Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ja sam često sušila paradajz (ove godine nisam, loše rodio zbog nekih nametnika a nismo hteli da prskamo)sušila sam bilo koju vrstu paradajza, ne mora šljivar.isečem ga na osmine ako je veći, izvadim onaj vlažni srednji deo sa semenkama, posolim krupnom morskom solju i na celodnevno sunce, tj. na neki južni prozor.2-3 dana takvog sunca ga osuši besprekorno.posle isto ko ljutko, ide u tegle sa muljem i ostalim po želji.što mesnatiji paradajz, to bolji za sušenje.
praktichno, chekaj, to znachi da mogu da ga sushim u verandi u kojoj imam promaju i +50 celzijusa istovremeno? lele. kad ce leto? :D
Link to comment
praktichno, chekaj, to znachi da mogu da ga sushim u verandi u kojoj imam promaju i +50 celzijusa istovremeno? lele. kad ce leto? :D
da..samo da je van domasaja kucnih ljubimaca i zivotinja,jel..a tu mozes susiti i sjive i kajsije,visnje,kupine...otkudznam.sve sto se osuiti moze :)
Link to comment
Isti kurast kao sve pečurke. Dakle, po volji - ja bih ih bacio na ulje dok ne zacvrče, onda ih nemilosrdno zasuo biberom, ostavio još malo, na kraju bacio bjeloga looka i mamine duše, zalio milunom i posolio kad se cela operacija završi. Minimalno parče putera pred kraj čudo pravi.
a sa cime (uz sta) jedete ovakve pecurke?
Link to comment

izmrvi ga malo u avanu, a jedan deo i samelji, koliko za jednu kasicicu. kad ispeces stejk, dodaj par kasika mulja u tiganj i odmah i biber, kratko proprzi, preli casicom konjaka pa skloni sa sporeta i zapali. kad se vatra ugasi, vrati na sporet, dodaj solju govedje supe ili bujona, pa dinstaj dok se ne redukuje na polovinu. opet skloni sa vatre i umesaj pola solje milerama ili slatke pavlake i kasiku nekog senfa. mozes jos malo na tihu vatru da vratis i mesaj konstantno dok ne postane glatko i sjajno.

Link to comment

e jebi ga, sad sam primetio to jednostavno :Dedit: a mogo sam ti i dati onaj gde se u to stavlja i salot i bluk, pa se vade posle, prema tome, mojne da se zalis.

Edited by aram
Link to comment
i javi kad pochnesh, da nas ne izgaze vatrogasci :lolol:
Da, novogodisnje cirkanje, avan koji vapi da izlomim prste, alkohol u vatru... Recept za iznenadne goste koji se javljaju na 193 i 194.
e jebi ga, sad sam primetio to jednostavno :Dedit: a mogo sam ti i dati onaj gde se u to stavlja i salot i bluk, pa se vade posle, prema tome, mojne da se zalis.
Mogao si slobodno. :D
Link to comment
e da, pazi kad flambiras, stoj sa strane i koristi dugacke sibice ili onaj kuhinjski upaljac za plin :)
ovo ko govori tiho i nosi psa sa sobom :odaj choveku neshto manje piromansko, molim te ko brata, ovaj recept trazi djavola, a sve naknadne preporuke i djavolovog advokata ^_^
Link to comment

ma bre sta je tesko u flambiranju, trazi samo malo zdravog razuma, npr. ne saginjati se nad tiganj kad se pali i ne raditi to pored zavesa. eventualno imati pri ruci poklopac, za tiganj i to je sve.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...