Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

1. Papriku tek kad se luk dobro prodinsta, inace rizikujes da ti ostanu komadici luka, to ne zelimo.2. I pecenu treba prodinstati malo.3. Ako nema dovoljno tecnosti, ti dodaj jos paradajza da sve bude napunjeno. Moje mere su vise na otprilike.4. Aram je divno precizirao postupak sa grnetom, nemam tu sta da dodam.5. Slanina mora da porumeni.

Link to comment

Joj sad mi se jede muckalica, a zarekao sam se da necu neko vreme jesti ni leb ni masno.I naravno, muckalicu zovemo tako jer je muckamo, a ne mesamo.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

vidim vec da cu i ja muckalicu u ponedeljak, sad me mrzi da obilazim mesare :lolol:ja preferiram neki dobar jaci roze, onako bas na tragu domacih vina sa juga srbije, ali nemam pojma sad vise ima li tamo nesto da valja tog tipa.

Link to comment

e još jedno pitanjesmislila sam da meso ispečem/roštiljam na tučanom tiganju, imam onaj veliki plinski plamenik koji može baš onako fest da ugreje taj tučani tiganjda li će to biti u redu i da li da pečem meso do kraja ili samo dok ga spolja ne opalitm ?

Link to comment

e hvala, počinju pomalo da mi se slažu kockice oko te mućkalicedo sada sam je jela samo nekoliko puta i to u kafani, poslednji put kod orašca, bila zadovoljavajućamoja je ambicija, međutim, da nadmašim kafanu :sleep:

Link to comment

ma gde bre da vežbam sutra, nema šansemoglo bi da mi se desi da je sutra napravim savršeno a da mi u ponedeljak ne uspe. zbog zasićenja :D ma šalim se, ali nemam vremena da isprobavam sutra, biće prvi put u ponedeljak pa šta mi bob dazanimljivo da mi se često dešavalo da mi neka jela ispadnu savršena kada ih spremam prvi put, a posle nevaljda zbog pažnje i truda, ko će ga znatinema ovo jelo nikakvih posebnih kulinarskih egzibicija, trebalo bi da uspe od prve, samo da budu dobre sirovine

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...