Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

da, jeste, ja sam ekstremniji. hoćeš li sad prekinuti sa besmislenim onelinerima?
Ma, kako da ne... "Jedan pušač, milion žrtava", slogan debelo finansiran od strane države je pravi besmisleni oneliner...
Link to comment
Ah, dosli smo i do cuvenog "ta, ovo je 21. vek" argumenta. :lol: Ne vredi argument, u 22. veku ce se o medicini 21. veka govoriti isto kao sto mi govorimo o medicini 20. veka. Rozenbergove rasne teorije su se pojavile pre nekih 80 godina, dakle nakon penicilina, nakon psihoanalize, nakon niza drugih spektakularno vaznih medicinskih otkrica koja mi trenutno ne padaju na pamet zato sto jos uvek brekcem od ugodnog rucka. :) I ono sto je nekad bilo u medicini bilo je aktuelno u vreme kad se pojavilo. Da li to znaci da cemo aminovati holokaust kao zanimljivu istorijsku referencu zato sto je izvesni Rozenberg (koji je bio sve samo ne "izvestan") u to vreme bio aktuelan? Kakav je to, zaboga, argument?
Ček, ček, ne možeš to tako da odgeneralizuješ, pogotovo što ti primer ne odgovora nikako - prvo što je Rozenbergova teorija bila prosto teorija, a ne naučno utvrđena činjenica i drugo što je to bila mantra teoretičara naci partije, a ne opšte prihvaćena medicinska praksa. Kako to bilo kome može biti isto? Nadam se da ne moramo sad da drvimo o razlikama između naučnih teorija (koje se vremenom i novim otkrićima mogu proširiti ili opovrći) i već dokazanih postavki koje se eksperimentalno mogu reprodukovati. Mislim, to su ipak osnovne stvari na koje stvarno nema smisla da se vraćamo.Mada i ne vidim kakve veze imaju penicilin i rasna teorija - taj pomenuti penicilin i recimo elektroterapija u postoperativnoj rehabilitaciji pripadaju medicini, ali nisu direktno u nikakvoj uzročno-posledičnoj vezi, te ne treba da čudi ako postoji disproporcija u razvijenosti obe oblasti. Gledanje unazad na zasterelu medicinu kao na kameno doba nije određeno prosto prolaskom vremena, nego i time koliko je oblast mlada, neistražena i slično. Siguran sam da se u XXI veku na pojedine neistražene oblasti iz XX veka može gledati sa dozom sumnje, ali primenjivati to na celokupnu medicinu? Mislim, ustanovljeno je da se slomljena noga leči imobilizacijom gipsom, šipkama i sličnim sredstvima (laik sam), pa neće neko to dovoditi u pitanje kao totalnu idiotariju samo zato što je prošlo 50 godina od otkrivanja te metode lečenja, pobogu.
Ovaj boldovani deo zapravo odlicno ilustruje ono sto pokusavam vec u nizu postova da pokazem. Radi se o motivisanoj politickoj akciji i tu se ocigledno slazemo. Ono gde se ne slazemo je to cime je ta politicka akcija motivisana. Interesom nepusaca? :lol:
Plašim se da si propustio da snimiš detalj - nepušačima koji su učestovali ovde je sasvim svejedno koji je motiv političkih struktura u pitanju. Da li je to pritisak EU, deficit budžeta ili nešto peto, dokle god se ta stvar zakonski reši u korist nepušača, da, njihov interes jeste zadovoljen bez obzira koji crv se u dupetu političara uskopistio.
Link to comment

Dakle, da rezimiramo:1) Treba pušiti, jer je Harperova čukunbaba doživela 107. godinu života, pušeći kvalitetan i pravi duvan.2) Svi pušači uglavnom odbijaju kad ih prijatelji pozovu na roštilj u vikendicu, jer neće valjda kolima da idu za svoje zadovoljstvo i time zagađuju pluća pušača.3) Medicina sucks, sva ta istraživanja o štetnosti duvana su teorije koje će uskoro biti prevaziđene, iz čega proizilazi da gomila pušača ne veruje savremenoj medicini, slomljenu kost sami imobilišu, grip ne postoji, lekari su ljudi koji manipulišu i pojma nemaju. žene im se porađaju bez epidurala, antibiotici koji su pronađeni u 20. veku su potpuno neupotrebljivi, što će medicina 21. veka dokazati. Doduše, oni pričaju kako medicina 21. veka dokazuje to i veruju joj, a ne veruju medicini 20. veka. Interesting.4) Svaki nepušač uživa da ode na neki peron, kupa se u otpadnim vodama i radi u nuklearnoj elektrani, a njegovu sreću povećava činjenica da se ni na jednom mestu ne puši.5) Pušači su svesni ljudi i paze na ostale aspekte svog zdravlja pošto ga već jednim zadovoljstvom ukidaju: izbegavaju sex, alkohol, žive mahom u zdravim sredinama. Zagađen prostor je rezervisan samo za nepušače.6) Oni i njihovi prijatelji kao način prevoza koriste konje, stoku, bicikl ili skejt.

Link to comment
Verovao ili ne radnik iz obezbeđenja koji puši, kaže mi da ugasim cigaretu......U tom trenutku, on me grabi sa leđa. Izvrće polugom desnu ruku u kojoj sam držao cigaretu. I, pritiska da ispustim. U istom trenutku u kome on iznosi čitav niz neprijatnih reči, pojavljuje se njegov šef... ...i "naučim" da su došla gora vremena.
Upravo o OVOME ti sve vreme govorim: vidiš kakvi su ti pušači: neprijatni, agresivni, kontradiktorni...
Link to comment
Dakle, da rezimiramo:1) Treba pušiti, jer je Harperova čukunbaba doživela 107. godinu života, pušeći kvalitetan i pravi duvan.2) Svi pušači uglavnom odbijaju kad ih prijatelji pozovu na roštilj u vikendicu, jer neće valjda kolima da idu za svoje zadovoljstvo i time zagađuju pluća pušača.3) Medicina sucks, sva ta istraživanja o štetnosti duvana su teorije koje će uskoro biti prevaziđene, iz čega proizilazi da gomila pušača ne veruje savremenoj medicini, slomljenu kost sami imobilišu, grip ne postoji, lekari su ljudi koji manipulišu i pojma nemaju. žene im se porađaju bez epidurala, antibiotici koji su pronađeni u 20. veku su potpuno neupotrebljivi, što će medicina 21. veka dokazati. Doduše, oni pričaju kako medicina 21. veka dokazuje to i veruju joj, a ne veruju medicini 20. veka. Interesting.4) Svaki nepušač uživa da ode na neki peron, kupa se u otpadnim vodama i radi u nuklearnoj elektrani, a njegovu sreću povećava činjenica da se ni na jednom mestu ne puši.5) Pušači su svesni ljudi i paze na ostale aspekte svog zdravlja pošto ga već jednim zadovoljstvom ukidaju: izbegavaju sex, alkohol, žive mahom u zdravim sredinama. Zagađen prostor je rezervisan samo za nepušače.6) Oni i njihovi prijatelji kao način prevoza koriste konje, stoku, bicikl ili skejt.
Jedino sto si ti ovde rezimirao je kolika je kolicina tvoje gluposti i prostakluka. Cak se i najveci i najnepristojniji zvekani retko usudjuju na oblik rasprave koji sadrzi nakaradno izvrtanje tudjih stavova da bi se postigla neka navodna poenta ili napravio neki bajati stos. Nadam se da si se bar ti slatko ismejao koristeci clanove tudjih porodica kao "argument", da ti potpuno ne bi propao stos. Sumnjam da si bas razgalio publiku.Hattori, sam si kriv sto si uleteo u legiju neozbiljnih. Cenim tvoju vise puta dokazanu duhovitost ali ni na forumu ni u realnom zivotu ne odgovaram na dobacivanja sa susednog stola.Bato, opet ti je los argument za ovu raspravu. Politika ne zazire puno od toga da koristi i teorije onoliko koliko koristi i naucno dokazane cinjenice. Za nju je savrseno nebitno da li je nesto naucno dokazano ili nije i mnogo je bitnije da li se na necemu moze mobilisati potrebna kriticna grupa u drustvu ili ne moze. To su elementarne stvari. Sto se medicine tice ja nigde nisam rekao da treba odustati od medicinskih resenja cak ni kada postoji odredjeni napredak u primeni tih resenja, a kamoli kad ne postoji. U nauci je aktuelno ono sto nije prevazidjeno ili nije dokazano da je to sto je aktuelno pogresno, pa samim tim to vazi i za medicinu. Nema to veze sa tim koliko je vremena proslo otkako je odredjeno resenje pronadjeno. Ono sto jesam rekao je da rasne teorije koje su proistekle iz medicinskih krugova nisu toliko bajate koliko se cesto misli, gledano iz istorijske perspektive. Mnoge starije teorije i starija praksa od rasnih teorija se jos uvek odrzavaju i mene uopste ne bi iznenadilo da nekada neko ko ce imati dovoljno moci skine prasinu sa Rozenbergovih rasnih teorija i krene da ih "dokazuje" u praksi.Dakle, da pokusam ja sada da rezimiram, poucen i ponesen vaskolikom duhovitoscu, vrcavoscu i intelektualnim postenjem gosn Sumejkera. Od pocetka se testira dobra volja sagovornika da razmisli o tome da nije nimalo kataklizmicno po jedno drustvo kad bi postojali privatni kafici/restorani u kojima je dozvoljeno pusenje, u onom procentu u kojem je to zelja i interes vlasnika tih kafica/restorana i njegovih gostiju. To nije nikakav revolucionarni izum. Nesto slicno je dozvoljeno u Kanadi (o tome je hazard pisao) pod firmom privatnih klubova, iako je svima jasno o kakvim prostorima se radi. Kanada je, inace, jedna od prvih zemalja na svetu koja je zabranila pusenje. Slicne rasprave su pocele da se vode u Norveskoj jedva sedam ili osam godina (ne secam se vise tacno) otkako je uvedena totalna zabrana. Norvezani su poceli da se trezne nakon sto je antipusacka histerija dosla dotle da je cak dovela do sudskog spora u kojem je covek trazio da se njegovom komsiji sa nizeg sprata zabrani pusenje u stanu zato sto se oseca dim kroz ventilaciju. Sudski vestaci su utvrdili da u toj zgradi uopste nema centralne ventilacije i tuzba je odbacena. Te dobre volje, naravno, nema.Stoga cu zaokruziti raspravu onde gde sam je i poceo u mom prvom odgovoru Vasudevi. Totalne zabrane su tezak stres cak i za uredjene i disciplinovane drzave i drustva. Uopste ne sumnjam da ce u Srbiji, takvoj kakva je, proizvesti dodatni stres i dodatno insistiranje na glupostima. Ko u to ne veruje dovoljno mu je da prelista ovaj topik od pocetka.
Link to comment

Zato se i zove rezime, Harper. Da ne bude zabune, baš taj rezime predstavlja količinu gluposti koju su pušači izneli na ovoj temi, počevši od besmrtnog odgovora da "ne pitam ostale goste da li im smeta ako zapalim pošto i meni smeta njihova muzika", pa do medicine u službi nacističkih ideologija.Primer prababe je dat više kao šala, ukoliko si se osetio uvređenim, ja ti se izvinjavam. Mada, svako bi voleo da mu neki član porodice živi toliko ;) Tek ovde sam mogao da vidim koliko nikotinski zavisnici brane svoje teze, odlazeći do granica banalnosti, dobrog ukusa i logike. Naravno, u nedostatku dobrog argumenta, svako će se hvatati za nepostojano a u rečenicama, kontradiktornostima da li neko pije čaj ili pivo i tome slično.Ja lično nemam ništa protiv pušača, dokle god truju samo sebe. Vazduh koji nas okružuje je opšte dobro i kao takav pripada svima. Pušači su u zatvorenom prostoru u kome ima nepušača zagađivači i to je jasno. Pozivanje na činjenicu da "fabrike zagađuju, automobili takođe" je mešanje baba i žaba, i slamka spasa za koju se hvata svaki nikotinski zavisnik kome se dirne u njegov sveti porok, što je i opravdano time da ljudi sve više tonu u svoju tvrdoglavost braneći teze za koje je dokazano da štete ne samo njima, nego i okolini.To da ja izvrćem tuđe stavove je tvoj umišljaj, Harper, pogotovu kada neko pređe granicu dobrog ukusa odgovorom "jebe mi se što trujem druge", pozivajući se na neke svoje slobode, izbore, govoreći o kojekakvim progonima pušača, teroru nad njima i slično.Vilotićka je to lepo objasnila, zavisnici ste i to je to. 'Ajd' što ste zavisnici, nego što i druge trujete.

Link to comment
Stoga cu zaokruziti raspravu onde gde sam je i poceo u mom prvom odgovoru Vasudevi. Totalne zabrane su tezak stres cak i za uredjene i disciplinovane drzave i drustva. Uopste ne sumnjam da ce u Srbiji, takvoj kakva je, proizvesti dodatni stres i dodatno insistiranje na glupostima. Ko u to ne veruje dovoljno mu je da prelista ovaj topik od pocetka.
A takođe je primetna i količina poistovećivanja pušenja sa ostalim banalnim svakodnevnim aktivnostima. Eto, ako se zabrani ovo (tutni pušenje između redova) doći će do katastrofe.Posmatraj ovako. Trovanja duvanskim dimom su težak stres, čak i za uređene i disciplinovana države i društva. Uopšte ne sumnjam da će u Srbiji, takvoj kakva je, proizvesti dodatni stres i dodatno trovanje. Ko u to ne veruje, dovoljno mu je da prelista gluposti koje su pušači ostavili na ovom topiku od početka.
Link to comment
Zato se i zove rezime, Harper. Da ne bude zabune, baš taj rezime predstavlja količinu gluposti koju su pušači izneli na ovoj temi, počevši od besmrtnog odgovora da "ne pitam ostale goste da li im smeta ako zapalim pošto i meni smeta njihova muzika", pa do medicine u službi nacističkih ideologija.
Ne, to se ne zove rezime. Zove se namerno, svesno i nakaradno izvrtanje tudjih stavova. Boli me uvo za moju cukunbabu o kojoj jedino znam da je nekad postojala jer je, valjda, neko morao da rodi mog pradedu ili prababu ali ti nisi uspeo da zapamtis cak ni to ko je uopste u raspravi pominjao dugovecne pusace kao argument. A pisao bi rezime. Lako ces dokazati da li je ovo sto sam imao da kazem o tvom "rezimeu" tacno. Dovoljno je da nadjes istovetnu recenicu ili (hajde da ti malo olaksam svestan da ni to neces moci da nadjes) makar dovoljno slicnu recenicu bilo kojoj tacki tvog "rezimea" na bilo kojoj strani ovog topika. Znas, Sumejker, to se ne radi. Nepristojno je.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...