Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

danas sam izmislila recept:izrendati vecu tikvicu, posloliti, ocediti, pomesati s dva cena izgnjecenog belog luka, dosta persuna, dva jajeta i jednim pakovanjem kotidz sira, so, biber. peci na papiru za pecenje oko pola sata na 180 stepeni.ne bih nikom preporucila, dosta je gadno.
sledeci put umesto celih jaja stavi samo sneg od belanaca i bice supersad za taj kotidz ciz ne znam cemu
Link to comment
danas sam izmislila recept:izrendati vecu tikvicu, posloliti, ocediti, pomesati s dva cena izgnjecenog belog luka, dosta persuna, dva jajeta i jednim pakovanjem kotidz sira, so, biber. peci na papiru za pecenje oko pola sata na 180 stepeni.ne bih nikom preporucila, dosta je gadno.
Iskrenost je vrlina koju sve ređe srećemo. :D
Link to comment

Zbunjen sam. Juce je Aram pisao o pilecem fileu u sosu od crvene narandze, ja sam pisao o gulasu u koji sipam i malo kumina, ne secam se tih narandzi...

Link to comment

Aj da uletim ovde i da pitam jel ima neko ne preterano komplikovan predlog sta raditi sa govedjim jezikom? Secam se da sam jednom u Zapletu jeo fantasticne cufte od jezika iz blendera i to u homemade BBQ sosu, ali posto na netu ne mogu da nadjem recept za nesto slicno, otvoren sam za sve predloge.

Link to comment
Aj da uletim ovde i da pitam jel ima neko ne preterano komplikovan predlog sta raditi sa govedjim jezikom?Secam se da sam jednom u Zapletu jeo fantasticne cufte od jezika iz blendera i to u homemade BBQ sosu, ali posto na netu ne mogu da nadjem recept za nesto slicno, otvoren sam za sve predloge.
ovako meni banacanin rece:http://www.guardian.co.uk/lifeandstyle/2011/may/07/tongue-oxtail-pigs-cheek-recipesihttp://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=17368&st=825#entry2023848sad, nije bas ni jednostavno, ali to ti je sto ti je :)
Link to comment
Zbunjen sam. Juce je Aram pisao o pilecem fileu u sosu od crvene narandze, ja sam pisao o gulasu u koji sipam i malo kumina, ne secam se tih narandzi...
Daboviću, očigledno sam nešto prespojio. Sori.
Link to comment

nesto sam gladanpricam sa zenom i navodimo se na1 med i margarin na hleb i preko skorup od skuvanog domaceg mleka (onaj dembeli)2 Knedla sa džigericom pravi se od jaja, malo masti, sitno seckanog crnog luka i peršunovog lišća, griza, bibera, soli i džigerice od živine koja se iseče na male kockice. Knedla se nekad sipala u veću varjaču ili lončić i spustila se u supu da se zajedno kuva. U današnje vreme, za kuvanje, koriste se kesice za zamrzivač. Knedlu je potrebno kuvati najmanje oko 1 ½ do 2 sata, ostaviti da se malo prohladi i iseći na kriške, debljine jednog prsta.I gde ima taste snalazljive dopunice se i recept.

Link to comment

probaj da napraviš knedlice od džige bez grizanego sa prezlom, a da luk malo propržišto da potopiš u supu od kocke ima da dobije "domaći" ukus

Link to comment

primljeno znanjutnxtaj sam recept za slovacke knedlice sa dzigom nasao na netual' cemo da nadjemo izvorni, onaj za svadbekad iznesu knedlu veliku k'o hlebcic...i danas da ulovim domace mleko za onaj genijalni ukus broja 1

Link to comment
  • 2 weeks later...

Nikakav epohalan recept za varijaciju na bruskete, ali ajde da se upišem.Svež bosiljak (dovoljnu količinu), kvalitetno maslinovo ulje, so i biber umuljati u blenderu, da dobijete pesto.Leb ubaciti u toster, pa o dvopek narendati beli luk.Kapar (ima u Maksiju sada neki grčki, otprilike 100+ dinara za 100+ grama).Šnite paradajza.Idealno za leto. Još uz špricer..... milina.

Edited by pacey defender
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...