih paralela koliko hocesh ...No, ajde probaj ti, kada si se vec javio umesto iona da odgovorish na italic, ako si se javio kao neki odgovor na moj link hazardovog posta. Cenim da je tu negde i linija neslaganja.Bash bi voleo da mi napravish distinkciju izmedju kafica i pozorishta. Kvantitet je, po meni, manje bitan od kvaliteta. A oba su, ne zaboravi, javna mesta. Znachi, ne prichamo o klubovima sa chlanskim kartama.
Ma kakva razlika, nema tu nikakve razlike. Ceca 'vamo, Antigona 'namo, sve ti je to isto. Evo, u Svilajncu, recimo, ima pedeset pozorista pa sto da ljudi ne biraju da li ce da idu u pusacko ili u nepusacko pozoriste. Ionako u svih 50 Bidza pravi program predstava.
Link to comment
Potpuno se slazhem sa boldom, nebuloznih paralela koliko hocesh ...No, ajde probaj ti, kada si se vec javio umesto iona da odgovorish na italic, ako si se javio kao neki odgovor na moj link hazardovog posta. Cenim da je tu negde i linija neslaganja.Bash bi voleo da mi napravish distinkciju izmedju kafica i pozorishta. Kvantitet je, po meni, manje bitan od kvaliteta. A oba su, ne zaboravi, javna mesta. Znachi, ne prichamo o klubovima sa chlanskim kartama.
Ma ja ću. Samo nisam nonstop uz sokoćalo ;)Rukovodim se samo kvantitetom. Ničim drugim.Smatram da je svet kafića i inih ugostiteljskih objekata (t.j. njihov broj) "dovoljno veliki za obojicu, stranče". :)Ipak nije fer da od 10 bioskopa (isto ih tretiram kao pozorišta) čak jedan bude pušački. I tako se pate bez gledalaca.U b/p ne sme ni da se jede ni pije, pa? Što bi smelo da se puši?
Link to comment
Ma kakva razlika, nema tu nikakve razlike. Ceca 'vamo, Antigona 'namo, sve ti je to isto. Evo, u Svilajncu, recimo, ima pedeset pozorista pa sto da ljudi ne biraju da li ce da idu u pusacko ili u nepusacko pozoriste. Ionako u svih 50 Bidza pravi program predstava.
Karamba, kako lepo umesh da odgovorish samo na deo posta i pri tom da oponentovu tezu interpretirash onako kao shto ti odgovara. I to uglavnom na ovoj temi ...Naime, uopshte nisam imao na umu uporedjivanje kvaliteta ponude pozorishta i kafica, vec kafica samih.I taj kvalitet, za svakog choveka ponaosob. Drugim rechima, ja kada sam bio mlad mlad, birao sam kafice po nekoliko kriterijuma, ne mislim da i drugi ljudi imaju Bog zna kako drugachije kriterijume. Prvi je bio kvalitet (eto, od tuda kvalitet u mom pitanju) muzike, muzike koja se svira/pushta u kaficu. Drugi je bilo drushtvo/prijatelji. Treci je bio kvalitet bilijarskog stola. Chetvrti je bila suknja. Ne nuzhno i tim redosledom, ali najcheshce tako. Posebnom mesto je zauzimao kafic u kraju, koji je naravno zadovoljavao prva tri uslova i iz kojeg me ne bi mogla isterati ni hipotetichka situacija koju danas zastupash ti tj. ja da sam nepushach kojem smeta dim cigarete, a kafic da je pushachka zona.Elem, vishe bih voleo da mi se odredish o kaficu kao javnom mestu. Javno mesto predstavlja neshto kao: slobodan ulaz za sve koji ispunjavaju osnovne norme koje propisuje to javno mesto, norme koje ne deskriminishu nikoga u domenu onoga na shto chovek ne mozhe da utiche (rasa, seksualna opredeljenost, ...).Eto, ion se malo kasnije sasvim pristojno slozhio sa tobom oko kvantiteta: njihov broj dovoljno veliki za obojicu, stranče. No, nije tako. Kao javno mesto, svaki kafic mora biti dostupan nepushachu koji ne zheli da udishe dim cigarete, jer to mozhe, izmedju ostalog da bude bash kafic iz kraja. Kao tinejdzher, mislim da se ne bih niposhto odrekao bash tog kafica, i opet bih udisao dim jednako onako kao shto sam i tada to radio. A shteta je da to mora biti tako.@ Flegma - Da li se i sada zajebavash kao i ono danas na moderciji sa Glorifindelom? Edited by cedo
Link to comment
Karamba, kako lepo umesh da odgovorish samo na deo posta i pri tom da oponentovu tezu interpretirash onako kao shto ti odgovara. I to uglavnom na ovoj temi ...Naime, uopshte nisam imao na umu uporedjivanje kvaliteta ponude pozorishta i kafica, vec kafica samih.I taj kvalitet, za svakog choveka ponaosob. Drugim rechima, ja kada sam bio mlad mlad, birao sam kafice po nekoliko kriterijuma, ne mislim da i drugi ljudi imaju Bog zna kako drugachije kriterijume. Prvi je bio kvalitet (eto, od tuda kvalitet u mom pitanju) muzike, muzike koja se svira/pushta u kaficu. Drugi je bilo drushtvo/prijatelji. Treci je bio kvalitet bilijarskog stola. Chetvrti je bila suknja. Ne nuzhno i tim redosledom, ali najcheshce tako. Posebnom mesto je zauzimao kafic u kraju, koji je naravno zadovoljavao prva tri uslova i iz kojeg me ne bi mogla isterati ni hipotetichka situacija koju danas zastupash ti tj. ja da sam nepushach kojem smeta dim cigarete, a kafic da je pushachka zona.Elem, vishe bih voleo da mi se odredish o kaficu kao javnom mestu. Javno mesto predstavlja neshto kao: slobodan ulaz za sve koji ispunjavaju osnovne norme koje propisuje to javno mesto, norme koje ne deskriminishu nikoga u domenu onoga na shto chovek ne mozhe da utiche (rasa, pol, ...).Eto, ion se malo kasnije sasvim pristojno slozhio sa tobom oko kvantiteta: njihov broj dovoljno veliki za obojicu, stranče. No, nije tako. Kao javno mesto, svaki kafic mora biti dostupan nepushachu, jer to mozhe, izmedju ostalog da bude bash kafic iz kraja. Kao tinejdzher, mislim da se ne bih niposhto odrekao bash tog kafica, i opet bih udisao dim jednako onako kao shto sam i tada to radio. A shteta je da to mora biti tako.@ Flegma - Da li se i sada zajebavash kao i ono danas na moderciji sa Glorifindelom?
Druze, na barem tri-cetiri mesta u ovom postu si dokazao da je rasprava sa tolikom kolicinom "ja moram, meni je gust, meni se ovo radi" jednostavno nemoguca. Zato sam se i povukao iz ove rasprave pre i-ha-haj stranica i sad se samo zajebavam. Svi pusaci su se ovde slozili sa "formulom" - 1000 kafica, 200 pusackih i svako na svoju stranu - a ti dolazis sa omiljenim nepusackim argumentom "a sta ako je jedan od tih 200 bas onaj u mom kraju pa moram da prelazim ulicu i rizikujem da me nesto zgazi". Nema rasprave onde gde je osnovna teza za raspravu - X dobro, Y lose, treba te spreciti da radis Y jer je to za tebe lose, jer si govnar, jer me ugrozavas, jer mi uduvavas rak pluca direktno kroz prozor spavace sobe, bla, bla, truc. Shvatas. Nema rasprave. Mogu ti koji vuku ovu tezu da budu 100% u pravu, tim vise o tome nema rasprave. Ovo je jedna od onih tema na kojoj se necemo razumeti pa sve da vrtimo ovaj topik do sudnjega dana. Mi hocemo deo, vi ne date nista. Kad nudis nista i ne pristajes ni na sta onda nema kompromisa. Zato je svaka rasprava postala izlisna onog trenutka kad smo svi na ovu temu rekli sta smo imali. Isti efekat bismo proizveli da smo svi ostavili po jedan post. Edited by harper lee
Link to comment
Druze, na barem tri-cetiri mesta u ovom postu si dokazao da je rasprava sa tolikom kolicinom "ja moram, meni je gust, meni se ovo radi" jednostavno nemoguca. Zato sam se i povukao iz ove rasprave pre i-ha-haj stranica i sad se samo zajebavam. Svi pusaci su se ovde slozili sa "formulom" - 1000 kafica, 200 pusackih i svako na svoju stranu - a ti dolazis sa omiljenim nepusackim argumentom "a sta ako je jedan od tih 200 bas onaj u mom kraju pa moram da prelazim ulicu i rizikujem da me nesto zgazi". Nema rasprave onde gde je osnovna teza za raspravu - X dobro, Y lose, treba te spreciti da radis Y jer je to za tebe lose, jer si govnar, jer me ugrozavas, jer mi uduvavas rak pluca direktno kroz prozor spavace sobe, bla, bla, truc. Shvatas. Nema rasprave. Mogu ti koji vuku ovu tezu da budu 100% u pravu, tim vise o tome nema rasprave. Ovo je jedna od onih tema na kojoj se necemo razumeti pa sve da vrtimo ovaj topik do sudnjega dana. Mi hocemo deo, vi ne date nista. Kad nudis nista i ne pristajes ni na sta onda nema kompromisa. Zato je svaka rasprava postala izlisna onog trenutka kad smo svi na ovu temu rekli sta smo imali. Isti efekat bismo proizveli da smo svi ostavili po jedan post.
Ok. Nije badava tema. A shto duzha/muchnija, to bolje. Dobro je ako je makar i jednog chitaoca naterala da razmisli da li da zapali cigaretu u zatvorenom prostoru, u blizini nepushacha/deteta u svom domu, da mi ne zameri Venom.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...