Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ovo je malo sex zbog paprike, meni je to najteže za upariti, ali probao bi ovako:1.puniji roze / ružica / claret / cerasuolotips: Ivanović petit rose, Villa Gema cerasuolo2.crveno vino sa jačim kiselinama (izbegavajte taninska vina)tips: kjanti - običan neki, sangioveze, barbera.od lokalnih neka mlada frankovkaovde bi ja probao i sa Jovićevim vrancem (da znam da sma napisao da izbegavate taninsko) ali taj vranac ima relativno slabije telo, ne previše izražene tanine, ali je svež, viših kiselina, a vrlo voćan na nosu. zapravo, kad razmislim, to bi mi bio prvi izbor. drugi onaj cerasuološta ne: zgaziće bela vina, vina sa puno alkohola napraviće gorčinu u ovoj kombinaciji i ne puna, taninska crvena vina - /paprika, pirazini, kiselina iz paradajza ...ne nikako/

Link to comment

Hiii gledam na 24k onog ludog burdena koji pravi gulaš na burgundijski i objašnjava kako može nilo koji burgundijac "iz demižane iz tetrapaka..." možete i pa pokuša da pročita sa trolitarske vlaše "...or this from yugoslavia, whatever..." :-* Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment
:0.6:e jbt, kad to? sad? nisam kod TVa
ma biće repriza već večeras sigurno vidi na sajtu pa možeš na yt da nađeš.Poenta je da prikaže ozbiljne kuvare koji će pokazati spremanje svakodnevnih jela bez filozofiranja.Gulaš, omlet, pomfrit, stek itd.I moto na kraju: Vi znate da kuvate, treba da kuvate, šta čekate!Poslato sa WC šolje by BVK
Link to comment

leskovačka bila za bogovehvala, vaso, hvala arame :ziga:evo sličiceeowy.jpgnije neka slika, ali nisam imala više opcija, posle ove slike, istrošila mi se baterija u aparatu(ovo sam stavila i lepinju da se ugreje pre posluživanja)inače, moji investitori koji btw imaju restoran a i obedovalitm su svuda naokolo po belom svetu, sipali po 3xto je valjda neki dokaz da sam uspelaali jebem ti život kad ja moram da spremim ručak za bogove da bih izvukla već zarađenih 1000 e :isuse:a pravila još i supu, onu pravu, domaćinsku, pa palačinke od heljde, zapečene, pa vrhunsko vino, ma idi bremi smo tačno u vremenu prvobitne akumulacije kapitalaja sam u toj priči na onoj strani gde je roblje, realno a leskovačka zahtevno jelo jbt, pravila sam od 2 kg mesa, ubila se, spremala letnji dan do podnea glede tih palačinki od heljde.imaju izrazito plemenit ukus, ali popiše boba ocaja ih napunila orasima ( ne suvim već poparenim mlekom), pa još nalila mešavinu jaja, pavlake i mleka i opet je to bilo suvote sam morala da ih poslužim sa brdom sladoledaevo kako izgledaju te palačinke kada su već zapečenetrebalo bi da se sipa tog mleka sa nekom masnoćom (puter, pavlaka) i jajima, bar prst preko, da bi to bilo sočnojn8z.jpgtek sam sad završila sa suđem,ruke su mi ko kod zemljiradnika, odoh sad da se napijem onog vina što je ostalo :D

Link to comment
pusti ti moje m, nego aj ne bilo ti tesko, iskopiraj ovog rezwalkera na recepte, ja numem sa mobilnog.
evo:
POLLO SOFRITO with CARDAMOMPileći sofrito jedno je od najpopularnijih jela Jerusalima, a u grad je sa Sefardima iz Španije stigao početkom druge polovine XX veka. Sefardski sofrito odličan je primer kako jedno jednostavno jelo može biti dobro i ukusno. Od začina su potrebni samo kardamom, kurkuma, začinska paprika i biber. S obzirom da jelo vuče korene iz Španije, odlučio sam se da začinsku papriku zamenim španskom dimljenom (pimentón de la Vera). Pimentón je dugi niz godina neizostavan deo moje kuhinje. Najčešće ga upotrebljavam tamo gde bi, inače, koristio začinsku slatku papriku, između ostalog u perkelte, paprikaše i gulaše, koji ova jela diže na jedan sasvim drugi nivo.f0rk.jpgPimentón de la VeraPriprema samog jela počinje tako što se nekih desetak kardamoma prepeče i samelje, da bi se potom pomešali sa kurkumom, paprikom, limunovim sokom i šećerom. Tako dobijena pasta se dobro utrlja u meso rasčerečenog pileta. Zatim se pile - prvo deo sa kožicom - proprži sa obe strane u maslinovom ulju. Nakon toga, dodaje se crni luk sečen na krupnije kriše, poklapa se šerpa, i pile se kuva na tihoj vatri - delom na pari, delom u sopstvenim sokovima (s vremena na vreme proveriti i po potrebi doliti malu količinu vode) - otprilike sat i po vremena.U međuvremenu kratko (pet, šes' min...) se proprži krompir sečen na kocke i dosta čenova belog luka.Nakon sat vremena pile se vadi iz šerpe, dodaje se proprženi krompir i beli luk, vraća se pile i sve zajedno se poklopljeno kuva još pola sata, odnosno, dok krompir ne omekša.r259.jpgvduk.jpgPollo sofrito
Link to comment
eowy.jpg
Svaka počast! 'Ladno bi'e opaj'o, baš sada, iako nisam gladan. Samo 'vake mućkalice volim - lepe, saftane. :) Edited by rezwalker
Link to comment
leskovačka bila za bogovehvala, vaso, hvala arame :ziga:evo sličiceeowy.jpgnije neka slika, ali nisam imala više opcija, posle ove slike, istrošila mi se baterija u aparatu(ovo sam stavila i lepinju da se ugreje pre posluživanja)inače, moji investitori koji btw imaju restoran a i obedovalitm su svuda naokolo po belom svetu, sipali po 3xto je valjda neki dokaz da sam uspelaali jebem ti život kad ja moram da spremim ručak za bogove da bih izvukla već zarađenih 1000 e :isuse:a pravila još i supu, onu pravu, domaćinsku, pa palačinke od heljde, zapečene, pa vrhunsko vino, ma idi bremi smo tačno u vremenu prvobitne akumulacije kapitalaja sam u toj priči na onoj strani gde je roblje, realno a leskovačka zahtevno jelo jbt, pravila sam od 2 kg mesa, ubila se, spremala letnji dan do podnea glede tih palačinki od heljde.imaju izrazito plemenit ukus, ali popiše boba ocaja ih napunila orasima ( ne suvim već poparenim mlekom), pa još nalila mešavinu jaja, pavlake i mleka i opet je to bilo suvote sam morala da ih poslužim sa brdom sladoledaevo kako izgledaju te palačinke kada su već zapečenetrebalo bi da se sipa tog mleka sa nekom masnoćom (puter, pavlaka) i jajima, bar prst preko, da bi to bilo sočnojn8z.jpgtek sam sad završila sa suđem,ruke su mi ko kod zemljiradnika, odoh sad da se napijem onog vina što je ostalo :D
Alal vera. Nisam ni sumnjao.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...