Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Prava ruska salata aka Bинегрет- tegla i po cvekle- 5-6 krompira- 2-3 šargarepe- 2 glavice crnog luka- 4 kisela kornišončićaskuvati neoljušten krompir sa šargarepom pa dobro ohladiti. kad se mrkva i krumpir ohlade sve sastojke iseći na kockice (krompir i cveklu krupnije od ostalog), posoliti i pouljiti ko kako voli pa sve zajedno dobro promešati i ostaviti da se hladi.krljati s meso i bez meso. ja krljati sa mesni narezak večeras.uQxIQ.jpg

Edited by maheem
Link to comment
probaj da przis tako sto ces da stavis u ladan zejtin i iseces krompire malo deblje od standardnog pomfrita, najdzeli je super uspelo, ja nikako da probam :)fora je da se isperu i dobro osuse pre stavljanja u zejtin, ako laze ona lazem i ja..
taj nigelin način mi je ubedljivo najbolji recept za krompiriće. naravno sa svim onim svežim začinima i belim lukom u ljusci. prejednostavno, hrskava ljuska, sočno iznutra, jedino što se potroši previše ulja.https://www.youtube.com/watch?v=3U3XlxumGkg
Link to comment
Prava ruska salata aka Bинегрет- tegla i po cvekle- 5-6 krompira- 2-3 šargarepe- 2 glavice crnog luka- 4 kisela kornišončićaskuvati neoljušten krompir sa šargarepom pa dobro ohladiti. kad se mrkva i krumpir ohlade sve sastojke iseći na kockice (krompir i cveklu krupnije od ostalog), posoliti i pouljiti ko kako voli pa sve zajedno dobro promešati i ostaviti da se hladi.krljati s meso i bez meso. ja krljati sa mesni narezak večeras.
maheeme ruski care, vec 2 nedelje se pitam di mi se deo taj recept!
Link to comment
taj nigelin način mi je ubedljivo najbolji recept za krompiriće. naravno sa svim onim svežim začinima i belim lukom u ljusci. prejednostavno, hrskava ljuska, sočno iznutra, jedino što se potroši previše ulja.https://www.youtube....h?v=3U3XlxumGkg
zar nije fora za svaki krompir da se dooobro osusi u suhoj krpi pre nego sto se suljne u zejtin, vruc ladan bilo kakav?
Link to comment
zar nije fora za svaki krompir da se dooobro osusi u suhoj krpi pre nego sto se suljne u zejtin, vruc ladan bilo kakav?
ma da, to svakako radim, samo što nigela stavi taj krompir u ladno ulje i pri kraju nagura belog luka, svežeg ruzmarina, žalfije, mamine dušice... idiot friendly, a ne moraš ni da ga gledaš dok praviš nešto drugo jer je potrebno samo jednom ga promešati. a i taj biftek iz iste emisije hoću da opravim, ali nikako da se nateram.
Link to comment

za šta koristite leblebije iz konzerve?kupio u Tempu (69din) i napravio humus. za to su neupotrebljive, ovo je najgori humus koji sam napravio ikada.jednostavno, smesa ne upija hcmulje, ne upija tahini, ne upija vodu.a i ukus je drugačiji.

Link to comment

ništa. pripremao ko i uvek.leblebije, voda i ostalo, štapni mikser i udri.dešavalo se do sada da ne ubodem začine, ali ovde je problem sa strukturom. a i ukus leblebija nije isti jednostavno.

Link to comment
za šta koristite leblebije iz konzerve?kupio u Tempu (69din) i napravio humus. za to su neupotrebljive, ovo je najgori humus koji sam napravio ikada.jednostavno, smesa ne upija hcmulje, ne upija tahini, ne upija vodu.a i ukus je drugačiji.
Za varijacije Vasinog brzog čilija (solo leblebije, ili mešane sa pasuljem).Ideju sam dobio od ovog recepta za gulaš od slanutka.
Link to comment

ne znam nisam probao taj delhaizov ali jesam razne druge iz konzerve i uvek mi je ispadao dobar humus. prvo leblebije i tahina u blender, onda doradim konzistenciju vodom iz konzerve. drugu vodu sem te (cesma itd) ne stavljam. hcmulje ne stavljam, sem kao estetski dodatak na vrhu kad imam goste. samo tahina, limunov sok, mleveni kumin, bluk - za osnovnu verziju, eventualno kad se izmotavam dodajem pesto od korijandera ili tucanu papriku ili usitnjene pecene lesnike za varijetete... ali probacu veceras, imam konzervu kod kuce pa cu javiti da li su nam uvalili skart felericne leblebije sh klase

Link to comment

jel imao neko iskustvo da suncokret,ceo ili mleveni, u hlebu/pecivu pozeleni?to mi se redovno dešava i skroz mi je čudno,nemam pojma šta bi mogao biti razlog niti uzrok...pozeleni kao smaragd,kao da sam španat stavila u pecivo...misim, ne brinem samo mi čudno..ili da li treba da brinem? :unsure:edit-sad sam se setila da je moguće da je neka reakcija od sode bb

Edited by ivy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...