Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

E njanjam ko neka baba već vekovima da bi trebalo imati neku temu u koju ćemo c/p sve ove recepte pogotovu modifikacije.Naravno da nije nikakav problem da otvorim temu pa udri...Jedino što se tome udri ispreči "ma sutra ću"!Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment
fali ovde jedan moderator za kulinarstvo, vidim ja. a posto je frhost reko da ce on, sad nek zasuce rukave :D
Valjalo bi da odradi što je letos obećao :lolol:Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 4
Link to comment

koja telepatija bokte :s_w: ja baš danas razmišljam kako bi se ovi recepti ovde nekako sredili a sve u cilju da se nađe ono što se traži i po mogućnosti bez da se potroši pola dana za pretragua tako dobrih stvari ima ovdena tortama i kolačima isto ja neki dan bila prinuđena da sopstveni recept za salčiće tražim ovde :isuse:a ceo tjutorial, sa sve slikama sam ostavilai wall po tom receptu da napravi :lolol:

Link to comment

Da li bi neko bio ljubazan da mi objasni kako se čiste škembići? Nisam u životu pravila i sad krenem da ih čistim, kad ono problem. Nikako ne izgledaju onako bela i roze kao na slikama, više su žućkasta i prilično smrdljiva. Jedno parče sam uspela da dovedem do te belo/roze faze jer sam uspela da skinem neki film na kome su se nalazile te žućkaste smrdljive zgužvotine, ali na drugim komadima ne uspevam. Kod njih sam već stigla do onog sloja mišića ispod, a još uvek je sve žućkasto. I u masnom tkivu pronalazim neke male braon pasuljaste kapsulirane tvorevine - jel to ono smedje masno tkivo o kome su nas učili u školi ili bolje da ne pitam šta je? Za sad sam ih stavila u hladnu vodu sa sirćetom pa ako bude bila potrebna jos jedna tura čišćenja, čistiću. Plus, većini recepata na netu fali onaj deo pripremnog kuvanja, svi to nekako lako preskoče. Ono posle ću umeti da se snađem, ali ovaj pripremni deo, čišćenje i koliko/kako kuvanja, baš ne uspevam.

Link to comment
Da li bi neko bio ljubazan da mi objasni kako se čiste škembići? Nisam u životu pravila i sad krenem da ih čistim, kad ono problem. Nikako ne izgledaju onako bela i roze kao na slikama, više su žućkasta i prilično smrdljiva. Jedno parče sam uspela da dovedem do te belo/roze faze jer sam uspela da skinem neki film na kome su se nalazile te žućkaste smrdljive zgužvotine, ali na drugim komadima ne uspevam. Kod njih sam već stigla do onog sloja mišića ispod, a još uvek je sve žućkasto. I u masnom tkivu pronalazim neke male braon pasuljaste kapsulirane tvorevine - jel to ono smedje masno tkivo o kome su nas učili u školi ili bolje da ne pitam šta je? Za sad sam ih stavila u hladnu vodu sa sirćetom pa ako bude bila potrebna jos jedna tura čišćenja, čistiću. Plus, većini recepata na netu fali onaj deo pripremnog kuvanja, svi to nekako lako preskoče. Ono posle ću umeti da se snađem, ali ovaj pripremni deo, čišćenje i koliko/kako kuvanja, baš ne uspevam.
ja posle prvog pranja, ocedim skembice i dobro ih istrljam sa krupnom solju koju posle isperem u nekoliko voda i posle toga ostavim u da odstoji u vodi sa sircetom. al ako si kupila onako tamnije® skembice tesko ces pranjem da ih izbelis :)
Link to comment

varikina :fantom: ne zameri fluffer, nisam odolela :lolol:ja sam nekoliko puta gledala kako ta creva čiste žene na selu, isključivo su to jagnjeća crevcae sad, da li je do te planinske jagnjadi ili su one baš spretne, ali ta creva se bele samo nakon jednog pranjai ne drže ih u sirćetu nego samo naseku luka u tu vodune znam odakle ti ta crevca, ja sam sigurna da to ne bih jela ako ne znam poreklo, tj. da je organsko

Edited by duda
Link to comment

aaaa, pa ja nisam nikad jela škembiće, zapravoja mislila to crevcau stvari jela sam ali samo jagnjeće i to u kompletu sa crevcimasorry zbog zbunjvanjaedili se škembići računaju samo goveđi ???

Edited by duda
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...