Jump to content
IGNORED

Da li podržavate humano preseljenje Roma izvan gradskih sredina?


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    129

  • Hella

    113

  • Indy

    71

  • Turnbull

    66

U Srba (u Srbiji i "rasejanju") je džentrifikacija, sudeći po teoriji, ali i po praksi (ne)gradnje pretvaranje poljane na kojoj žive Romi u poljanu na kojoj ne živi niko, ali na obližnjoj rečnoj obali pojavljuju sve noviji i brojniji splavovi. I ništa drugo ne može da bude, a da valja. Za nju je verovatno i Ildefons Serda samo jedan veliki džentrifikator. Ali Knez Miloš i jednodnevna džentrifikacija je 1 hit!

Edited by MancMellow
Link to comment
Ovo je vrh.
djibus. zasto ovo nije na dnevnom tupanu?inace meni je ovo vrh. eufemizam rasizma
Све је, наиме, кренуло са Ромима. Сећамо се расељавања Рома испод Газеле 2009, што је у ствари само процес џентрификације на делу, толико пута виђен у свету. Иако људима који су расељени сигурно није било пријатно, јавни простор се не може заузимати по сопственом нахођењу, а поготову не на централној локацији поред реке.
Edited by kim_philby
Link to comment

Tekst je potpuni hit, komplet, svaka rečenica. Ovo je kao da sam ja pisao o hirurgiji. Džentrifikacija, istorija Savamale, Knez Miloš, Romi, pogrešno prepisane stvari sa wikipedije, jednostavno dizaster.

Link to comment
Џентрификација је процес повратка креативних и виших средњих класа у центар града
:0.6:'oce biti mesta i za nas iz nize srednje? :(
Link to comment
:0.6:'oce biti mesta i za nas iz nize srednje? :(
ne. otvori svoj ducan negde drugde prljavce.@manc: potpuni nervni slom. sve je tu: od prirucnika za malogradjanina (a zasto ja ne mogu da zivim u nehigijenskim uslovima ispod mosta?) do otvorenog rasizma a preko silovanja klio koja se otima i vristi. kakav muceni master ova mucenica pohadja?
Link to comment
nije to pitanje, nego kako će svi ovi iz više srednje da stanu na sve te splavove majku mu
to ce da osmisli kreativna klasa.btw, svidja mi se i argument protiv zahinog kompleksa: "zgrada deluje kao da je s' marsa pala"
Link to comment

no, iranski iracani takodji stop

Џентрификација је донела добро Београду, али она не сме бити ни преагресивна. Идеја де се модерни комплекс иранске архитектињеЗахе Хадид смести у комплекс Беко, тик уз Калемегдан, пример је како џентрификација може да уништи душу града. Осим што ће се обесмислити урбани пејзаж Калемегдана, јер ова грађевина поред Тврђаве делује као да је с Марса пала, по ко зна који пут ћемо показати колико (не) ценимо своје наслеђе.
ne-progresivna dzentrifikacija. ovo je kao susret bruna sulaka sa realnim svoje zelje.
Link to comment
са сигурношћу тврдим:да сам развила шатру у центру неког белгијског града, јер ми одговара локација, била бих расељена ,,у року од одмах”
retard.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...