Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

za salatu predlazem tabule, ima bulgura da se kupi u Biospajzu.osnovno je bulgur, gomila persuna, nana i limun i naravno dobro mulje.ovo ti je neki basic:http://www.youtube.com/watch?v=YJFFIsGhDHopa se dalje igraj. ja dodajem listice badema ponekad, ponekad bluk, zutu papriku, biber, nekad cak i cimet... ma sta mi dodje pod ruku :Dbulgur prvo skuvas, naravno (solja bulgura prelije se soljom vrele vode i poklopi)

Link to comment

Izgriluj razne vrste pečuraka na mulju, na brzo, sa malo bluka, pobiberi, rokni majčinu dušicu, posoli na kraju, pomešaj sa kupovnim skuvanim njokama.Napravi pite sa krompirom/kupusom/prazilukom/pečurkama raznim.Salate razne.Brusketi od nekog mamojebnog leba, pomešaš krdo sitno seckanog bluka, peršuna, soli i nekog finog mulja, rokneš na hlepčiće i zapečeš. Preko toga neki paradajzi, vo no. Ili onu varijantu sa celim zarezanim hlebom, pa rokneš to u zaseke i zapečeš, pa se čupa i jede.Npr

Link to comment
dzaba, ja vec napravila kokos palacinke a la remzi. a salivirala sam na kolac s jabukama citav dan!palacinkositesto: brasno + kokosovo brasno + prasak za pecivo + jajo + kokosovo mleko + med. odokativno, jer ja ne umem drukcije. testo treba da bude gusto, u tiganj ide nekoliko gomilica velicine jedne kasike, da budu debele mini-palacinke.preliv: voda, secer, kora limete, sok limete, pa da klljuca desetak minuta.dodatno: neko sveze voce, ovom prilikom kivi.
Probaj sa boekweit brasnom (heljda valjda) imas u AH na rafu pored majcene. Holadjani svoje poffertjes prave uglavnom sa boekwitiom. Takodje gluten free ali neutralniji ukus od garbanza.
Link to comment
ima ovde (u srbijici) heljdinog brašna od vazda, heljdopita je prastara đakonija :s_d:
to kod mene u bivsem Centropromu pre 35g nije bilo sigurno ;)nego kako se ovo zove u nas (bob?) lupamtuinbonen.jpgedit: to su nekakve povece mahune Edited by hefestus
Link to comment

Od njega egipcani prave falafel kazu da je to pravi (kao i svi njihov je uvek pravi).Ja ga spremam na nekoliko nacina.Kao prilog: Pire od boba.Svez (ne zamrznut) bob kad odvojim od mahune prelijem malo mlekom da ne potamni.Kuvam sa ?? (savory) ne znam na srpskom minty biljkica. Ocedim ubacim u blender sa kockom putera. Dobijes glatki pire. Mozes da presnes malo bluka i obavezno zalijes samaslinovim uljem. Moze i hladno i toplo kao prilog uz neko hladno meso, curetina recimo.Kao jelo:Obarim ili sa savory ili sa zalfijom. I jedna i druga se odlicno slazu. Ocedim i ostavim sa strane.U vok proprzis slaninicu i odvadis sa strane. U tu masnocu dodas seckani luk mao izdinstas,dodas naseckanu pariku, dva lista lorbera dinstas jos 2 -3 min pa dodas paradajz ili zivi oljusten ili one roma tomato iz konzerve. Jos 10 minuta da se to zgusne. Vratis nazad u vok slaninu i bob jos 2 min. Izvadis lorber, po zelji prsnes cen bluka (me not).potrazi po netu salatu Nicoise (Nica FR) kao salata sa ancovima ... suvise dugo da kucam ;)

Link to comment

napravila jutros (da, da, nisam mogla da spavam, košava udara tačno u spavaću sobu) diiivne kiflice, na fazon onih starinskih šapa.em su preukusne, em se lepo kuća zagrejala i zamirisala. prava stvar za hladne snežne dane, kiflice su savršene za uz topao čaj.daklem ovako350 g brašna pomešati sa 250 g maslaca (ja stavila mast, nisam imala dovoljno maslaca, a nije mi se išlo po kijametu do marketa, i pokazalo se odlično). u to dotati 3 kašike mleka (opet, nisam imala mleka, dodala jogurta), vanilin šećer ili aromu, malo ruma, jedan belanjak ulupan sa 80 g šećera, i 100 g mlevenih oraha.zamesiti osrednje čvrsto testo (treba malo da se dodaje brašna na onu inicijalnu količinu) i praviti kiflice (veličina prema želji tj, afinitetu)peku se na 150 st, kad zamirišu onda ih treba često kontrolisati, ne treba da potamne, ako potamne, već su izgorele.tu sad treba imati iskustva sa rernom, za moju znam da moram da ih pečem na gornjoj polici jer hoće odozdo brzo da izgore.još dok su vruće, promuljati ih kroz prah šećer.e da, slikadsc02851j.jpg

Edited by duda
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...