Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Može li neko da predloži recept za spravljanje nečega što bi ličilo na sečuan sos, imajući u vidu dostupne sastojke?tenks.

Edited by pacey defender
Link to comment
Može li neko da predloži recept za spravljanje nečega što bi ličilo na sečuan sos, imajući u vidu dostupne sastojke?tenks.
Ovo bih i ja voleo da znam. Pretpostavljam da su sastojci onog sto sam ja jeo kao secuan sos iz domacih restorana: secuan biber, soja sos, neko njihovo sirce i gustin.Mozda lupam al mi se cini da bi od toga moglo da se napravi nesto slicno :)
Link to comment

jebga sad, sta ima tamo otkud ja vise znam?ima sigurno mirin po kineskim radnjama, to je ono pirincano vino, a treba i sirce od pirinca, po pola deci i jednog i drugog. ostalo ima sve.4-5 cenova bluka i 2,5 cm djumbira zagrejes na susamovom ulju, dodas manju glavicu cluka i biber pa prodinstas jos malo. onda naseckas 5-6 cili papricica, svezih, i dodas sirce. dinstas desetak minuta, ako zatreba dodas pomalo vode. onda dodas kasiku secera, kasicicu soli, vino i dve kasike paradajz pirea. to izdinstas jos peses minuta, pa kad se prohladi lepo u blender i to ti je to.naravno kad nemam mirin i pirincano sirce, ja lepo rknem™ balsamico i obicno vino, moz da prodje i tako :D

Link to comment
@nezvanovameni je ovo odličan izvor, imaš tu dosta o eGL, vrednosti, etc.
malo sam okasnila, tj tek sinoc primetila tvoj savet u vezi tabela...odlican sajt! vidim da oni drze bitnim samo GL, dok GI i nemaju naznaceno, a imaju i jos jednu zanimljivu opciju, kod njih je to index inflamatorno/antiinflamatorni, sto bi bio kao neki ekvivalent bazno/kiselom dejstvu namernica, sto mi je takodje veoma bitno. i kazu da su i lubenica i smokva skroz ok, tako da sam vrlooooo, vrloooo zadovoljna :-)
Link to comment
ovo dole, rekla bihnije lišće nego glavica
Mesec dana svakako, pa i dva ako proredim kuvanje supe. Nebitno je ako je i načet (na primer veća glavica), ali ga uvek umotam u providnu foliju (cling film).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...