Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Prinuđena si da odeš u kafić? I to, pod pretpostavkom da se dopusti da u 10% kafića bude dozvoljeno pušenje, baš u neki od njih? :isuse: To već prelazi iz arogancije u bezobrazluk.Protivnik sam pušenja u opštinama, sudovima itd, zdravstvenim i obrazovnim ustanovama, bioskopima, pozorištima (s obzirom na njihov mali broj)...Molim te, prestani da uzimaš zdravo za gotovo jednu ne baš dokazanu tezu da moje pušenje u prostoru sa dobrom ventilacijom ugrožava tebe, i da ti "uvaljuje" kancer. Može da ti "smrdi", da ti smeta za oči ili grlo, da ti šteti ako već imaš neku alergiju ili oboljenje. Pa ni svi pušači ne stradaju od kancera, a kamoli oni u okruženju.
Evo jedno podsecanje. Lako se zaboravlja.Bash bi voleo da mi napravish distinkciju izmedju kafica i pozorishta. Kvantitet je, po meni, manje bitan od kvaliteta. A oba su, ne zaboravi, javna mesta. Znachi, ne prichamo o klubovima sa chlanskim kartama. Edited by cedo
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

:isuse: Kakva rasprava, kakav topik. Odes na 20., 40., 60. ili 79. stranu i nema nikakve razlike, samo se ponavljaju iste mantre, isti argumenti i kvaziargumenti, isti postovi. Eventualno se pojavi neki novi (na ovom topiku) forumas sa genijalnom idejom da nam objasni drugim recima ono sto je neki drugi forumas rekao pre 50 strana i to je sva dinamika. Kao fucking rollercoaster.Resenje je, zapravo, vrlo jednostavno. Treba zabraniti nepusace. Em nece biti nikoga da smara, em se o istom trosku kurtalises latentnog fasizma. I svima dobro... zadimljeno. :lol: Edited by harper lee
Link to comment
Neko citira nauku, neko zadusne babe. Frogs and grendmaders! :D
Pa sad. Jedan od argumenata koji se provlachio na ovih x strana - a s obzirom da je u pitanju zastita dece, garant je to bio cedo (izvinjavam se ako nije) - je da pusenje treba da se zabrani i izmedju ostalog jer deca misle da je ok pusiti, posto jeli vide odrasle da puse, i onda se kasnije lakse odluce da pocnu.Ako je vec tako, da deca rade ono sto vide bas tako jednostavno, ne znam sto bi to bile jabuke i narandze u poredjenju sa strahom nekih drugih ljudi da ce im dete postaje ghey ako vidi homoseksualce, prihvacene. I tako, ako ces ti provesti dobar deo svog zivota u brizi da ce ti deca, ili buduca deca, propushiti, i time postati najgori olosh, fukara, bednici, siledzije, netolerantni stochari, seljachine i sve ostalo shto ide sa paljenjem cigarete, valjda imash razumevanja za one koje brinu da ce im deca isto propushiti, samo neke pljuge koje ne dime. Jer, valjda svako ima pravo na svoje tripove...
Link to comment
:isuse:Kakva rasprava, kakav topik. Odes na 20., 40., 60. ili 79. stranu i nema nikakve razlike, samo se ponavljaju iste mantre, isti argumenti i kvaziargumenti, isti postovi. Eventualno se pojavi neki novi (na ovom topiku) forumas sa genijalnom idejom da nam objasni drugim recima ono sto je neki drugi forumas rekao pre 50 strana i to je sva dinamika. Kao fucking rollercoaster.Resenje je, zapravo, vrlo jednostavno. Treba zabraniti nepusace. Em nece biti nikoga da smara, em se o istom trosku kurtalises latentnog fasizma. I svima dobro... zadimljeno. :lol:
Potpuno se slazhem sa boldom, nebuloznih paralela koliko hocesh ...No, ajde probaj ti, kada si se vec javio umesto iona da odgovorish na italic, ako si se javio kao neki odgovor na moj link hazardovog posta. Cenim da je tu negde i linija neslaganja.Bash bi voleo da mi napravish distinkciju izmedju kafica i pozorishta. Kvantitet je, po meni, manje bitan od kvaliteta. A oba su, ne zaboravi, javna mesta. Znachi, ne prichamo o klubovima sa chlanskim kartama.
Link to comment
Prinuđena si da odeš u kafić? I to, pod pretpostavkom da se dopusti da u 10% kafića bude dozvoljeno pušenje, baš u neki od njih? :isuse: To već prelazi iz arogancije u bezobrazluk.
Prinudjena isto koliko i ti, s tim sto sa sobom ne donosim nista sto moze ugroziti tvoje zdravlje.Ne projektuj sopstvenu aroganciju na sagovornika, ne pali u ovom slucaju :)
Protivnik sam pušenja u opštinama, sudovima itd, zdravstvenim i obrazovnim ustanovama, bioskopima, pozorištima (s obzirom na njihov mali broj)...
U pozoristima da, u kaficima vec ne? Jel to zato sto ti licno ne ides u pozoriste? ;)
Molim te, prestani da uzimaš zdravo za gotovo jednu ne baš dokazanu tezu da moje pušenje u prostoru sa dobrom ventilacijom ugrožava tebe, i da ti "uvaljuje" kancer.
A kafici su inace poznati kao prostori sa dobrom ventilacijom.
Može da ti "smrdi", da ti smeta za oči ili grlo, da ti šteti ako već imaš neku alergiju ili oboljenje.
Ma moze naravno. Sve dok drugom pricinjava zadovoljstvo. Do te mere sam arogantna i bezobrazna :D
Pa ni svi pušači ne stradaju od kancera, a kamoli oni u okruženju.
Sto se tice pusaca mogu slobodno da stradaju, sami izabrali. Okruzenje je vec druga prica ;)
Link to comment
Resenje je, zapravo, vrlo jednostavno. Treba zabraniti nepusace. Em nece biti nikoga da smara, em se o istom trosku kurtalises latentnog fasizma. I svima dobro... zadimljeno. :lol:
Tako je! I ja na ovaj topik dolazim iskljucivo zabave radi :D
Link to comment
1.Ja poštujem tvoje pravo, šta god mislio o njemu, da ne udišeš duvanski dim.2.Ali ne poštujem to da ti ideš zamnom i kad god ja zapalim, počneš da trubiš da si ugrožena.3.TI ne poštuješ moje pravo da imam mesto gde ću moći da uživam u duvanskom dimu.
1. Kako? Tako što se pravdaš izjavom "Pa nemoj." :huh: 2. ?!?!?! Jao, ispadosmo mi nepušači nekakve uhode :smajlikojisevaljapopoduodsmehabezizgledadaćepreživetiovajnapad:3. Nepušači samo nepoštuju pravo pušača da mogu da zadimljuju gde god oni to požele.
Ali neću da se odreknem onog što mi prija zato što ti tako kažeš.
Nepušačima je po tebi to tek tako dunulo da kažu i traže?!?!? :isuse: Nepušači su izneli molbu i zahtev da se osiguraju od ugrožavanja sopstvenog zdravlja, pa i od ugrožavanja njihovog zadovoljstva prilikom izlaska, time što će se pušačima ograničiti prostor u kojem mogu da duvane, a da pritom ne truju druge...
Tebe ugrožava i svaki vozač automobila ako staneš na sred "Gazele", ali neću progoniti tog vozača, već ću tebe zamoliti da se ne ugrožavaš i ne staješ na to opasno mesto.Razumeš li analogiju?
Analogija?!?!? :isuse::isuse::isuse: "sred Gazele" nije mesto za stajanje, klubovi i kafići jesu mesto za izlaske i gde može da izađe svako ali to nikako ne znači da bi pušač imao pravo da nepušača izlaže riziku pasivnog pušenja i udisanju otrova protiv volje nepušača! Uh..još koliko puta će se ovo morati ponoviti...
Ali već sam ti rekao. Nemoj da sediš u prostoru koji ja zagađujem.
:) skroz simpatično...ma kako ste vi pušači fer i korektni...ajd da mi lepo prestanemo da izlazimo po klubovima i kafićima u kojima se puši tj ajd da mi prestanemo lepo da izlazimo!
Zavisan sam isto koliko od... od majoneza koji mi žestoko ugrožava zdravlje (rekao mi doktor da smanjim masnoće, a kad sam mu rekao koliko pušim, cigarete nije ni spomenuo). Mogu bez njega. Nije neophodan za život. Ali mi se dopada. Šteti mi, ali ga volim.
:isuse: a što bi mene interesovalo koliko si ti zavistan od majoneza?! :lol: Jel mene ugrožava majonez koji ti jedeš?! :lol: A cigare koje pušiš? Tebi to isto?!?!?! OMG!
Link to comment

Ne ugrozava te majonez koji on jede, niti dim cigarete kad odes u kafic koji ima ventilaciju. Obojicu ugrozava, recimo, Rafinerija nafte Pancevo. Os da je ukines lebati, potrovasmo se.

Link to comment
Ne ugrozava te majonez koji on jede, niti dim cigarete kad odes u kafic koji ima ventilaciju. Obojicu ugrozava, recimo, Rafinerija nafte Pancevo. Os da je ukines lebati, potrovasmo se.
A ventilacija preusmerava dim koji te svako malo zapahne od susednog stola, daj ne budi smesan.Rafinerija u Pancevu, napokon pravo poredjenje. Tu negde sa globalnim zagrevanjem, izumiranjem suma u Amazoniji...
Link to comment
A ventilacija preusmerava dim koji te svako malo zapahne od susednog stola, daj ne budi smesan.
Preporucujem ti da odes u Frans, recimo. Tamo imas ventilaciju, pa sama proveri. I zamolio sam te vec da preskocis. Pliz uradi to.
Link to comment
niti dim cigarete kad odes u kafic koji ima ventilaciju. Obojicu ugrozava, recimo, Rafinerija nafte Pancevo. Os da je ukines lebati, potrovasmo se.
Ja ne bih imao ništa protiv kada bi kafići zaista imali dobru ventilaciju. Ali ne videh da se u "zaštita protiv zabrane" našao takav predlog.A rafineriju nećemo ukinuti već naterati da stavi bolje filtere. Isto kao sa pušenjem.
Link to comment
Ti zaista i razmisljas kao lik iz crtanog filma, nije ti samo avatar takav. Potpuni haos u glavi i rafali non sequitura na ekranu... Ko zna, mozda ti je to neko negde prodao kao "duboko razmisljanje".Koja se to tacno gomila stetnih stvari ignorise, a i ako je to tacno, zasto bi to bio alibi za ignorisanje stetnosti od pusenja - samo ti znas. I mozda jos poneko od apologeta svog "malog poroka".kis%20pise.jpgDa nije tog "malog poroka", sasvim je moguce (cak i verovatno) da bismo danas medju nama imali jos uvek i Danila Kisa, koji je pre tacno 20 godina umro od raka pluca. Mozda bi srpski jezik imao i jos jednu Nobelovu nagradu za knjizevnost, a mi ko zna koliko jos dobrih knjiga koje nikad nisu nastale.
Bolje se mani Kiša kao primera... Stvarno...Ako sam ja lik iz crtanog filma, ti lik iz blockbustera, ne vidim razlog da se on tako jeftino upliće u priču... A, sigurno da ima ljudi koji mogu samo da se nasmeju na to što si pokrenuo kao argument... Ja to sigurno mogu...A, za ovo ti uopšte ne protivrečim:
Potpuni haos u glavi...
I tamo i ovde napisa o tome kakav sam dosta postova (mislim da pređe stotku, ako ne i znatno više), ali prvi put da se slažem sa jednom tvojom ocenom, makar bila i samo istrgnuta iz nebulozne rečenice...:)
Link to comment
Rafinerija u Pancevu, napokon pravo poredjenje.
a zasto nije rafinerija u pancevu pravo poredjenje? mislim da mnogo vise miliona tona otrovnog dima izlazi iz njenih dimnjaka nego sto izlazi otrovnog dima iz zara cigareta i pluca pusaca. ustvari, bice humor kada u pancevackim kaficima bude zabranjeno pusenje a vazduh u pancevu, pa i u pancevackim kaficima zdravvvvvv i cistttttt :lol:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...