Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Pašta fažol...0,5 dl domaćeg osta...Za zadnje podlijevanje izmiješajte osto u malo vode, pa šufigajte dok alkohol ne ispari....
Šta li je taj osto ili kajgod?
Link to comment

To sam i ja prvo pomislio, po slovima vuče na ocat sa štamparskom greškom, ali zeza ono "domaći" - ne bih rekao da se ocat često pravi u domaćoj radinosti, iako nije nemoguće. A pogotovo alkohol koji isparava iz istog, u octu nema alkohola. Šufiganje je dinstanje ili pirjanje, to je jasno iz konteksta.Da nije neka vrsta domaćeg vina?

Link to comment
Ako ti treba vinsko sirće za kuću, uzmi 5-6 litara crvenog vina i ostavi ga otvoreno na toplom mestu. Sačekaj mesec dana, propusti ga kroz neki filter, ili ga jednostavno skini sa taloga, i eto ga kvalitetno, prirodno sirće.
Link to comment

Ja sam ukapirao da je upadeženi (po dalmatinski) ocat.

to je obican suljpa u koji na kraju dodas rezance. meni tu valja samo prvi tanjir, dok je pasta al dente. posle kad se raskuva, onda je bzvz. al svejedno pojedem.svaka kuca ima svoj recept za pasulj. ja sam, na primer, majstorica za vegetarijanski pasta fazol s pasuljem iz konzerve. ako oces recept, dacu.
Ajde napiši ako te ne mrzi. Jede mi se nekakav pasulj, a standardni mi je malo dosadio, žderem ga celu zimu.Ovo me takođe privlači, mada je recept na turskom:6f37918316c428e83362ed5eebb78719_L.jpg Edited by Anonymous
Link to comment

iam 2 verzija pasta fazola, letnju i zimsku.letnja:na maslinovom proprzi veliku kapulu, ljutu papricicu (ja volim), kad se malo proprzi, dodaj nekoliko cenova isecenog belog luka, izrendaj malo celera i to promesaj par sekundi, u to ubaci isecenu papriku, dve (sad radim s baburama), to tek par minuta nek se przi, u to dva isecena paradajza, to tako minut-dva nek se uprzi. u to rkni konzerve pasulja, moja mera je jedan covek jedna mala konzerva, super je samo s belim, super je i s mesanim pasuljima, super je i samo s crnim, kako god volis. taj pasulj je vec slan, ja ga ne ispiram, mada ima skola koja ispira pasulj iz konzerve, na volju ti, al svejedno, dodaj malo povrcne kocke, vegete, nekog zacina iz te familije koji koristis. dolij vode koliko mislis da treba i nek se krcka 10ak minuta. mozes da dodas kasiku konserve (paradajz pire). ja ne volim raskuvano povrce, dakle meni je to sve za 10ak minuta gotovo. kad je skuvano, u to stavim saku-dve testenine, najvise volim pastu sto se zove ditalini, al kad nemam, super su i mini pene, na primer. iskljucim sporet, poklopim i pustim da se rezanci skuvaju u vrucini pasulja koji se hladi. persun, svez mleveni biber, eto ga.zimska je slicna:praziluk izdinstam na maslinovom, u njega ljutu, sargarepu na kolutove, izrendan celer i beli luk. ostalo je isto.najbolje rezultate postizem s podravkinim pasuljem, bijelim i smedjim. konzerva kosta 80ak dinara. ima ih u merkisu i rodicu.ovo je verovatno super i kad sam napravis pasulj iz konzerve, mislim, kad skuvas pasulj, ovaj mladi sto se sad prodaje, na primer, pa s njim dalje po receptu, al nikad nisam bila tolika domacica.moj hit za ovu sezonu ja pasulj s pastom i lignjama, al to se tek meracim da sama spremim, jela sam ga par puta u jednom restoranu u dalmaciji, prodiskutovala sam s gazdom sta i kako, dakle u teoriji sam ga savladala, al u praksi jos nisam. izvesticu kad bude.evo, na primer, zanimljivog receptahttp://www.coolinari...-grah-na-gulas/a ni ovaj nije los?!http://www.serbiancafe.com/lat/kuvar/recipe/5/3516/pasta-fazol-na-brudet-ili-pasulj-sa-tjesteninom-na-ribarski-nacin#.UeUf-NK8B-U

Edited by darling
Link to comment

ajde neki predlog, pre neki dan konacno odem do definitivno najbolje mesare za teletinu i janjetinu sa ove strane reke i ne odolim na vise stvari iz ponude, ali ono sto me sad muci su teleca rebra i janjeci but.rebra cu da izdelim na kaubojska i kineska, ali ako neko ima neki lep predlog, uzimam u razmatranje.nego butic, nesto bih drugacije od standarnog spikovanog sa ruzmarinom, ali nista mi se nije preterano dojmilo. pravila nekad sa pomorandzama, ali sam sve zaboravila kako ide.

Link to comment

grudi idu dole. bolja ti je krupna so, ako nemas moze i obicna. soli treba saku-dve, mora da bude skroz ispod pileta, da svuda lezi na soli. kolicina zavisi i od masnoce pileta, sto je masnije treba vise soli. turi unutra, u pile, grancicu ruzmarina i koji list zalfije slobodno, valjace. za pile od 1,5 kg treba oko 80 minuta na 200°C...

Link to comment
grudi idu dole. bolja ti je krupna so, ako nemas moze i obicna. soli treba saku-dve, mora da bude skroz ispod pileta, da svuda lezi na soli. kolicina zavisi i od masnoce pileta, sto je masnije treba vise soli. turi unutra, u pile, grancicu ruzmarina i koji list zalfije slobodno, valjace. za pile od 1,5 kg treba oko 80 minuta na 200°C...
a pile nista ne zacinjavam sem trava?super,bice sutra,taman imam gomilu ljudi na rucku a ovo samo gurnem u rernu napolju,imam i ,,priloga,, od prethodnih dana je ostalo od svega po malo to podgrejem,salatu i gotovo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...