Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ma bre sta je tesko u flambiranju, trazi samo malo zdravog razuma, npr. ne saginjati se nad tiganj kad se pali i ne raditi to pored zavesa. eventualno imati pri ruci poklopac, za tiganj i to je sve.
brate, sta je teshko kod pechenja u rerni, osim da, kad otvorish rernu, ne uturish glavu unutra da vidish kako je, pa nece da ti se rastopi maskara, a onda ochi zalepe u roku od odmah. koja je to pa mudrost ^_^
Link to comment

Iz nekog razloga Buba mene i zdrav razum ne dovodi u vezu.Tu i tamo neki incident i obelezen si za ceo zivot.Kad smo vec kod toga, plazma keks gadno izgori i smrdi ako je ostavite malo duze u mikrotalasnoj. :isuse:

Edited by wall
Link to comment
Iz nekog razloga Buba mene i zdrav razum ne dovodi u vezu.Tu i tamo neki incident i obelezen si za ceo zivot.Kad smo vec kod toga, plazma keks gadno izgori i smrdi ako je ostavite malo duze u mikrotalasnoj. :isuse:
buba zna znanje -_-kad se podgrevaju kiflice u mikrovalnoj, onda moze da se dobije 1 vrsta vulkanskog dima koji traje celih 15 minuta.ne kazem da mi se desilo ^_^
Link to comment
brate, sta je teshko kod pechenja u rerni, osim da, kad otvorish rernu, ne uturish glavu unutra da vidish kako je, pa nece da ti se rastopi maskara, a onda ochi zalepe u roku od odmah. koja je to pa mudrost ^_^
:lol: :lol: :lol:Ti?
Link to comment

jok, nego ti <_< :lolol:edip, jednom sam se sagla u rernu da vidim kako ide pita, u tom trenutku je izbio zemljotres u rumuniji i morala sam da padnem u nesvest, jer mi se ispremeshtala ona vodica u glavi shto regulishe ravnotezu. mislim, i chovek mi skache na svako jache lupanje i krike iz kuhinje, da vidi da me nisu oteli vanzemaljci. inache nisam skroz losha :lolol:

Edited by thermal bug
Link to comment

meni je jako teško u flambiranju to što se plašim vatre :lol:tako da u životu još ništa ne flambirah, niti ćubtw koalicioni je jednom zapalio ulje u tiganju praveći tortilju pa gasio peškirom, kaže nije bilo strašno, važno je samo da ja nisam bila kod kuće

Link to comment

@Buba:lol:Mi smo blizanci, razdvojeni u porodilistu da bi koliko-toliko rasporedili stetu i stres koji nanosimo okolini.Imam i ja edit iz perioda nepisanja:Orasi se se ne otvaraju srafcigerom. Moze ali racunajte na bolno produzenje linije zdravlja na dlanu.

Edited by wall
Link to comment

a bogati, zejtin na shporetu sam zapalila n puta <_<@ wall. to su sve sitnice, bilo nam je zadovoljstvo. bol zbog blizanachkog razdvajanja ce nam nadoknaditi moderacija, splitovanjem ovog divnog uratka na neko bolje mesto :lolol:

Edited by thermal bug
Link to comment
Samo ne gasi vodom. Svi znaju da ne treba, ali u frci se zanesu.
gospa buba je inzenjer, inzenjeri se ne zanose ^_^edip. takodje, glede blizanachke istorije, oprosti sto sam odnela svu kosu ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment

Volim da spremam ljute curries, uglavnom sa morskim plodovima, pa razne paele, ali prekjuce spremih mamojeban coque au vin pa iako je ovde kod mene leto (a ovo je "tesko") spremicu ga za goste za par dana. Jednostavno, samo sto pripremanje trazi malo organizacije. Pa ko hoce da se okusa, da podelim moj recept: koka, sto starija to bolja. Slanina oko cetvrt kile, puter 50gr,2 sargarepe, 2 luka manje velicine (ja volim da koristim salot), keleraba, beli luk, 2 kasike brasna, desetak manjih pecurki, flasa crnog vina (cela) ne preterano aromatizovano (ja volim neki laksi Beaujolais village ili merlot u najgorem slucaju- Shiraz je prejak), zacini i travke (bouquet garni, a moze i samo thyme i bay leaves). Koka na komade u posebnu serpu, zalijte vodom taman da pokrije, ubaciti iseckanu sargarepu (na kockice) i 2 salota isecena na pola. Prokljucaj i ostavi na tihoj vatri dok ne zatreba. U glavnoj serpi (gde ce posle i koka, znaci dovoljno duboka i velika da svi komadi lepo mogu da stanu i da budu "snug"), puter i iseckanu slaninu, so, biber. Kad postane braon, pazljivo izvadi slaninu, a svu masnocu ostaviti. Komade koke (onu serpu sa supom sacuvati i ostaviti na tihoj vatri) u tu serpu na nekoliko minuta obe strane, dok ne dobije boju meda na kozici. Zalepice se za serpu, ali to je bas ono sto ce dati ukus jelu. Izvaditi i ostaviti po strani.ostatak sargarepe i luka ubaciti u tu serpu i kad postane transparentan ubaciti beli luk i vratiti slaninu i koku. Brasno, mesaj dobro i sve zaliti vinom, svih 750ml (Vaso, otvori drugo za zalivanje sebe). Dodati malo supe dok ne pokrije sve. Ubaciti bouquet garni, so i biber.Na jaku vatru dok prokljuca i onda smanjiti na tiho. Polovicno pokriti poklopcem. I ne dirati. Nakon 20-30 minuta u manjoj serpi ili tiganju ubaciti puter, malo luka i pecurke prepolovljene ili na cetvrt, zavisno kolike su. Kad dobiju lepu boju nakon 2-3 minuta max ubaciti u serpu i dodati kelerabu. Nakon 10 minuta (ukupno 40) proveriti meso. Zavisno od koke trebalo bi biti skuvano, ali ne previse da ne spada sa koske.izvadi komade koke sa strane, a serpu na jaku vatru da prokljuca i dok se sos ne reducira malo. Nekoliko minuta, nece biti previse gusto vec viskosto. Smanjiti vatru, vratiti koku. Za to vreme spremaj mladi krompir, sa puterom. Posluzi u dublje cinije krompir, zalij preko sa svim iz serpe, zalij sebe vinom i prijatno. Dobar komad hleba preporucen. A jelo ce biti jos bolje sutra, podgrejano, ako ista ostane.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...