Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Interesantna koincidencija. I meni se posle ko zna koliko vremena pre par dana desilo da je taksista imao zapaljenu cigaretu kad sam prisao kolima (dosao na poziv). Pitao sam ga da li ce da gasi ili da zovem da mi salju drugi auto i ugasio je smesta. Ipak, zazalio sam sto nisam zvao drugi auto, posto je ovaj smrdeo na dim k'o pepeljara.
Meni je svejedno, samo da ne priča. Bojim se i da pisnem, samo stavim slušalice i sednem na zadnje sedište. Worst case scenario je priča "Šta nam Zapad radi" ili "Ma Hitler je znao šta radi", dok miliš Brankovim mostom ka NBG-u. Neka se bode u venu, neka puši azbestna vlakna, ne zanima me, samo da ćuti.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Meni je svejedno, samo da ne priča. Bojim se i da pisnem, samo stavim slušalice i sednem na zadnje sedište. Worst case scenario je priča "Šta nam Zapad radi" ili "Ma Hitler je znao šta radi", dok miliš Brankovim mostom ka NBG-u. Neka se bode u venu, neka puši azbestna vlakna, ne zanima me, samo da ćuti.
Zanimljivo. Ja obozavam da pricam sa taksistima (to jest, uglavnom slusam, ali nema veze :lol: ) i uzivam u beskonacnoj lepezi varijanti stavova o groznom saobracaju, ogavnim politicarima, gradjevinarstvu u Beogradu i drugim temama koje se ocas posla nametnu kad se vozis beogradskim ulicama. Kad mi nije do price jednostavno se iskljucim na mod da-ne-aha i pricu dozivljavam kao staticki sum, mada se to jako retko desava. Pravo je bogatstvo kad mozes jednostavno da udjes u taksi i da cujes zdravorazumske interpretacije svih bogovetnih tema koje su u tom trenutku aktuelne, tako da se trudim da iskoristim svaku priliku za to kad udjem u taksi. Edited by harper lee
Link to comment
Zanimljivo. Ja obozavam da pricam sa taksistima (to jest, uglavnom slusam, ali nema veze :lol: ) i uzivam u beskonacnoj lepezi varijanti stavova o groznom saobracaju, ogavnim politicarima, gradjevinarstvu u Beogradu i drugim temama koje se ocas posla nametnu kad se vozis beogradskim ulicama. Kad mi nije do price jednostavno se iskljucim na mod da-ne-aha i pricu dozivljavam kao staticki sum, mada se to jako retko desava. Pravo je bogatstvo kad mozes jednostavno da udje u taksi i da cujes zdravorazumske interpretacije svih bogovetnih tema koje su u tom trenutku aktuelne, tako da se trudim da iskoristim svaku priliku za to kad udjem u taksi.
Pazi prija to i meni, ali samo kada sam ekstremno dobro raspoložen. A za pušenje u taksiju, jebi ga, naučio sam to da čak i volim, u Kairu naravno, gde sam po defaultu ekstremno dobro raspoložen jer sam, naravno, na odmoru. Prvi kontakt sa Kairom, svaki put kada siđem s aviona, imam s taksistom. Sednem napred, gospođa pozadi (takav je bonton), ponudim čoveka sa "sigaret amerikani" (američke su sve ne-egipatske cigarete), i krene priča, koliko se može, o tome kako je zla vlast, ne da poštenom čoveku da radi, vidi šta rade od druma ka Tahriru, rupa do rupe a prošle godine ga popravljali, pa naravno samo da uzmu pare, eno kolega mi se polomio juče "fiatom", i šta se radi u Jugoslaviji, stric mi je tamo studirao...ako jezička barijera nije prevelika. Ako jeste, smeškamo se i pušimo, trubimo i trube i nama, pretičemo duplo i fatalistički ulećemo u "makazice" sa magarećom zapregom, policijskim kamionom punim naoružanih do zuba klinaca iz Delte i Gornjeg Egipta i autobusom punim korejskih baba, a sa retrovizora se klate brojanica i slika nekog imama. Ja nudim taksistu "sigaret amerikani", a on mene "suber kulubatrom" (Cleopatra Super). Ko ne razume duvan, ne razume ni Egipat.Pušenje je veliki "razbijač leda".edit: suber kulubatracleopatra-super.jpg Edited by vasudeva418
Link to comment
Pazi prija to i meni, ali samo kada sam ekstremno dobro raspoložen. A za pušenje u taksiju, jebi ga, naučio sam to da čak i volim, u Kairu naravno, gde sam po defaultu ekstremno dobro raspoložen jer sam, naravno, na odmoru. Prvi kontakt sa Kairom, svaki put kada siđem s aviona, imam s taksistom. Sednem napred, gospođa pozadi (takav je bonton), ponudim čoveka sa "sigaret amerikani" (američke su sve ne-egipatske cigarete), i krene priča, koliko se može, o tome kako je zla vlast, ne da poštenom čoveku da radi, vidi šta rade od druma ka Tahriru, rupa do rupe a prošle godine ga popravljali, pa naravno samo da uzmu pare, eno kolega mi se polomio juče "fiatom", i šta se radi u Jugoslaviji, stric mi je tamo studirao...ako jezička barijera nije prevelika. Ako jeste, smeškamo se i pušimo, trubimo i trube i nama, pretičemo duplo i fatalistički ulećemo u "makazice" sa magarećom zapregom, policijskim kamionom punim naoružanih do zuba klinaca iz Delte i Gornjeg Egipta i autobusom punim korejskih baba, a sa retrovizora se klate brojanica i slika nekog imama. Ja nudim taksistu "sigaret amerikani", a on mene "suber kulubatrom" (Cleopatra Super). Ko ne razume duvan, ne razume ni Egipat.Pušenje je veliki "razbijač leda".
Ma, naravno. Rimljani su odavno napravili poslovicu "Kad si u Rimu ponasaj se kao Rimljanin" a bili su opaki imperijalisti i izvoznici kulture, mozda najuspesniji od svih. Ovi novi wannabe Rimljani sad se sluze poslovicom "Rim je svuda gde je Rimljanin, a i gde nije ako se tako naredi u Rimu" i tako i prolaze. Ubi nas pomama za zdravim zivotom. Edited by harper lee
Link to comment
Ovi novi wannabe Rimljani sad se sluze poslovicom "Rim je svuda gde je Rimljanin, a i gde nije ako se tako naredi u Rimu" i tako i prolaze. Ubi nas pomama za zdravim zivotom.
Jbt, Harpere, ti i u normalnoj komunikaciji ne možeš a da ne provlačiš neke teze o "svetskom poretku".
Link to comment
Jbt, Harpere, ti i u normalnoj komunikaciji ne možeš a da ne provlačiš neke teze o "svetskom poretku".
Sale, rokirao si na pogresnu stranu. Ne govorim o svetskom poretku vec o svetskim trendovima.
Link to comment
Koji problem ja imam pa ga negiram? Molim te, definiši.
Da pušenje izaziva rak pluća.
Da, negiram da pušenje izaziva rak pluća. Jer nije tačno. Kakav ja problem imam?Povećava rizik od dobijanja plućnog kancera, to da, da 0.38% ljudi koji puše godišnje umre.
Onda nemoj da osuđuješ druge koji citiraju. Naročito što taj post nije ceo bio citat. Pročitaj ponovo, valjda ćeš skontati.
Imao sam softverskih problema pa mi nije prošao ceo post.A 'teo sam da kažem da kvotujem, da, ali jasno i kažem svoje mišljenje.
I šta bi sa racionalizacijom? To nisi pobio? Sa tim se slažeš. Dobro, znači ipak napredujemo negde.
Možda nemam volje i vremena da takastivno odgovaram na svaku tvoju reč. Ima i drugih ovde ;)
Link to comment
Nije to uopste stvar postmoderne vec prosvetiteljstva. Bar kad je moderno doba u pitanju, inace je mnogo stara stvar. Platon je napravio spisateljsku karijeru raspravljajuci se sa "svakim" misljenjem.
Bre harpere, prvo si proglasio Sokrata za sofistu na jednom drugom topiku, a sad ovo. Jače je od mene, ne mogu da oćutim :D Platon je bio daleko od toga da se raspravlja sa "svakim" mišljenjem - bar ne u onom smislu u kom je to vasudeva pomenuo (a to bi podrazumevalo pridavanje dužne pažnje svakoj deklarativnoj rečenici koju bi neko mogao da izgovori na neku bitnu temu, nezavisno od njene utemeljenosti u nekom skupu dokaza). On u "Protagori", recimo, daje argumente protiv mišljenja "mnogih" iliti većine (The Many je standardan engleski prevod) da je slabost volje (akrasia) moguća. Ako si na to mislio, to baš i nije nešto na čemu je napravio karijeru, a i bitno je drugačije od ovoga što vasudeva pominje, čini mi se, jer se radi o mišljenju kome u prilog štošta može da se navede. Da je mogao da se seti nekog filozofa ili sofiste koji je zastupao to mišljenje, verovatno bi ga ubacio u dijalog. Drugde se on raspravlja sa raznim Protagorama, Gorgijama, Parmenidima... Ne gradi se reputacija i karijera jednog od najvećih filozofa analiziranjem i pobijanjem svakakvih mišljenja atinskih taksista ;) Izvinjavam se na off-u - pretpostavljam da nisi pridavao mnogo pažnje tome da tvrdnja o Platonu bude sasvim tačna, a možda sam i nešto pogrešno shvatio, ali ovako kako stoji u tvom postu moglo bi da zavede i zbuni neku nevinu dušu.
Link to comment
A jel znaš, recimo, da se time boriš za pravo da drugi protiv svoje volje učestvuju u tvom poroku?Na koji način ja nekoga prisiljavam da učestvuje u mom poroku?A jel misliš da pravdanje jednog problema prebacivanjem na drugi može da se smatra zrelom raspravom? Jel misliš da bi imao dovoljno argumenata da odbraniš svoje pušačko pravo a da se pridržavaš isključivo problema pušenja i duvanskog dima?Nažalost, ja tu ne vidim nikakav problem, pa da ga pravdam.Branim jednu grupaciju ljudi od proterivanja s javnih mesta, što se predlaže.Nit si gubav nit si grbav pa da kažeš da te odbacujem zbog nečega što ne možeš da promeniš. Ako ćeš da se udaviš u cigaretama, slobodno izvoli - meni ni na kraj pameti nije da te ubeđujem da planinariš ako nećeš. Nemoj mene da izlažeš riziku u koji dovodiš sebe jer ti prija da se ponašaš rizično među drugima.Dokle god postoji sudska odluka da je ona prokleta metastudija, analiza, šta li, SZO, od koje je sve krenulo, nije tačna, već režirana i falsifikovana, ne prihvatam tvrdnju da ja tebe ugrožavam.Žao mi je. A na osnovu čega se, po tebi, Nacionalna kampanja Ministarstva zdravlja Srbije i Instituta za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanovic Batut" a koja je usredsređena na posledice pasivnog pušenja, sprovodi već skoro godinu dana? Jesi ti uopšte čuo za to?Ne znam.Zašto se prvo ne usredsrede na "zdraviji" duvan t.j. na to da naprave spisak zabranjenih aditiva (kao što se radi sa hranom i pićima) i materija koje se ne smeju stavljati u duvan?A jel bi umeo da prepoznaš mehanizam odbrane u ovoj tvojoj rečenici kojim pokušavaš da se opravdaš?Ne.A jel vidiš da je izvor zapravo SZO i Američko psihijatijsko udruženje za dijagnostiku i statistiku? Jel ti se čini da si ovde izveo selekciju u percepciji i izabrao ono što ti više odgovara kao izvor? Pa? Šta ti sad 'oćeš da kažeš? Da krenemo da pušimo svi za svaki slučaj? Neam ja niš protiv ako doca nekom preporuči da pljuga jer ima predispozicije od oboljevanja od Parkinsa k'o što neam niš protiv ni da doca preporuči pacijentu obolelom od karcinoma da dune ako će mu to pomoći. Ne možeš bre ničim da se opravdaš što druge protiv svoje volje izlažeš poroku koji si sam izabrao. Ne. Svako neka odlučuje sam za sebe. Protiv sam tendencioznog prikrivanja informacija i obrtanja procenata koje ne idu u prilog tezi, za koju se pokušava progurati da je apsolutna istina.A jesi ti pažljivo pročitao šta sam ja sve napisala ako tvrdiš da je sve citirano?! I uostalom, u čemu je problem što citiram? :isuse:Da, pročitao sam. Samo mi je teško da razdvojim tvoje reči od citata. Osim onog na kraju da ni u šta nisi sigurna.
Link to comment
Bre harpere, prvo si proglasio Sokrata za sofistu na jednom drugom topiku, a sad ovo. Jače je od mene, ne mogu da oćutim :D Platon je bio daleko od toga da se raspravlja sa "svakim" mišljenjem - bar ne u onom smislu u kom je to vasudeva pomenuo (a to bi podrazumevalo pridavanje dužne pažnje svakoj deklarativnoj rečenici koju bi neko mogao da izgovori na neku bitnu temu, nezavisno od njene utemeljenosti u nekom skupu dokaza). On u "Protagori", recimo, daje argumente protiv mišljenja "mnogih" iliti većine (The Many je standardan engleski prevod) da je slabost volje (akrasia) moguća. Ako si na to mislio, to baš i nije nešto na čemu je napravio karijeru, a i bitno je drugačije od ovoga što vasudeva pominje, čini mi se, jer se radi o mišljenju kome u prilog štošta može da se navede. Da je mogao da se seti nekog filozofa ili sofiste koji je zastupao to mišljenje, verovatno bi ga ubacio u dijalog. Drugde se on raspravlja sa raznim Protagorama, Gorgijama, Parmenidima... Ne gradi se reputacija i karijera jednog od najvećih filozofa analiziranjem i pobijanjem svakakvih mišljenja atinskih taksista ;) Izvinjavam se na off-u - pretpostavljam da nisi pridavao mnogo pažnje tome da tvrdnja o Platonu bude sasvim tačna, a možda sam i nešto pogrešno shvatio, ali ovako kako stoji u tvom postu moglo bi da zavede i zbuni neku nevinu dušu.
:lol: Ala si ga ti ufitiljio sa ozbiljnoscu. Naravno da sam se zajebavao, najjednostavnije receno taj moj post moze da se prevede sa "kakav Vasudeva takav i Platon, kakvi forumasi takvi i Protagora, Gorgija i Parmenid". Nije mi padalo na pamet da se Platon zaista zabavljao pobijanjem svega i svacega.Inace, Sokrata su mnogi u Atini shvatali kao sofistu, cak, ako se dobro secam (jebi ga, mrzi me sad da trazim po knjigama, ovako na prvu loptu rekao bih da to mozes naci u Odbrani), i u nekim Platonovim delima ces naci reference u tom smislu. Naravno, sam Platon je odbijao to shvatanje, napisao je i neke dijaloge da pobije navodni Sokratov sofizam (sto implicitno dokazuje da je takvih misljenja bilo), a i danas (prvenstveno zahvaljujuci savrsenom Platonovom marketingu :lol: ) je jasno da je Sokratova istorijska uloga daleko odskocila od njegovih poznatih savremenika sofista. Ako nista drugo, pare nije uzimao za razliku od drugih. :lol: A iako sam stavio smajli to i nije toliko beznacajno u realnom vremenu. Iz perspektive obicnog sveta u Atini u V veku p.n.e. trebalo je znati dosta pa jasno razluciti majeutiku od sofizma.
Link to comment
edit: suber kulubatra
ta kleopatra se baš ne šali s upozorenjima. kakva "pušačka noga" i ostali bakrači...do sad mi je "smoking can cause slow and painful death" bio najjeziviji. ovaj s kiseonikom ga šije za dužinu. :unsure:
Link to comment
A jel znaš, recimo, da se time boriš za pravo da drugi protiv svoje volje učestvuju u tvom poroku?Na koji način ja nekoga prisiljavam da učestvuje u mom poroku?
Na taj način što odbijaš da poštuješ tuđe pravo da neko kao nepušač ne treba da bude izložen dimu tuđe cigarete i tuđem poroku! Pušač se klasifikuje kao „zavisnik“ kada:- Ima potrebu za cigaretom bez obzira na situaciju- Ponašanje je uslovljeno sa nikotinom- Ne mogu da se odupru pušenju čak i kada znaju da ono prouzrokuje oštećenjeKao što se iz gore navedenog vidi ako ti kao pušač ne možeš da se uzdržiš od cigarete kojom truješ druge ljude na određenom mestu onda si ti zavisnik. Pored pušača, zavisnici koji svojim porokom ugrožavaju druge ljude iz svoje okoline su i narkomani i alkoholičari. I svi zajedno nemate nikakvog prava da zahtevate da drugi na bilo koji način podržavaju vaš porok kojem ne možete da se oduprete čak i kada znate da ono prouzrokuje oštećenje.
Nažalost, ja tu ne vidim nikakav problem, pa da ga pravdam.
Ovo je pravo priznanje! Bravo! Upravo je to i suština problema u borbi sa tuđim porocima - što ih poročni ne vide kao problem!
Branim jednu grupaciju ljudi od proterivanja s javnih mesta, što se predlaže.
Što se predlaže kada je u pitanju borba za prava određenih manjina onda kada su njihova najoosnovnija prava i egzistencija ugroženi. Onda kada problem zavisnosti predtavljaš kao jednu drugu vrstu problema onda se koristiš raznim mehanizmima odbrane (pokušaj da vežbaš prepoznavanje istih kod samog sebe, najiskrenije će ti vredeti kao i bilo kom drugom čoveku) a da sam ti ja sad ovde psihijatar imala bih iz ove tvoje izjave dosta podataka o tome do koje mere si zavistan, spreman na osvešćivanje odnosno koliko si daleko od istog.
Dokle god postoji sudska odluka da je ona prokleta metastudija, analiza, šta li, SZO, od koje je sve krenulo, nije tačna, već režirana i falsifikovana, ne prihvatam tvrdnju da ja tebe ugrožavam. Žao mi je.
Sasvim mi je jasno da je koren čitave pobuna pušača u vezi zakona u njihovoj sebičnosti pa i neinznenađuje tvoje odbijanje da prihvatiš ideju me ugrožavaš dok dimom zagađuješ prostor u kojem i ja sedim. Mislim, sad si samo po ko zna koji put najiskrenije izrazio sebičnost duvanskog zavisnika.
Da, pročitao sam. Samo mi je teško da razdvojim tvoje reči od citata. Osim onog na kraju da ni u šta nisi sigurna.
Kad pročitaš ono sa linka koji sam ostavila pa pročitaš moj post onda vidiš šta je dodato a šta citirano :) A "nisam sigurna da..." otkriću ti da izražava isključivo i jasno stav da ne mogu da prihvatim skoro nijedan od pušačkih argumenata ovde iznetih. Mislim ovaj poslednji komentar ti je extra glup ako stvarno nisi shvatio moj stav iz poslednje 3 rečenice započete sa "nisam sigurna..." ili je to bio smešni pokušaj provokacije.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...