Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

odlican ti je recept, ja bih isao na onu varijantu sa cokoladom umesto secera svakako.uz ovo bi recimo isla ona obicna proja, ali ako ne volis, napravi tortilje. za testo ide solja kukuruznog, solja psenicnog brasna, putera oko 50 grama, prasak za pecivo, so i mlaka voda. umesis, podelis na 8-10 loptica (zavisi koliki ti je tiganj) pokrijes krpom i ostavis da odstoje dok spremas cili. razvaljaj ih na velicinu tiganja, a da budu bar 3-4mm debele i bacaj na vruc tiganj bez ulja, koliko da korica zagori sa obe strane, kao debele palacinke da pravis. zamotaj fino u cistu krpu i ostavi u relnu™ da budu tople i to ti je to :)ja ponekad u tortilje umesam i svez persun, volem

Link to comment

ja obavezno stavim u cili stanglu crne cokolade, ali i saku slatkog kukuruza. i vise belog luka, skoro pa i celu glavicu. takodje, i saku sitno istucanog kikirikija, prethodno pomesanog u tiganju sa pola kasicice ljute aleve paprike, tek da se malo zahvati.kad ocu bas da se kurcim, stavljam teletinu, a junece obicno ohrabrim sa malo svinjskog od buta. i dodatak koji je spektakl, na pola kile mesa, pola narendane kiselkaste jabuke. ubacujem je kad je meso poluprodinstano.posto uvek moram da pravim deo skoro neljutog cilija, onda tim pusijima na tortilje mazem puter pomesan sa korijanderom, a za nas normalne, prostacku verziju gvakamola, jedan avokado izmesan sa mileramom i malo krupne soli.tortilje me mrzi da pravim, ove kupovne su sasvim ok. ima sad i neke ljutkaste od kukuruznog brasna.trebalo mi je deset godina da utvrdim koji mi je najomiljeniji ukus cilija, ali i dalje sve radim odokativno.

Link to comment

ja pravim gotovo u dlaku isto kao na gornjem receptu, jedino sto uvek dodajem i kukuruz seceracimam "sramim se priznati" momenat sada, ali ipak me poslusajte: jednom sam u Merkatoru (Beogradjanka) kupio kesicu zacina za chili. napravio sam na brzaka vegetarijanski chili sa time (samo pasulj, luk, paradajz i zacini) i ispalo je odlicno, i boja i aroma bili su kao pravi. ne preporucujem bas ovu praksu, ali ako vas ufati glad i zelite brzi chili, ta kesica uopste nije losa precica.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
kotany chili mesavina? sasvim pristojna.
MIslim da nije Kotany, nego neka firma koja u Srbiji nije poznata...onako, kesica kao za supu, crvenkasto-smedje pakovanje...
Link to comment

ja sam protiv kukuruza ali zato za duplu dozu pasulja u odnosu na uobicajene (po ovom receptu imas vise mesa neg pasulja, sto za pasuljozdera poput mene nikako ne pasuje)i vise volim da ga jedem uz dobar lebac nego uz pirinac

Link to comment

zbog mladuncadi je minimalno zaljucen inace ispao super,u odnosu na recept dodao jednu sangarepu na zilijen (volem sangarepu u sosovima sa mlevenim mesom, sta cu) i vezu persuna ..

Link to comment

gazzo i vasudevo, vikend mi se nasiroko zakomplikovao i nisam stigla da odem do korean radnje, pa nisam nasla chili powder, ali sam vam uzela po neki thai fish sauce. so sorry. :(...pa se vidimo od nikoljdana neki dan.

Edited by MayDay
Link to comment

uspinuj smedji secer sa par zrna crnog bibera, karanfilicem i malo cimeta. dodaj vino i par kasika soka od narandze. kad se vec zagreje, umesaj pola casice neceg zestokog, ja preferiram neki konjak i cim baci kljuc, skidaj sa vatre.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...