Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Nije fat problem, problem je eliminisati ugljene hidrate, a njih ima u praktično svim žitaricama aka brašnu.BTW, pravio već lazanje, musaku itd. sa tikvicama, patlidžanima itd. To jeste super, ali gledam ima li neka verzija da se "simulira" testo za ovakve slučajeve.BTW2, prava musaka sa tikvicama računa na to da se tikvice iseku na ploške, pa da se ploške uvaljaju u brašno i bace na kratko na ulje. Ako vam je to suvišna zajebancija, ima jedan drugi recept, gde se tikvice iseku na uzduž na polovine, pa se idzube kao čamčići, napune mlevenim mesom (ili mlevenomesnom smešom) i gore još pospe malo feta sirom, pa se tako ubaci u rernu. To nije musaka, ali ima praktično isti ukus, a sve zajedno je gotovo za barem upola vremena.

Link to comment
Nije fat problem, problem je eliminisati ugljene hidrate, a njih ima u praktično svim žitaricama aka brašnu.BTW, pravio već lazanje, musaku itd. sa tikvicama, patlidžanima itd. To jeste super, ali gledam ima li neka verzija da se "simulira" testo za ovakve slučajeve.BTW2, prava musaka sa tikvicama računa na to da se tikvice iseku na ploške, pa da se ploške uvaljaju u brašno i bace na kratko na ulje. Ako vam je to suvišna zajebancija, ima jedan drugi recept, gde se tikvice iseku na uzduž na polovine, pa se idzube kao čamčići, napune mlevenim mesom (ili mlevenomesnom smešom) i gore još pospe malo feta sirom, pa se tako ubaci u rernu. To nije musaka, ali ima praktično isti ukus, a sve zajedno je gotovo za barem upola vremena.
http://youtu.be/lWFaYcb_KYQ
Link to comment
Dajte ljudi neki dobar recept za lou karb zamenu za testo ...
kad sam tek krenula (negde proletos) sa lchf ishranom, puna entuzijazma napravim hleb po nekom baš bogatom receptu, sa sve orajima, bademima, jajima, itede.ispalo super, tj. sve kako treba.meni to ko neka kora za one divne torte bez brašna, samo slano, dakle bljak.ubrzo sam navikla da mi hleb ne treba i ako ću tako da se hranim da je onda najbolje da zaboravim na ta jela koja ne mogu bez ucmislim da to drugačije ne ide, mislim, možda ide ali je veliki smor oko spremanjaed.a i rezultat često nije ono što želimo Edited by duda
Link to comment

Nije, pošto smo navikli na "original", ali nekad nije teško eksperimentisati prosto da se ubije monotonija. Kad ti je izbor ograničen, kad tad lupiš glavom o plafon.

Link to comment
a i rezultat često nije ono što želimo
pa nije onakav kakav želimo jer se takve stvari zauvek uporedjuju sa originalom..treba otvoriti mozak i nepce za drugačije mogućnosti i ukuse..misim ako se već mora..edit-ovi recepti sa sirom su super,moraću i ja da probam :P Edited by ivy
Link to comment

razumem ja sve argumente ali ono što hoću da kažem je nešto drugone treba sa nekim drugim namirnicama da pravimo picu, prosto, treba da pravimo to nešto drugo, i treba i očekivati drugo.inače, volim eksperimente, razne kombinacije ukusa itede, ali mi je taj hleb ( a koji je po netu hvaljen samo tako) prosto bio otužnog ukusa.generalno, ja sam protiv prevelike termičke obrade namirnica, zato me odbija da muljam i termički obrađujem namirnice koje inače mogu da se jedu siroveuglavnom mi je to razlog što se ne upuštam previše u tu priču sa lc receptimaprevrnem lep komad mesa na roštilj - tiganju, brdo salate, odozgo pobacam semenke, ... divota

Link to comment

Ne slažem se tu - zašto ne napraviti neko "tradicionalno" jelo sa drugim namirnicama? Eto ta musaka sa tikvicama ili patlidžanom umesto krompirom - šta joj fali? Jeste, drugačija je, ali je dobra. A ne bi se došlo do nje da se ovako ustežeš da je napraviš.

Link to comment
http://www.nytimes.c...cipehealth.htmlimas taj trend da se pravi fejk pasta od povrca kao sto je tikvica, daikon (repa) ili sargarepamalo potrazi unazad u temi o kuhinjskim pomagalima, kacila je cmrlj slike japanske sprave koja se koristi za pravljenje spageta od tikvica i slicnogmislim da ti nece biti problem da to nadjes u nemackoj.edit: evo ga, spirooli se zovehttp://www.youtube.com/watch?v=6WFHqKTI9Lo Edited by gazza1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...