Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Zna li neko od znamenitih kuvara forumskih da mi pedloži neki jednostavan recepat za spremanje šitaki pečuraka. Dobila sam malo više od pola kg napoklon , nisam ranije spremala ništa od njih i gledam po coolinarkama i dalje al nemam nešto vremena da mnogo komplikujem sutra. Ne znam ni koliko smem da ih čuvam u frižideru

Link to comment

smuljaj 2-3 cena bluka i morsku so u mulje, pa zalij time pecurke. umotaj sve dobro u papir za pecenje, stavi u neku tepsiju i cusni u rernu na jedno po sata na 200°Cmaznuo odavde, meni svidja :)

Link to comment

Isti kurast kao sve pečurke. Dakle, po volji - ja bih ih bacio na ulje dok ne zacvrče, onda ih nemilosrdno zasuo biberom, ostavio još malo, na kraju bacio bjeloga looka i mamine duše, zalio milunom i posolio kad se cela operacija završi. Minimalno parče putera pred kraj čudo pravi.

Link to comment
smuljaj 2-3 cena bluka i morsku so u mulje, pa zalij time pecurke. umotaj sve dobro u papir za pecenje, stavi u neku tepsiju i cusni u rernu na jedno po sata na 200°Cmaznuo odavde, meni svidja :)
Napravljene ovako, poso nikakav , krajnji rezultat odličan, pojedeno u roku od odmah- nisam stigla ni da uslikam . Svi sastojci bili već u kući, tj krompir koji je pečen u rerni i poslužen sa kašičicom kajmaka bio savršen dodatak. E da, moja zimnica od sušenog šljiva paradajzčića se pokazala kao savršen dodatak pečenom krompiru i pečurkama
Link to comment

Šljiva paradajzičiće isečem po dužini na četvrtine ili osmine , zavisno koliki su , ako su mali samo na pola, izvadim semenke kojih kod ove vrste i inače ima skroz malo , poredjam na papir za pečenje u veliki pleh i stavim u rernu na 100 stepeni pa tako jedno 6 sati, zaboravim na njih, jednu turu sam smanjila na 80 posle nekoliko sati i ostavila preko noći. Proverim povremeno koliko su se osušili. Ohladjene i suve slažem u teglicu i prelivam mešavinom mulja malo jabukovog sirćeta, malo peršunčića i lista celera koje crno bibera i koje čeno belog luka , šta već ko voli . Dobro ih sabijem prethodno, od više od 2ipo kile napunila sam teglicu od jedva 300 grama sa prelivom Pa evo sad dodajem po koji seckani koječemu.Malecka teglica bez preliva evo stoji u frižideru od letos u dobrom stanju, potopim ih u malo mulja sa začinima ako je za neku salatu. To sam naručila majci da napravi od ogromne količinie koja nam je letos rodila i kasno sazrela na planini , takoreći potpuni organic sušen u šporetu na drva :ss1:

Link to comment

ja sam često sušila paradajz (ove godine nisam, loše rodio zbog nekih nametnika a nismo hteli da prskamo)sušila sam bilo koju vrstu paradajza, ne mora šljivar.isečem ga na osmine ako je veći, izvadim onaj vlažni srednji deo sa semenkama, posolim krupnom morskom solju i na celodnevno sunce, tj. na neki južni prozor.2-3 dana takvog sunca ga osuši besprekorno.posle isto ko ljutko, ide u tegle sa muljem i ostalim po želji.što mesnatiji paradajz, to bolji za sušenje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...