Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

stavila pile na soli,stavila ružmarin,dva čena belog luka i malo suve divlje žalfije unutra...zdrav razum mi govori da stavljanje povrća okolo u isti pleh ne dolazi u obzir?

Link to comment
definitivno najbolje mesare za teletinu i janjetinu sa ove strane reke
ne pratim, pa... ako nije tajnasa koje strane reke i koja mesara?
Link to comment
  • 2 weeks later...

pa na čemu misliš da će se slagati..pomirišiš pa poslušaš instinkt..ja bar tako..a ovo zvuči kao baš lepa kombinacija širokog spektra,zbog cimeta mi jedno možda više vuče na neka mesa

Link to comment
Spiced with the flavours of the Cape, this blend is great with chicken, lamb, pork, potatoes, butternut, sweet potato, onions and carrots. Sprinkle a little before cooking and add a bit more at the table. Excellent with fried or grilled game-fish - serve with a chilli, pineapple and tomato salsa with fresh coriander and a squeeze of lime.
:fantom:
Link to comment

samo da podelim sa vama jednu zanimljivu opciju, nastalu slucajno jer mi se nisu pravile lazanje a imala u frizideru one "durum' polugotove laznje sa spanacem /te nemaju jaja/. naime, situacija bila takva, i palo mi na pamet da od tih lazanja napravim taljatele. odlepila papire i isekla lazanje u formu taljatela, napravila pesto i voila... vi naravno kako hocete, al mogu reci da je trik sa lazanjama koje postaju taljatele u ove letnje dane odlican... eto, to je to :-)i jedno pitanjce za one kaji se malo bolje razumeju u glikemijske indexe. naime, kako to da na netu ima milion tabela gde su ti indexi za iste namirnice razliciti? kapiram da zavisi od slatkoce ploda al' bas da je npr. za sljivu od 25 -60 to mi je puno... htedoh reci, jel ima negde nekih relevantnih i pouzdanih tabela?

Link to comment

pa to je zato sto postoje razlicite sljive, imas one vanilla plums koje su mnogo sladje od ovih srpskih a ceo svet ih tretira kao prave sljiveuglavnom ako je za dijabeticarske potrebe najbolje je da pitas na njihovim forumima ili nekog iz plavog kruga (stela na primer)...

Link to comment

dakle, da se ja drzim srpskih sljiva :-) ok, sigurno je kao sto kazes, jedino me izludjuju ti rasponi, tesko je da covek moze da zna da li grozdje koje kupi ima GI 50 ili 70. jer, nesto sto ima index do 50 bih i mogla da jedem, ovo ostalo bome jok... mada me jos vise zbunjuje to sto u ovim situacijama neku ociglednu logiku ne mogu da primenim, tj recimo cvekla ima jedan od najvecih GI uopste, a nikada ne bih rekla da je to tako /vece od npr banane, grozdja, smokve, suve smokve cak/... no, za dalje cu zaista morati malo da procackam po tim forumima, mada nisam dijabeticar, vec za ovu moju bolest takodje moram ili da izbacim secere ili da jako vodim racuna o GI namirnica koje konzumiram...

Link to comment

sad, koliko ja znam, sveza cvekla nema dramatican GI docim kuvana razvaljuje. isto sargarepa. i to je bitan momenat koji se cesto previdja vezano za povrce, stanje namirnice - sveza ili kuvana. stagod, srecno.

Link to comment

sto se tice cvekle, po ovoj listi /a i mnogim drugim koje sam pogledala/ nije kao sto bi se pomislilo - da sveza namirnica nema visok index, dok je za kuvanu stvar obrnuta. za sargarepu to jeste tako, sveza ima GI 16, kuvana 45, ali cvekla i sveza i kuvana imaju 64...barem po ovoj, rekla bih, dosta ozbiljnoj listi...http://health-diet.us/gid/

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...