Jump to content
IGNORED

Da li podržavate humano preseljenje Roma izvan gradskih sredina?


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    129

  • Hella

    113

  • Indy

    71

  • Turnbull

    66

U naslovu je dakle - Савамала по други пут међу Србима. Taj fazon. Taj rad.Misim, džentrifikacija. Cica bi da se džentrifikuje u sam centar. Da se spusti na reku. Da dotakne tu vodu iz koje je ponikao grad. Tu kapljicu Save iz koje je oblikovan Beograd koji je bio lep nekada kada se spuštalo na Savamalu, nešto manje lep u proteklih 60 godina kada se jebote tihovalo, misim, pazi - tihovalo, i sada se ponovo, sve više spušta. Misim, nemoj da mi pričaš. Nemoj da mi se spuštaš na reku. Misim, nemoj da mi se ložiš na izmeštenu železničku stanicu i uređenu autobusku stanicu sa sve uređenim spavaćim kolima.Znači ideja da se raseli jedna ekipa i da dođe druga, neka ono - Siti ekipa. Pazi, građanska ekipa. Neka elita. Da se ekipa spusti na splav. Misim, bljuv. Misim, pljuc. Dakle, fak. Prema tome, bljak.Jedan od najjačih delova teksta: Милош Обреновић је за нови центар Београда одредио Савамалу (јер је била ван домашаја турских топова) и за само један дан џентрификовао ју је.Pazi, Miloš je džentrifikovao. Zamisi da uđeš u vremeplov i odeš u Takovo i kažeš Milošu: "Miloše, bilo bi uljudno da ti lično malo džentrifikuješ." Cenim da bi te Miloš pogledao i džentrifikovao sabljom a zatim i kuburom.Ili da odeš dalje pa da Aleksandru Velikom kažeš: "E, Alex, aj da malo džentrifikuješ po Persiji malo a? Da malo džentrifikuješ deltu Nila"

Link to comment

u jbt, a ja vec neko vreme pokusavam da provalim je l ta devojka autenticni idiot ili je to neki koncept, neki ironijski odmak koji kapiraju samo ovi sa sorbone.inace sam cula za nju preko bloga - kako na master.

kakav muceni master ova mucenica pohadja?
Sustainable Territorial Developmentodrzivi razvoj?
Mada baš će neko ko studira na Sorboni, a pre toga je živeo u Belgiji da ima puno dodira sa srpskom stvarnošću :)
pa tamo je (koliko sam razumela) samo poslednju godinu ili dve (to je neki master gde svaki semestar odradjujes na drugom faksu/drugoj zemlji). inace, zavrsila je devojka fpn.
Ako ne grešim, u pitanju je Istokova milosnica.
stekla sam utisak da je obrnuto tj. da je istok njen idol. sto je zapravo gora varijanta. :mellow: Edited by Patty Lee
Link to comment

Meni termin više zvuči kao da je u pitanju štićenica nekog samostana koji prima osobe sa teškim mentalim poremećajima, u vreme kada još uvek nisu postojale odgovarajuće zdravstvene institucije.Edit: ajde neka neko postavi milosnicin™ tekst na Tupana dana. Predviđali smo da će uvodnog tupana biti veoma teško nadmašiti ali izgleda da je konkurencija u Srbiji prejaka™ i da ćemo se načitati i nagledati vrhunskih kandidata za laskavu titulu Arhitupana.

Edited by beowl
Link to comment
u jbt, a ja vec neko vreme pokusavam da provalim je l ta devojka autenticni idiot ili je to neki koncept, neki ironijski odmak koji kapiraju samo ovi sa sorbone.inace sam cula za nju preko bloga - kako na master.
Pogledao sam nesto drugo gde se pojavljuje i rec je o autenticnoj budali.
Link to comment

Ovo ide na glupana dana

Финска је направила „нокиа” телефон, Естонија је измислила скајп. Јужна Кореја је створила „самсунг”, а симпатични репер Сај урадио је пуно за јавну дипломатију и бренд Јужне Кореје. Сада је коначно разликујемо од Северне Кореје.
:isuse:
Link to comment

steta je sto u srbiji nema romskih udruzenja ni organizacija koje se bave ljudskim pravima koje bi napravile slucaj od ovog teksta. na stranu ova glupacica, ovde samarcinu treba da dobije na prvom mestu politika.nocas sam inace poslao komentar potpisan romskim imenom, naravno da ga nisu objavili.

Link to comment
steta je sto u srbiji nema romskih udruzenja ni organizacija koje se bave ljudskim pravima koje bi napravile slucaj od ovog teksta. na stranu ova glupacica, ovde samarcinu treba da dobije na prvom mestu politika.nocas sam inace poslao komentar potpisan romskim imenom, naravno da ga nisu objavili.
pa kada vladan jeremic ganja zorana todorovica a politika objavljuje ovakvo rasisticko smece.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...