Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

e, gospoja! kako ono reche da shpanci prave slatke przenice? trazeno mi je za doruchak, sjutra, pa ako je moguce da doznam. poshto mi ne veruju da ima negde da su slatke. mi, pak, kao mladi, nismo imali te dileme, maaajka pravila standardne, a mi shecerili ^_^

Link to comment

aah kasnim, vama je verovatno sada već prekasno za doručak, ali dobro može sutra za doručak, nije smak sveta, valjdaelem, naše normalne neutralne pofezne (ne prženice :P) se prvo stavi hleb u mleko, pa posle u mućena jaja, pa u tiganje, Španjolci u mleku razmute šećer i cimet (ne bih ti znala kasti tačno, po želji, po ukusu), pa onda u takvo obogaćeno mleko ubacuju hleb, a posle isto u jaja pa u tiganji to je to, tu smo sviaj pa javi kako je ispalo :-)

Link to comment
  • 2 weeks later...

aj bacite neki dobar recept za krambltreba mi nešto na brzinu za večerašnje društvoimam kojekakvog voća u raznim oblicima i domaćeg sladoleda, kontam da dodaci neće biti problem

Link to comment
aj bacite neki dobar recept za krambltreba mi nešto na brzinu za večerašnje društvoimam kojekakvog voća u raznim oblicima i domaćeg sladoleda, kontam da dodaci neće biti problem
dodaci u vidu sladoleda nikako nece biti problem, stavise, daje poseban smek, pogotovo ako je vanila. za druge ukuse ne znam.stavis u ciniju/posudu brasno, pola kile. sto veca cinija/posuda, vise prostora za ruke.1puterstavi 2 ravne kasike secerasa rukama izmiksujes sve dok ne postane zrnasto. nisam nikad radio sa mikserom. u posudu za pecenje stavis voce i stavis preko istog secer ako hoces. taj slatkis moze da se jede umereno sladak i sladak. to proceni. u tvojoj varijanti ako ces da stavis sladoled, ne bih stavljao mnogo secera na voce. mozda 1 kasiku.peces na 200 stepeni 40-ak minuta.
Link to comment

kasno stiglokopao po netu, pa modifikovao i napravio ovako:testo: 150gr brašna, 50gr pečenih mlevenih badema, 125gr putera, odokativno smeđi šećer - i tu sam već video da testo neće valjati, jer je bilo previše kompaktnou rerni zapekao prepolovljene šljive posute vanil šećerom, uz nešto komada breskvi, pa kad je pustilo sok, posuo testo.na kraju, bilo je ukusno, ali bezločno, bez krambl strukture jer mi je testo popilo previše safta od voća. voće šljonulo previše. sladoled ga dokusurio. bezveze.ipak, pice koje sam umesio pre toga su razvalile. jedna sa domaćom pršutom, imlekovim pekorinom, mocarelom, kevnim paradajzom, hcmuljem i rukolom, druga sa plavim sirom i mocarelom

Link to comment

bademi, i sve ostalo sto nema veze sa brasnom, puterom i secerom je opciono. za mene bi to bilo malo brasnane peces posebno. stavis voce i testo od gore. sve zajedno peces u rerni.

Link to comment
testo: 150gr brašna, 50gr pečenih mlevenih badema, 125gr putera, odokativno smeđi šećer - i tu sam već video da testo neće valjati, jer je bilo previše kompaktno
ovo je isuvise putera, zato je bilo tako kompaktno. rekao bih da je previse cak i za klasicnu tart koru (sad videh da se to zove prhko testo :) )ja za tart koristim 3:2:1 odnos brasna, putera i secera (i dodam uvek malo krupnog kukuruznog brasna da bude krckavija kora), a za krambl treba da bude jos suvlje no kakogod da je ispalo, siguran sam da se sve pojelo :)
Link to comment

Hajde da se pohvalim da su krilca super bila. Nas četvoro smazali 25 komada, dakle, nikakvo prežderavanje. Malo sam modifikovao recept.Ubacio klot krilca u rernu na 190C na sat vremena (sa okretanjem nakon pola sata). Ukuvala su se u sopstvenoj vodici koja je s vremenom isparila. Smuljao sam sos sadržine:recimo 20 grama maslacaizrendana kora i sok 1 limete6 kašika medarecimo 3 kašike soja sosarecimo 1 kašika bluka u prahurecimo pola kašike vuster sosa, mada je ovo bio višak.Ništa ljuto nisam stavio, a moglo je. Uvaljao krilca u taj preliv, vratio umuljana krilca u pleh, polio ostatkom sa dna činije i vratio u rernu na još pola sata. Pored toga, standardan umak:70 grama smrdljivog plavog sira1 pavlakakašika bluka u prahu,kašika senfa (onaj Delez senf)kašika vuster sosaso, bibernaseckao kelerabu i šargarepu za umakanje u umak. u nedostatku celerovih stabala. Baš smo se dobro oždrali.

Link to comment
nikakvo prežderavanje.Baš smo se dobro oždrali.
^_^mene da probudis iz najdubljeg sna, i da me pitas: "hoces pecena krilca?" ustao bih i jeo.edit:sada mi je palo na pamet da otvorimo temu: "sta bi vas probudilo iz sna da ustanete i jedete?" Edited by bob mould hair style
Link to comment

to je kad imaš limitiran fond reči pa omašiš u opisu kvantiteta i kvaliteta :lolol:mada, u odbranu 1 sebe, konstatujem da oždreravanje i prežderavanje može da ne bude isto!

sta bi vas probudilo iz sna da ustanete i jedete?
otvaraj!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...