Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Domaćini i domaćice, pomozite kolegi forumašu koji patetično nariče za domaćim podvarkom na koji su ga navikli pokojni preci, a danas pronalazi samo neke masne kršine u brdu aleve paprike.U pitanju je kiseli podvarak sa piletinom ili ćuretinom, onako lepo ušuškanom u sitan, tanak ribanac. Ništa preko toga mi ne treba, samo da nije masno, da ne pliva u alevoj i da se ljudski oseća kiseli kupus. Svi recepti koje nalazim po netu kažu da kupus treba besomučno ispirati vodom, pa ga natapati u otopljenu slaninu, i na kraju sahraniti u horgoškoj. I tačno znam šta ću time dobiti - onaj masni kupus koji više nije kiseo a ukus mu se ne može ni razaznati od silnog luka i paprike.Pravi li neko još uvek onaj dobri stari kiseli klot podvarak u koji se lepo zagrnu bataci i karabataci? Uz dobar pire krompir to je san snova.

Link to comment

Kupus prvo probaj pa ga properi na osnovu utiska o kiselosti (malo, mnogo ili uopšte ne). Baci ga na malo ulja da zacvrči (može i malo slaninice ako voliš), pa spusti vatru na minimum i krčkaj ga tako okvirno dva sata, da lepo šljone. Ubaciodređenu količinu bibera u zrnu i par listića lovora koje ćeš posle izvaditi (otprilike na pola, ili već po ukusu, da ne povuče mnogo). Na pola kuvanja ubaci meso koje hoćeš, da se malo skrčka, i posle to meso lepo povadi na površinu i zapeci sve zajedno u rerni.Ja recimo ne volim da ga pravim od ribanca, nego glavicu nasečem onako rustičnije.

Edited by henrik larsson
Link to comment

Dobio mi komšija na nekoj promociji brdo nekih deleze teglica sa raznim nekim senfovima, začinima.E sad doneo mi neki senf sa estragonom? E sad ja nemam pojma šta bi sa tim.jel to može da se premaže recimo piletina pre pečenja ili šta god.Ima neko neki predlog?

Link to comment
Pa jedi ga sa kobajama i viršlama. A može i da se maže meso, što da neПослато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
Ma mala neka teglica pa reko da pitam, šta znam ja navikao senf onako široko na kobaje....
Link to comment

GM, onako kako ga ja pravim. Krompir se obari u ljusci, pa se oljušti i isecka na kockice. Obari se testenina, najbolje da su to flekice, ali može i bilo koja druga. Jedna veća glavica cluka se izdinsta na ulju, zatim se doda krompir, sve se lepo izmeša, posoli, popiberi, doda se aleva paprika, i ko voli neka doda i ljutu tucanu. Na samom kraju se doda testo, još malo promeša i gotovo.

Link to comment
GM, onako kako ga ja pravim. Krompir se obari u ljusci, pa se oljušti i isecka na kockice. Obari se testenina, najbolje da su to flekice, ali može i bilo koja druga. Jedna veća glavica cluka se izdinsta na ulju, zatim se doda krompir, sve se lepo izmeša, posoli, popiberi, doda se aleva paprika, i ko voli neka doda i ljutu tucanu. Na samom kraju se doda testo, još malo promeša i gotovo.
pa to kao restovani krompir sa testeninom
Link to comment

ti tamo da ćutiš i jedeš stroopwafel@renne: i ja tako pravim :)i nikakva slanina ni bakrači, otkud slanina u grenadir maršu, svašta (iako obožavam slaninu)mada, po meni ne ide ni šargarepa u gulaš, zapravo ne ide ama baš ništa osim luka i mesa

Link to comment
ti tamo da ćutiš i jedeš stroopwafel@renne: i ja tako pravim :)i nikakva slanina ni bakrači, otkud slanina u grenadir maršu, svašta (iako obožavam slaninu)mada, po meni ne ide ni šargarepa u gulaš, zapravo ne ide ama baš ništa osim luka i mesa
nemam nista protiv, zacutat cu cim mi posaljes wafel
Link to comment
GM, onako kako ga ja pravim. Krompir se obari u ljusci, pa se oljušti i isecka na kockice. Obari se testenina, najbolje da su to flekice, ali može i bilo koja druga. Jedna veća glavica cluka se izdinsta na ulju, zatim se doda krompir, sve se lepo izmeša, posoli, popiberi, doda se aleva paprika, i ko voli neka doda i ljutu tucanu. Na samom kraju se doda testo, još malo promeša i gotovo.
ja isto sve, osim sto krompir ne na kocke, nego ugrubo ugnjavim (kao za pire, samo treba da se stane na vreme).jelo iz snova :wub: Edited by thermal bug
Link to comment
mada, po meni ne ide ni šargarepa u gulaš, zapravo ne ide ama baš ništa osim luka i mesa
po kasika senfa i paradajz pirea + zacini po volji Edited by Takanohana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...