Jump to content

mladje kategorije


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Loše sam se izrazio, trenutno nije neka velika razlika, ali mislim da Zvone ima viši plafon.

 

Nego, ti ne misliš da Nikolić može u budućnosti igrati ozbiljnu evropsku košarku? Meni on deluje kao karakter i tip igrača koji ne može da ne uspe. Nikada vođa neke ozbiljne ekipe ali jako značajan igrač uloge.

 

 

Edited by Milošica
Link to comment
59 minutes ago, pbg12345 said:

:huh: jbt on je igrao ozbiljnu seniorsku kosarku, 2003 godiste

bice da si bio u pravu

 

a nece valjda bez buraza tamo?

 

evo, i givony me citira:

 

Ivisic's commitment represents the sea change that has occurred with the proliferation of Name, Image and Likeness deals, which has allowed international players to make hundreds of thousands of dollars in some cases while playing college basketball, completely changing the European market.

This off-season has seen elite international talents like Aday Mara, Berke Buyuktuncel and Jan Vide commit to play at UCLA, while Arizona reeled in the likes of Motiejus Krivas and Paulius Murauskas from Lithuania. It was previously rare for the top prospects in Europe to elect to leave top clubs for college.

 

 

 

 

btw, givony je masina, ranije sam mislio da je mala sisica koja radi za agencije ali sam promenio misljenje nakon prvesntva u nisu. posvecen je, vredan, prati sve, nije cudo sto je uspeo. 

Edited by Кристофер Лумумбо
  • +1 1
Link to comment

@Milošicanisam siguran jel me zajebavas, al nije ni bitno, mogu ja uvek pisati o borcu i borcevim igracima :fantom:

moze nikolic sve, ima kosarkasku konstituciju, sut i srce/muda

sad sta mu je plafon, jbg, em nit sam ja iole strucan da bi to procenjivao, em to realno zavisi od xy faktora od kojih neki nikako ne zavise od njega

on je strahovito napredovao poslednje godine, sigurno je pomoglo sto je igrao drugu ligu za zele, doduse njegov trenutni status (u mladjim kategorijama u seniorima to narano ne vazi) moze malo i zavarati jer je fizicki blizu sazrevanja za razliku od npr njegovog vrsnjaka markovica

videcemo

najvaznije je da dobije ozbiljnu ulogu u borcu ove sezone

a evropsku kosarku moze igrati vec sledece godine u cacku kad budemo igrali ujedninjeu fiba ligu sampiona/evrokup :fantom:

Edited by pbg12345
  • Hvala 1
Link to comment

Pavle Nikolić je glue guy ove šampionske ekipe, nije zvezda i ne odskače talentom, ali radi sve, pegla odbranu, preuzima, pomaže, skače, a u napadu smiren i donosi dobre odluke i pogađa kad treba.

Link to comment

da njegov doprinos je velik i van puke statistike

npr blokovi koje pravi, u finalu je par puta napravio livadu nasim bekovima, narocito topicu

mada smo generalno i kao ekipa dosta forsirali taj napad

 

sto je najvaznije, donosi pametne odluke, radi ono sto najbolje zna, uvek je tu negde, bas zahvalan igrac

  • +1 1
Link to comment
On 1. 8. 2023. at 2:07, Micko8 said:

Upravo zbog toga sto nisu povedeni bolji igraci na taj turnir a mislim da ih ima poprilican broj a i na samom turniru u grupnoj fazi se povredio Radosic , sto je bio veliki hendikep za tu ekipu . Mislim da je i to 2006 godiste veoma kvalitetno. 

 

U toj generaciji,ja sada mogu da ti nabrojim 15 momaka koji su bili tu pre 2,3,4...godine a neki od njih vise i ne treniraju kosarku.Od cele te generacije na sva da kazem okupljanja bili su pozivani Radosic i Drezgic kao sigurni svi ostali su bili promenjivi.

Rezultat iz Makedonije nema veze sa povredom Radoscica,protiv hrvata (ako se ne varam) prvu utakmicu i poraz on je bio u ekipi,dakle nije bio problem on,na tom turniru se pojavilo prvi put nekolio igraca za koje niko nikada nije ni cuo i tako smo i odigrali taj turnir.Po zavrsenom turniru Glisa i svi njegovi su motkom najureni iz saveza,na njegovo mesto je dosao jos gori (Bucan),tako da nisam siguran da imamo cemu da se nadamo.Kada sam se vec dodakao Bucana,on nije gledao ni jednu jedinu takmicarsku utakmicu juniorske jedinstvene lige a vodi se kao neki selektor.

Link to comment

@Блок_64ako nije isuvise direktno pitanje, jel junior ostaje u somboru i kako si zadovoljan kako je sve to izgledalo prosle sezone?

 

i kad smo vec tu :D jel znas status stanojevicevog sina (onog iz jokera)?

Edited by pbg12345
Link to comment

Pa dobro ne mozemo na osnovu jedne izgubljene utakmice koju smo kontrolisali tri,cetvrtine i ispustili 20 poena razlike, tvrditi kako gubitak Radosica na trecoj utakmici na turniru nije bio veliki hendikep za reprezentaciju,on je bio ubedljivo najbolji igrac u toj ekipi , igrac koji je postizao najvise poena po mecu na citavom turniru do povrede. Verujem da je dosta igraca doslo  preko veze do te selekcije ali bilo je i nekih ok igraca poput Asanija,on mi se naprimer dopao onako igracki i spasao nas je ispadanja iz Divizije A, na biti ili ne biti utakmici protiv hrvata. Valjda se opet nece napraviti greska nepozivanjem kvalitetnih igraca a ima ih koji nisu igrali tada, Stanojevic,Dimitrijevic,Kostic, Nikolic ,Kondic, vas sin, mozda i po neki igrac iz 2007 godista itd. Uz lidere te generacije Bosnjakovica i Radosica to je vec reprezentacija za medalju.

Edited by Micko8
Link to comment
On 29. 7. 2023. at 14:40, Кристофер Лумумбо said:

omunjeni, ne vadim to iz guzice pricam ti onako kako jeste. naravno da ne dobijaju svi evropljani 150-250, to dobijaju oni najtalentovaniji, top talenti dobijaju i vise. rekao bih da je prosek  koji visi-srednji nivo talenta odavde dobija  60-80k. dakle to nisu topici i markovici, to su ok talenti. ozbiljnji iznos dobijaju ozbiljniji igraci i nije njih par nego mnogo vise. 

 

i ja tebi pričam kako jeste. košarkaša koji dobijaju više od 1 miliona maltene nema. par njih koji su super uspešni  u tom svetu marketinga.

gomila programa uopšte nema igrače koji dobijaju preko 100k. gomila programa ima npr jednog takvog. i malo je škola koje imaju više takvih igrača.

npr Stojakovićev sin, dečko je top20-top25 recruit. u njega su upirali i blue blood programi. a procena je da on dobija tu oko 150k godišnje.

ja stvarno nemam pojma kako se tu koji evropski igrač pojedinačno kotira po talentu i nemam pojma ni ko su topići i markovići, ali znam da ne može biti tačno to da svaki prosečan igrač neke euro repke dobija 150k

 

Link to comment

pa ne pricas kako jeste, ja ti pricam sta koledzi direktno nude igracima. naravno da postoje koledzi koji ne mogu da ponude preko 100k, ali imas ogroman broj koledza kojima to nije nikakav problem. u nisu sam imao priliku da pricam sa 30ak koledz trenera i samo 7 od tih 30 nemaju 100k za igraca. uostalom, evo ti sta Givony kaze:

 

Name, Image and Likeness deals, which has allowed international players to make hundreds of thousands of dollars in some cases while playing college basketball

Edited by Кристофер Лумумбо
Link to comment

pa 23 škole je malo škola. koliko ima div1 programa u košarci? preko 350? 7 škola koje nemaju 100+k igrača je ipak poslalo svoje ljude na eurobasket da gledaju i recruituju igrače. verovatno se tu evropljani posmatraju kao bigger bang for your bucks opcija i onda i manji programi pokušavaju da se ogrebu za neki talenat.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...