Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Moja baba je za kim uvek govorila 'divlji kumin'.Kim (Carum carvi)Family: Apiaceae / Genus: Carum / Species: C. carvi800px-K%C3%BCmmel_2012-07-08-9523.jpgKumin (Cuminum cyminum)Family: Apiaceae / Genus: Cuminum / Species: C. cyminum800px-Sa_cumin.jpg

Link to comment

Dovukla sam iz Grčke poveliku kesu sušenih fava beans. Ubih se tražeći po netu nešto suvislo ali ćorak. Jel' ima neko neki gotivan, proveren recept?p.s. Hanibal Lector fore stop. :)@ TL odličan kumin ima Good Care, povelike plastične teglice, odličan odnos količina/cena/kvalitet, piše na njima indijski kim. Oni pakuju i neke ajurvedske lekove (ja uzimam njihovu triphalu), a znam da ih ima u prodavnici zdrave hrane u Dečanskoj.

Edited by fluffer
Link to comment

@fluffer : Mоžeš da pokušaš da napraviš falafel i to egipatski. Za egipatski falafel, odnosno Ta`meyyah, se kao osnovni sastojak u pripremi koristi fava beans (mislim da se na srpskom kaže bob), a ne leblebije. Imaš recepte na netu...

Link to comment

naletah jutros u maxiju na onu harisu što se o njoj pisalo na topiku 'de da pazarim ...'' (našla tačno gde i treba da stoji, tj. među sosevima :D )smešala je u dresing sa muljem, limunom i krupnom solju, lepo se izmešalo, tj. sastavilo, dobila lepu narandžastu bojudalo salati od barenog povrća (koje mi je uvek nekako malo praznjikavo) divnu punoću i toplotu, taman za ovaj kišni dan

Link to comment
Dovukla sam iz Grčke poveliku kesu sušenih fava beans. Ubih se tražeći po netu nešto suvislo ali ćorak. Jel' ima neko neki gotivan, proveren recept?
meni najdraže da ih jedem kao pire uz radikio ili endivije ili tako već neko kuvano lišće. znači potopiš preko noći, pa kuvaš u malo vode, na srednjoj vatri. dok izlazi pena, skidaš kašikom, kad prestane dobro posoliš. onda samo povremeno promešaš i ako zatreba dodaš pomalo vode, da ne počne da zagoreva. treba minimum 40 minuta da se baš raskuva i upije svu vodu. na kraju dodam biber, 3-4 kašike mulja i ako treba još soli, ponekad bluka i tako.PS: nadam se da su oljušteni
Link to comment

fava beans je bob, a ovo grcko fava je socivo, koje se sprema ovako kako ti je aram rekao.zapravo, jesi donela socivo il bob? :D

Edited by darling
Link to comment

^^ili da kuvano samelje, razlije u tanjir, zalije sa malo dobrog ulja, posoli™ nekom lepom mlevenom paprikom i malo sitnoseckanog bluka, ohladi i voila, pihtije od boba...mmmm

Edited by Takanohana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...