Jump to content
IGNORED

mladje kategorije


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

1 hour ago, hooyadahoo said:

Video sam 2 utakmice, ali ne polufinale i finale, odgledacu ovih dana. Ono malo što sam video - i meni se čini da je Kostić veći talenat od Save. On i Šojić su mi se najviše dopali. Savo da ima 10cm više i ovo što već ima, možda bi mogao do reprezentacije da dogura. Ovako mislim da mu je plafon nešto tipa onomad Aleksandar Cvetković, solidan Aba igrač. Kostić izgleda baš onako košarkaški lepo, ima i brzinu i šut i visinu. 

 

Savo da ima 10cm vise imao bi preko 2 metra. Neznatno je nizi od Micica, nije visina nekakav problem. I naravno da moze da dogura do reprezentacije, decko je pokidao na ovom turniru..

Link to comment

Iz tvojih usta u božje uši, ali skeptičan sam. Micić je u njegovim godinama izgledao 3 puta bolje. Nisam znao da ima preko 190, meni deluje kao da ima malo manje

Link to comment

Gledao sam samo delove nekih utakmica, malo protiv Letonije mislim, malo protiv Belgije, neki minut protiv Izraela i najzad, sam kraj protiv Švaba...Nije to neki uzorak, jer tako nasumično izabrani momenti ne daju pravilan utisak. Od Bošnjakovića npr. koji me najviše zanimao, skoro ništa nisam video, imam vrlo blagu predstavu o tome o kakvom se igraču radi. 

 

Drezgić međutim nije taj slučaj jer je lopta uglavnom kod njega i slabo je i daje nekom drugom, pa sam ponešto i video. Moj je utisak (daj Bože da grešim) da je reč o akcelerantu, koji na mešavinu kvaliteta i fizike dominira nad vršnjacima. Ali je problem što niti je rođeni šuter, niti tehnikom driblinga šalje po burek, niti deli asistencije igraču koji ostane sam ko duh (a deluje da mu je ovo i nisko na listi prioriteta).  Imam utisak da ni u čemu nije toliko dobar da bi pravio razliku kao senior, ništa što se jasno podvodi pod veliki talenat. Statistika je strava, bez posebne drame da koš, ali zapravo ne vidiš da je jasno napravio prednost (što se kod velikih talenata vidi iz aviona). 

 

Tako da ga ne vidim kao nosioca igre u budućnosti. Kao igrača uloge, da. Nemam ništa protiv dečka i daj Bože da me demantuje.

  • +1 1
Link to comment

Micic ima pet centimetara viska u odnosu na Drezgica. Mada to i nije vazno kos Micica posto je i on ocajan organiztor igre.

Edited by Micko8
Link to comment
1 hour ago, Profesionalac said:

Imam osećaj da se na Kritu svake godine igra neko prvenstvo mlađih kategorija :D

 

 

I nisi pogresio.Krit i Skoplje nezaobilazni.

Svetsko za u19 sledece godine je u Lozani.

  • +1 1
Link to comment
47 minutes ago, hooyadahoo said:

Iz tvojih usta u božje uši, ali skeptičan sam. Micić je u njegovim godinama izgledao 3 puta bolje. Nisam znao da ima preko 190, meni deluje kao da ima malo manje

 

 

Pusti sajt i sta pise na njemu.Nema.Ima 188

Link to comment
2 hours ago, hooyadahoo said:

Video sam 2 utakmice, ali ne polufinale i finale, odgledacu ovih dana. Ono malo što sam video - i meni se čini da je Kostić veći talenat od Save. On i Šojić su mi se najviše dopali. Savo da ima 10cm više i ovo što već ima, možda bi mogao do reprezentacije da dogura. Ovako mislim da mu je plafon nešto tipa onomad Aleksandar Cvetković, solidan Aba igrač. Kostić izgleda baš onako košarkaški lepo, ima i brzinu i šut i visinu. 

Meni su Kostic i Dimitrijevic u toj ekipi igraci sa najvisim plafonom kada je u pitanju prosfesionalna kosarka. Mada dosta igraca je u ovoj reprezentaciji je imalo limitirane uloge u odnosu na uloge u svojim klubovima , nismo sve mogli da vidimo od dosta igraca.  Ali dobro videcemo kako ce se svi ti klinci razvijati, sve zavisi kavi su radnici, koliko ulazu u sebe, koliko klubovi racunaju na njih itd. Nadam se da cemo dobiti dosta igraca za seniorsku reprezentaciju iz ove generacije.  

Edited by Micko8
Link to comment
1 minute ago, Блок_64 said:

 

 

I nisi pogresio.Krit i Skoplje nezaobilazni.

Svetsko za u19 sledece godine je u Lozani.

Fenomenalan grad, meni omiljen u Svajcarskoj. Ne bi bilo lose otici tamo. 

Link to comment
2 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

Fenomenalan grad, meni omiljen u Svajcarskoj. Ne bi bilo lose otici tamo. 

 

Ako je Tmapere bio daleko bogami Lozana nije.:D

Link to comment
2 minutes ago, Блок_64 said:

 

 

Pusti sajt i sta pise na njemu.Nema.Ima 188

Osim visine  je problem i to sto nije ni dovoljno brz niti eksplozivan za poziciju na kojoj igri. Decku zelim sve najbolje ali bice kod njega dosta problema kod prelaska u seniorsku kosarku. Stefan Peno je na primer bio MVP kadetskog EP, na kraju nista posebno nije ispalo od njega.

Link to comment
10 minutes ago, Блок_64 said:

 

 

I nisi pogresio.Krit i Skoplje nezaobilazni.

Svetsko za u19 sledece godine je u Lozani.

Juniorsko opet u Nis iako im je dvorana navodno prokisnjavala prosle godine. Juniorke su se danas plasirale u cetvrtfinale iako su imale nula pobeda u grupi a izbacile su prvoplasiranu ekipu iz grupe sa kojom se ukrstavaju, reprezentaciju Poljske. Imace priliku da se bore za ucesce na svetskom U19 prvenstvu.  Sledeci protivnik im je reprezentacija Finske.

Edited by Micko8
Link to comment
2 minutes ago, Micko8 said:

Osim visine  je problem i to sto nije ni dovoljno brz niti eksplozivan za poziciju na kojoj igri. Decku zelim sve najbolje ali bice kod njega dosta problema kod prelaska u seniorsku kosarku. Stefan Peno je na primer bio MVP kadetskog EP, na kraju nista posebno nije ispalo od njega.

 

Savo je vredan momak i radan,i stvarno dosta trenira.Za sve ste generalno upravu kod njega je stvarno sve sto se tice talenta upitno ali je sve postigao radom i treningom.

Dokle ce stici,pa to se nikada ne zna.Nezaobilazni faktor u svemu je i sreca.

Link to comment
2 minutes ago, Micko8 said:

Juniorsko opet u Nis iako im je dvorana navodno prokisnjavala prosle godine.

Pa sada ne znam sledece godine bi trebalo ja mislim da bude juniorsko u Areni.Tako sam barem cuo.

Link to comment
5 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

Jeste sigurni da ce biti u Srbiji?

 

Jebem li ga tako mi rekli da je 07 sledece godine kod nas.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...