Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

jednom gledala kako džejmi peće pile u soli, ali on je nekako zamuljao so sa jajetom i dobio smesu koju je nalepio na pile, ko d je neka glinakada se to ispeklo onda onako to razbijao kao frajerski pred gostima

Link to comment

Ma ne mora tako, samo stavis so u pleK, riknes pile. So upije svu tecnos i masnocu, pile ostane tako dobro du res.Ja stalno tako pecemПослато са GT-N7100 користећи Тапаток 2

Link to comment

Gazzo, sad sam babi mojoj čitala tvoj recept za kavurmu i rekla je da si šarlatan. Baba kreće sa kuvanjem svinjske glavudže, pa gura i crevca, kuvanu džigu, srce i ostale gadosti.

Link to comment
Gazzo, sad sam babi mojoj čitala tvoj recept za kavurmu i rekla je da si šarlatan. Baba kreće sa kuvanjem svinjske glavudže, pa gura i crevca, kuvanu džigu, srce i ostale gadosti.
pa tvoja baba je carica. a ja jesam sharlatan u kuhinji i tim se dicim.
Link to comment

kupila danas ovo novo organsko mleko i stavila da se kiseli pa ću da vidimal' htela sam da preporučim homemade kiselo mleko, fantastično je a pravi se očas posla1,5 l mleka zagrejem toliko da prst može da se drži u njemu a da nije prevruće (stari metod moje babe, nemam pojma koliko je to stepeni), sipam u teglu,dodam jedno malo kiselo mleko, ne jogurt ne kiselu pavlaku nego baš kiselo mleko (to je inicijalno, posle se koristi to vlastito kiselo sa dna tegle, cca 3-4 kašike),umotam u neku krpu, potom u neko ćebe da bude lepo svuda okolo umotano i ostavim cca 8-10 sati.kada se to posle otpakuje, još uvek bude toplo, pustim da se prirodno ohladi i tek onda stavim u frižider.ništa ne može da se poredi sa ukusom tog mleka, mislim na ove industrijske jogurte, kisela mleka itd.mada, ono je dosta kiselije, pa ko voli neutralni ukus jogurta, možda mu se i ne bi dopalo.a što se tiče zdravlja, jako je dobro za probavu, takvo kis. mleko je puno dobrih bakterijasad sa ovim organskim, nadam se da će da bude još bolje

Link to comment
kupila danas ovo novo organsko mleko i stavila da se kiseli pa ću da vidimal' htela sam da preporučim homemade kiselo mleko, fantastično je a pravi se očas posla1,5 l mleka zagrejem toliko da prst može da se drži u njemu a da nije prevruće (stari metod moje babe, nemam pojma koliko je to stepeni), sipam u teglu,dodam jedno malo kiselo mleko, ne jogurt ne kiselu pavlaku nego baš kiselo mleko (to je inicijalno, posle se koristi to vlastito kiselo sa dna tegle, cca 3-4 kašike),umotam u neku krpu, potom u neko ćebe da bude lepo svuda okolo umotano i ostavim cca 8-10 sati.kada se to posle otpakuje, još uvek bude toplo, pustim da se prirodno ohladi i tek onda stavim u frižider.ništa ne može da se poredi sa ukusom tog mleka, mislim na ove industrijske jogurte, kisela mleka itd.mada, ono je dosta kiselije, pa ko voli neutralni ukus jogurta, možda mu se i ne bi dopalo.a što se tiče zdravlja, jako je dobro za probavu, takvo kis. mleko je puno dobrih bakterijasad sa ovim organskim, nadam se da će da bude još bolje
kakva ti je to tegla za kiselo mleko od 1.7 litara?
Link to comment

nije 1.7, malo više od 1.5, taman da se doda par kašika već ukiseljenog mleka.to je ona od kiselih krastavacaotprilike ovakvakrastavci_tegla1.jpgsamo treba voditi računa, sada su počeli da prave neke za par dcl manje, imam i takvihja pravi dve ovakve tegle odjednom, volim kada to kis. mleko stoji par dana u frižideru onda je još bolje, kiselije i zdravije, sa više bakterija

Link to comment
[/size]na soli. stavis 300./400. grama morske na dno posude oko, naglasavam, oko pileta da se ne lepi, i sat, sat i petnaest minuta na 220c.najlepsa korica/kozica ikad'.
Jel samo meso mažete sa nečim ili tek tako?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...