Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

okači sliku kasnije da vidimo kako ti je uspelo, i meri vreme :)
Pa već je kačio...

2ngbvi9.jpg

Dobio sam kesu sušenih paprika, ali suviše su krhke & lomljive za punjenje. Dajte neku kreativnu ideju kako da ih trošim. Nisu preterano ljute.

Link to comment

Pa da, mada ne znam koliko je pasulj sa papričicama pametna ideja na ove temperature, ono, efekat staklene bašte, metan, propan-butan i bozoni.

Link to comment

snaći će se već prirodateofanija klopanja pasulja sa suvim paprikama, vrućom panjom i, recimo, svež-kupus salatom, nenadomešćujuć je pa makar napolju u progresu bila supernova

Link to comment
Pa već je kačio...Dobio sam kesu sušenih paprika, ali suviše su krhke & lomljive za punjenje. Dajte neku kreativnu ideju kako da ih trošim. Nisu preterano ljute.
valjda trebaju da se potope u vodu malo da popiju pre punjenja...ali to cista teorija,nisam nikad...
Link to comment
  • 2 weeks later...

treba mi pomoć, renne će znati sigurnoimam teleću glavušu, obarila sam je kratkosada treba da je pečemznam za ono pravilo da se peče onoliko sati koliko je kila teška, ali ne znam na koliko stepeni ???

Link to comment
  • 2 weeks later...
Pašta fažolOvo težačko jelo tradicionalno se spravlja u mome rodnome kraju. Mislim da već 20-ak godina nisam ovo jela. Moj muž je poželio baš pašta fažol za objed, a ja sam otresla paučinu sa sjećanja i spravila ga. Ne mogu vam riječima opisati kako smo se osladili.Sastojci:30 dag šarenog fažola (graha trešnjevca)0,5 dl maslinovog ulja1 veća glavica kapule/luka2 para domaćih kobasica (ili nekih drugih)malo pancete15 dag kratke paste (pena ili pužića)2 pice česna2 lista lovora1 ožica mljevene slatke crvene paprike0,5 dl domaćeg osta1 ožica muke1-2 žlice konserve od pomadoramalo soli i papramalo narezanog petrusinaPriprema:Fažol preberite i operite, pa stavite par ura močiti, najbolje preko noći za drugi dan.Namočeni fažol stavite kuhati najprije kratko, par minuta u jednu vodu koju ćete baciti, pa dolijte frešku toplu vodu, vratite na oganj, pokrijte i neka se pomalo kuha jedno uru ili da je napola kuhan.Luk na grubo nasjeckajte i stavite frigat u veliku teću na ulje.Kobasice i pancetu narežite na fetice pa ubacite na požutjelu kapulu. Neka se lijepo pofrigaju, a vi svako malo podlijte s vodom i promiješajte. Za zadnje podlijevanje izmiješajte osto u malo vode, pa šufigajte dok alkohol ne ispari. Kuhani fažol ocijedite, vodu od kuhanja sačuvajte. Fažol ubacite u teću s pancetom i kobasicama, a ako treba, dodajte malo vode u kojoj se kuhao. Ubacite slatku papriku i lovor. Kuhajte tako jedno po ure, dok fažol ne bude skoro gotov. Na malo vrućeg ulja dodajte malo muke i kratko miješajte na ognju da muka popije ulje. Onda na to dolijte malo vode u kojoj se fažol kuhao da postane gusto kao zaprška. U gotov umak dodajte konservu i dobro promiješajte. Miješajući dodajte u fažol.U skoro kuhan fažol stavite pastu. Izmiješajte, dolijte tople vode ako treba, stavite petrusin, dodajte i još česna na sitno ako volite, posolite i popaprite koliko volite, pokrijte i neka se na tiho kuha onoliko koliko pasti treba da omekša (oko 10-ak minuta).Kad je pasta skoro kuhana, kušajte je li dovoljno slano, ako treba dosolite, pa kad sve pasta malo zgusne, ugasite oganj. Prije posluživanja ostavite barem kvarat od ure da počine i pasta nabubri i zgusne fažol.Poslužite svakomu dobar pjat pašta fažola i po fetu-dvije kruha, zelenu salatu i crnoga vina.U slast!
Jel' zna neko šta je ovo boldovano? Ostatak sam nekako shvatio.
Link to comment

to je obican suljpa u koji na kraju dodas rezance. meni tu valja samo prvi tanjir, dok je pasta al dente. posle kad se raskuva, onda je bzvz. al svejedno pojedem.svaka kuca ima svoj recept za pasulj. ja sam, na primer, majstorica za vegetarijanski pasta fazol s pasuljem iz konzerve. ako oces recept, dacu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...