Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

pa za kiseljenje ti trebaju bakterije a u pasterizovanom su ubili zivog boga u mleku a ne bakteriju ili nesto drugo zivo
Pasterizovano je OK (kesa, flaša, štagod), u sterilizovanom je pobijeno sve živo. Više od 2,8% masti prodaje, čini mi se "Kuč" iz Kragujevca, bilo onomad i kod Cvetka, za druge sada ne znam.
Link to comment
da,da nego dugotrajno mleko ima od 3,5,mora da je gazza na to mislio a u njemu je sve zivo ubijeno tom UHT obradom...
ja nisam ni dugotrajno videla od 3,5. eventualno 3,2
Pasterizovano je OK (kesa, flaša, štagod), u sterilizovanom je pobijeno sve živo. Više od 2,8% masti prodaje, čini mi se "Kuč" iz Kragujevca, bilo onomad i kod Cvetka, za druge sada ne znam.
kupovala sam kučovo i isto je bilo 2,8
Hvala dudo :)
nema na čemu, samo ti kreni da kiseliš :)
Link to comment
ja nisam ni dugotrajno videla od 3,5. eventualno 3,2kupovala sam kučovo i isto je bilo 2,8
Pazi stvarno, ni na sajtu ne pominju ma šta masnije od 2,8%. Nekada (govorim o vemenu pre tri ili četiri godine) imali su celu paletu svežeg mleka, uključujući i ono sa skoro 4% mlečne masti, ne tako bezobrazno skupljeg od običnog. Gamad. No, ništa se ne da meriti sa svežim seljačkim od valjano hranjenih krava, sa koga triput skidaš kajmak.
Link to comment

Hm video sam u onom odeljku sa kao zdravom hranom, među nekim francuskim džemovima kombinaciju pomorandža+đumbir, istog trenutka javila se u meni velika radoznalost kakvog ukusa bi to moglo da bude. Al ipak bi voleo da probam to u domaćoj radinosti, ja sam pravio pomorandža+ananas, al ne znam kako bi ubacio đumbir tu. Je l ima možda neko neki takav recept?Takođe zanima me kada se melju neke stvari poput susama, kikirikija, badema ... U čemu je to najbolje samleti, u receptima uglavnom piše pomoću blendera, ali je to jako naporan proces i skoro se nikad ne dobije skroz glatka homogena masa, šta bi moglo to efikasnije da odradi?

Link to comment

isprzi sitno iseckane komadice svinjetine marinirane u soja sosu, dodaj rendani djumbir, sok od pomorandze, ananas i povrce seckano na zilijen, tj na tanke tracice (paprike, bambusove mladice itd, sto sarenije to bolje) to brzo izdinstaj, na kineski nacin, u woku ili dubokom tiganju, na kraju dodaj kasiku meda.sluzi sa pirincem i soja sosom.edit: upravo shvatio da pitas za dzem :s_w:ali neka recepta, nek ostane

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Takođe zanima me kada se melju neke stvari poput susama, kikirikija, badema ... U čemu je to najbolje samleti, u receptima uglavnom piše pomoću blendera, ali je to jako naporan proces i skoro se nikad ne dobije skroz glatka homogena masa, šta bi moglo to efikasnije da odradi?
u mlinu za kafu..
Link to comment
edit: upravo shvatio da pitas za dzem :s_w:ali neka recepta, nek ostane
:lolol:mada bilo bi super da i to može da se ubaci u teglu i maže po potrebi :happy:Evo recepta za džem od ananasa i pomorandži ako neko zanima uopšte drugačiji ukus u tom pravcu :) ...650g oćišćenih pomorandži (10-12 kom.) 350g ananasa, 350g šećera, 1 kesica džemifixa 3:1Iseckati ananas i pomorandže na komade, dobro promešati i staviti u posudu za kuvanje. Sadržaj kesice džemfix pomešati sa 2 kašike šećerai umešati u voće. Kuvati na jakoj vatri dok ne provri, dodati ostatak šećera i kuvati još 3 min uz konstantno mešanje. Odmah sipati u tegle sa poklopcem na navoj. Tegle okrenuti i ostaviti uh u tom položaju 5 minuta. Odložiti na tamno i hladno mesto...
Link to comment

Dudo, kiselo mleko gotovo i izgleda fino, ali mi se u svetlu najnovijih vesti ne mili da ga probam.Ništa, ostaće za doručak... :ph34r:

Edited by mr@ki
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...