Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

uff, jednom prilikom kad sam bio na pecanju na mlavi dobio sam takvu u seoskoj kafani (sveze spremana za nas) uz dojajne domace kobasice i salatu od kiso kupusa. nezaboravno, al mora da se potrefi trenutak, ja je ne bih sam pravio..

Link to comment
bljutava ne bljutava, proja od cistog brasna masti/ulja, soli i vode se u srbiji pravi samo ili za prezivljavanje u ratu ili da bi se jela sa kiselim kupusom ili sarmom, samu je jedu samo teski frikovi. em ima strukturu grudve tvrde, vlazne zemlje em ima taj rudimentarni ukus. ali ima ko voli, moja zena moze da se razbije od toga, a ovu fensi projaru ne pipa.
zanimljivo kako jednom u dve godine vodimo iste razgovore
gazza1Posted 02 November 2010 - 17:36:27snapback.pngvasudeva418, on 02 November 2010 - 14:12:04, said:to sirotinjsko sranje je toliko savrseno sa kiselim kupusom da prelazi u delikates.inace sirotinjsko je ako se pravi sa zutim projinim brasnom, to jede stoka. ako se pravi sa belim, eeeeeeeee to je ono pravo(mnogo vise volim zuto, stoka sam)sve u sridu. jedan od najjacih srpskih proizvoda koji nam niko uzeti nece - toliko je arhaicno da se ne mere skapirati kao hrana. suha proja absorbuje masnocu od kisela kupusa sa dobrim svinjskim gronikom u stomaku neduznoga srbina :holesterolskasmrt: :piggy: :piggy: :piggy:
Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

@takanohanatako je, tajming je prava stvar, i ne previse cesta upotreba. mene uvek doceka na 2-3 seoske slave, jedna pocetkom oktobra, jedna krajem novembra i jedna krajem januara, tako da bi je po parce dva taman za celu godinu narocito u sadejstvu sa tom teskom holesterolskom ishranom - u njihovom kupusu ne pliva prst nego 10cm masti od raznih svinjskih slanina i pauflekova kojim su ga zakitili obilno.acim se ohladi smanjuje joj se jestivost drasticno, a ako je bas hladna hladna ume i u kamen da se pretvori... sto ne mora da bude nepremostiva prepreka, samo je zaronis u vruc kupus@dabovicLOL

Edited by gazza1
Link to comment
tako je, tajming je prava stvar, i ne previse cesta upotreba. mene uvek doceka na 2-3 seoske slave, jedna pocetkom oktobra, jedna krajem novembra i jedna krajem januara, tako da bi je po parce dva taman za celu godinu. cim se ohladi smanjuje joj se jestivost drasticno, a ako je bas hladna hladna ume i u kamen da se pretvori...
sve se slazem. mora da se sklopi nekoliko faktora. a kada se sklope, dobijes nesto bas bas lokalno, sto ne znam da li bi iko jeo izvan ovog kulturnog kruga
Link to comment
bljutava ne bljutava, proja od cistog brasna masti/ulja, soli i vode se u srbiji pravi samo ili za prezivljavanje u ratu ili da bi se jela sa kiselim kupusom ili sarmom, samu je jedu samo teski frikovi. em ima strukturu grudve tvrde, vlazne zemlje em ima taj rudimentarni ukus. ali ima ko voli, moja zena moze da se razbije od toga, a ovu fensi projaru ne pipa.
reko mi gayya da sam freak
Link to comment
moja mama odbija da jede sarmu i kiseo kupus bez baš te takve tvrde proje.u tu proju (dalmatinski recept) ne ide ni so ni mast, samo voda.
ja tako. samo belo k brašno, so i voda.ako je dovoljno žitka i ako se ne prepeče, bude jestiva po par dana. meni se češće dešavalo da prokisne posle par dana, nego da se osuši.i da dodam. uz pitije, ove moje od suhoga mesa, nema bolje.
Link to comment
ja tako. samo belo k brašno, so i voda.ako je dovoljno žitka i ako se ne prepeče, bude jestiva po par dana. meni se češće dešavalo da prokisne posle par dana, nego da se osuši.i da dodam. uz pitije, ove moje od suhoga mesa, nema bolje.
da, samo eto, ovi dalmoši (kninska oblast) prave čak i neslanu.moja majka kad se udala za oca promovisala i kod njih tu neslanu i svi se primili.ima logike, jer je su sarma i kupus sa suvim mesom uglavnom poprililčno slana jelae da, ne znam dal' ovo na tenis il' na kulinarstvo :s_d: Novak Djokovic buys up annual supply of donkey cheese
The entire annual production of the world's most expensive cheese made from donkeys' milk has been bought by the tennis player Novak Djokovic for his chain of restaurants.The Wimbledon champion and world number one player who is passionate about his Serbian homeland where the cheese is made said he wanted to make sure he secured enough to supply a new chain of restaurants that he is opening in the country.
Link to comment
ja bas volim tu najobicniju proju
+ iljaduovi sto kukaju cenim da nisu probali neku koja valja.po slavama i svadbama sam uglavnom sam neke koje su bile presuve, predebele, pecene na preniskoj temperaturi te onda naravno da bude grozna i jestiva samo uz gomilu neke mascurine. + kljucni deo je - valja li kukuruzno brasno. ima kukuruza koji ima los ukus te ni proja naravno nece valjati, kako god da se spremi.moracu da vidim sta moja mama radi posto joj je proja standardno odlicna.znam samo da mulja brasno sa vrelom vodom, sto rezultuje mnogo meksom i ukusnijom projomposle se izlije u tanku plocu koja se pece na visokoj temperaturikad to imam, jedem uz sve
Link to comment
+ kljucni deo je - valja li kukuruzno brasno. ima kukuruza koji ima los ukus te ni proja naravno nece valjati, kako god da se spremi.
Moja baba je u stanju da obiđe sva, nazovimo ih, "prodajna mesta" u užičkom kraju, ne bi li nabavila belo projino brašno samleveno ispod kamena vodenice potočare i sve tako neke kerefeke izvodi. Da zna da koristi internet, dominirala bi u nadmudrivanju sa Gazom i Vasom, gde šta ima nenormalno i retko da se nađe. Ima neki platneni džačić u kome drži brašno i pravi proju kad je na redu sarma u zemljanom loncu. Edited by halloween
Link to comment
gde šta ima nenormalno i retko da se nađe.
to ko kad onaj rudolf na 24kitchen kaze uzmite listove kambodzanske bokvice i prelijte ih uljem od levog testisa tibetanskog jaka. i naglasi da to ima kod njegovog komsije bakalina iz laosa. lakokurac moze svako. kuvarski hipsteraj.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...