Jump to content

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Zena oce da pravi kuglof, ja navijam za onaj dudin sa uranka, njoj se cini previse dobar i frka joj je da se upusti u to.E ja coro coravi ne mogu da nadjem recept , a siguran sam da je duda to negde postavila...
evonema ništa prostije od tog kuglofa, samo neka se ne zeza sa onim starinskim kalupima, silikonski je zakon
Link to comment
evonema ništa prostije od tog kuglofa, samo neka se ne zeza sa onim starinskim kalupima, silikonski je zakon
Mislim da je metalni u igri :)Nego ako pazarimo silikonski jel treba on nesto da se "prekrsti" pre prvog pecenja u njemu?
Link to comment

ništa, samo da se operenisam radila sa tim metalnim al' radila moja rođaka pa joj se dešavaloa da bude problem sa vađenjemsilikonski skineš ko rukavicu, milinasamo što se silikonski kalup mora staviti na pleh a ne samo na rešetkuako se stavi samo na rešetku, desi se da se deformišenaučila na vlastitoj koži :D

Link to comment

šta prekrsti? :mellow:ja peko projice neki dan u silikonskom prvi put. bilo cimanja oko ubaci izbaci, shvati da mora na pleh itd..ništa nisam prekrštavao :mellow: no ne umem ga oprat kad se migolji tako...

Link to comment

de razradi ovo pokrštavanje. to mi nije jasno. kalup mi je jasan.aaaaaaa. mejk sens nau

Edited by nisam ja
Link to comment

Achtung!Poziva se autor 1 recepta da se javi. Mislim da je Dabović, možda je Assuck. Ne sećam se. Uglavnom, radi se o gulašu. Meso je potopljeno u sok od pomorandže, pominjao se kumin i još nešto. Spremao bih to u toku dana, ali ne uspevam da pronađem recept. Hvala.

Link to comment

koliko može da stoji nešto* što sadrži kondenzovano mleko? (u frižideru)*pravila kao neki eurokrem il kako god da se zove (odlično je ali ne liči ni na nutelu <a ima i dve boje> ni na eurokrem ni na bilo šta od toga :lol:)

Link to comment

danas sam izmislila recept:izrendati vecu tikvicu, posloliti, ocediti, pomesati s dva cena izgnjecenog belog luka, dosta persuna, dva jajeta i jednim pakovanjem kotidz sira, so, biber. peci na papiru za pecenje oko pola sata na 180 stepeni.ne bih nikom preporucila, dosta je gadno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...