Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Prvo, necu ponovo da ulazim u ovu raspravu i natezanje ko je zrtva. Ono sto se ja secam jeste da vece kafane su morale deo da ostave nepusacki. Ti delovi su bili smehotresni - od jednog stola pored wc-a, preko baste spolja do (delija ce se setiti) mog omiljenog - dela gde se divanilo najvise u kafani i kad pitasmo a gde je nepusacki deo zbunjena konobarica rece "pa ovde". Znam da su manja mesta sve do jednog pusacka, sto valjda pokazuje da nepusaci nisu bas toliko agresivno-zahtevna grupa u Srbiji. Jos uvek ;)
To ovde je bilo mesto sa dva stola od kojih za jednim sedi ekipa i pusi, pepeljara odmah do onog znaka zabrane pusenja, a dim mozes seci nozem jer je bilo nesto ladno pa zatvoreni prozori.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Prvo, necu ponovo da ulazim u ovu raspravu i natezanje ko je zrtva. Ono sto se ja secam jeste da vece kafane su morale deo da ostave nepusacki. Ti delovi su bili smehotresni - od jednog stola pored wc-a, preko baste spolja do (delija ce se setiti) mog omiljenog - dela gde se divanilo najvise u kafani i kad pitasmo a gde je nepusacki deo zbunjena konobarica rece "pa ovde". Znam da su manja mesta sve do jednog pusacka, sto valjda pokazuje da nepusaci nisu bas toliko agresivno-zahtevna grupa u Srbiji. Jos uvek ;)
Ne, naravno; Nećemo opet ispočetka.Aj' nemojmo kako je bilo i čega se sećamo; Pričajmo kako je sad.Ako negde vidiš da se puši, a stoji znak za zabranu, slobodno ih prijavi. Slažem se s tobom da se neke stvari moraju poštovati ( nije više bitno da li su ili nisu uzrok ovoga ili onoga), čak iako se intimno ne slažemo s njima.
Nego drugo, ovaj deo o tome kako su kafane zamisljene da se tu provode ljudi koji duvane ti je malo nategnut. Ne zive svi nepusaci na soku od sargarepe i jogi u subotu uvece.
Možda malo i jeste, priznajem.
Link to comment

Pachinko kockarnice, "Pachinko Slot", endemske za Japan, prave 30 puta veci promet nego Las Vegas (koji pravi 15 miljardi dolara godisnje) su pakao na zemlji kada udjes u njih. Od buke i duvana.Medjutim, smislili su nesto sto zovu "air curtain". Da je aircon tako podesen da su sedista grupisana i imaju svoju mikroklimu. Ako u nekom trenutku ima 500 ljudi za masinama, 300 pushi, oni koji ne pushe to ne osete (mada se u opstoj zoni i na ulazu u halu dim itekako oseca). To imaju i restorani, ne svi. Pusacki deo kao da ne postoji, bar ga nepusaci ne osecaju.Kazem ovo, setio sam se jednoga (nick "Stvorko", mislim) na drugom Forumu, koji je pre 2 godine govorio "kao da podelimo bazen na zone bez pregrada gde je u jednom dozvoljeno pisanje u vodu a u drugom nije". To nije tacno u ovom slucaju. Zone su potpuno odvojene tom vazdusnom zavesom.Ne ulazeci u druge probleme, ovaj je, tehnicki, moguce resiti. Pa ljudi se kockaju, to je tezak porok, a pri tome da im zabranis da pushe i to tamo gde je pusenje jos uvek (mada sve manje) prihvatljiv obicaj.Edit: 30 puta veci promet od Las Vegasa, typo.

Edited by Yoyogi
Link to comment
Pronašli lek za rak?
Da, radijaciju.Inače, pazi malo kao i šta odgovaraš u svom bezgraničnom cinizmu i žuči, jer tvoj odgovor između ostalog implicira i da ti je žao jer je čovek preživeo! :fur:
Verovatnoća da nepušač oboli od raka pluća nije u direktnoj vezi samo sa pasivnim pušenjem, već može biti i rezultat genske mutacije, tvrde stručnjaci. Nepravilnosti u strukturi određenih gena opasnost od te bolesti kod nepušača povećavaju i do 60 odsto....25 odsto slučajeva raka pluća u svetu se javlja kod nepušača.
Drago mi je što si citirao ovaj deo gde se lepo vidi kako parcijalno doživljavaš stvarnost. Ja nikada nisam rekao da ljudi ne mogu da dobiju rak i bez da puše, za razliku od tebe koji si više puta rekao da sumnjaš da je duvan "toliko" štetan.Ako se 25% posto javlja kod nepušača znači da se 75% javlja kod pušača. Još ako uporedimo sa procentom pušača i nepušača, neka isti bude 2:1 za nepušače znači da pušači 8 puta više oboljevaju od raka pluća.@pontijak: ok, lopta spuštena. Shvatam i ja da postoje oni koji preteruju u mržnji prema pušačima i da se sada javljaju likovi koje bi skroz da zabrane pušenje što je besmisleno. Verujem da je jedan deo istih samo isfrustriran decenijskim maltretiranjem od strane neuviđavnih pušača, i da će se izduvati vremenom. A naravno, uvek postoje teški ekstremisti koji luče mržnju iz samo njima poznatih razloga.A što se tiče Japana prvobitni odgovor se odnosio samo na odnos Japan i Kina. Dugovečnost u odnosu na druge zemlje pripisujem sličnim uzročnicima kao i ti.
Link to comment

e da :) drago mi je sto smo se napokon razumeli, ustvari slicno mislimo samo sto sam ja eto pusac a ti nisi :) realno meni u smetaju teski ekstremisti kada je bilo koja tema u pitanju pa i ova :) sto se tice zdravlja, kamo srece da se vise istrazuje odnos svih mogucih elemenata i njihovo delovanje pa da naucimo recimo nesto i od japanskog nacina ishrane a i od drugih kultura itd i time povecamo zivotni vek svi, bili zavisnici od duvana ili ne :)

Link to comment
Da, radijaciju.Inače, pazi malo kao i šta odgovaraš u svom bezgraničnom cinizmu i žuči, jer tvoj odgovor između ostalog implicira i da ti je žao jer je čovek preživeo! :fur:
Opet proivoljno tumačiš.Kažeš da Japanci manje oboljevaju zbog "razvijene zdravstvene zaštite".Kako pušenja kao "glavni uzrok raka" kod njih nije uopšte smanjeno, sledi (iz tvojih reči) da je njihova medicina nekako našla način da smanji broj obolelih.Nikakav cinizam.
Drago mi je što si citirao ovaj deo gde se lepo vidi kako parcijalno doživljavaš stvarnost. Ja nikada nisam rekao da ljudi ne mogu da dobiju rak i bez da puše, za razliku od tebe koji si više puta rekao da sumnjaš da je duvan "toliko" štetan.Ako se 25% posto javlja kod nepušača znači da se 75% javlja kod pušača. Još ako uporedimo sa procentom pušača i nepušača, neka isti bude 2:1 za nepušače znači da pušači 8 puta više oboljevaju od raka pluća.
Opet ti žongliraš ciframa. (Mada nisi jedini. Od izjave do izjave, procenat se kreće od 60 pa do čak 90%, u zavisnosti od toga koliko je intervjuisani medicinski radnik nadahnut.)Vidiš da ljudi razmatraju gensku mutaciju kao jedan od uzroka i da se procenti menjaju? Da broj obolelih ne opada iako je pušača sve manje?Nemoj da prejudiciraš (svojim "argumentima" u vidu poznanika/rođaka koji su "gle čuda" pušači) već ostavi da nauka kaže svoje kad se razmotre i ispitaju svi aspekti za šta treba izvesno vreme, naravno.Edit: sviđa mi se Pontijakovo razmišljanje. Daj da vidimo neke elemente (ishranu, način života...)koji mogu da promene te procente, da se malo zagrebe po aditivima koji se namerno ubacuju u duvan, nemojmo jedni druge odmah razapinjati. Edited by ion
Link to comment
već ostavi da nauka kaže svoje
Nauka je svoje već rekla samo što ti nećeš to da priznaš već sve dokaze koji ti se ne sviđaju proglašavaš za propagandu.
Link to comment
Nauka je svoje već rekla samo što ti nećeš to da priznaš već sve dokaze koji ti se ne sviđaju proglašavaš za propagandu.
Na tvoju žalost, nauka se ne zaustavlja u tački gde se njena trenutna saznanja poklapaju sa onim što ti želiš, već nastavlja dalje.Kao što si mogao da pročitaš.Propaganda je ono (što i ti radiš) šibicarenje s ciframa i procentima.2Indy::PNikad robom! Edited by ion
Link to comment
  • 4 months later...

Verovatno hoće, doduše sumnjam da će tako brzo.Svejedno, mene ne ugrožava previše s obzirom da mi 1 pakla traje 3-5 dana, ali jeste kurvinjski potez; nažalost tako je u većini zemalja koje želimo da "dostignemo".Nadam se da će isto proći i alkohol i pivo (srBska komšijska kletvaTM). :evil:

Edited by ion
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...