Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

da znas arame da imam dve ulice od mene nekog chichu italijana koji drzi malu gostionicu, ali i prodaje fine italijanske proizvode. kod njega obicno kupujem lambrusko koji puno volim kad otopli, a i san danieli prsutu i neke fine paste, pa sam uzela one orecchiette po tvojoj preporuci. bolje skuplja sos od bilo kog drugog oblika!

Link to comment
ja bi reko samo vizuelno. ali ako si se bas primio, fak hrenovke, nadji neke kobaje, bice mnogo bolje.
ma da. pravicu kad mi budu dolazili neki klinci u goste, oni se loze na takve vizuelne fore obicno skuvam nesto sto je ok/dobro po ukusu al im deluje nezanimljivo, samo zabrljaju tanjir i odu da prave haos po stanu
Link to comment
naseckaj cluk (na listice) i papriku i proprzi ih na mulju. kad omeknu ubaci saku pinjola ili neceg slicnog i tikvice na kolutice. zacini po zelji (ja stavim mirodjiju i zabiberim), poklopi i na tiho dinstaj jos desetak minuta. dodaj malo aceto balsamico ili bolje creme di balsamico i kasiku-dve vode i kratko zapeci u rerni (15-tak min na 180° recimo). ponekad mi sasvim ok tako, ponekad naribam i nekog sira malo odozgo.
samo da izvestim: pravio u ovoj varijanti, i posle nekoliko dana prosirio patlidzanima (njih isecem na krupne kolute i stavim da se prvi peku dok ne budu skoro gotovi, pa onda odozgo stavim ove tikvice)odlicno u obe varijante!(ali meni trazi neki masan jogurt, pavlaku, tako nesto)
Link to comment

drago mi je da ti se svidja :)pazi kad sam i ja juce pravio sebi neku varijaciju, naseko unutra i neke dimljene kobaje, izbacio mirodjiju.tzatziki ide odlicno uz to.

Link to comment

zamislite prase 10 kila očišćeno, domaće, ni debelo ni mršavo.e od njega su, nekom čudnom logikom, ostala rebra, rebarca zapravo, sa onim pripadajućim komadim leđa i potrbušine.imam dva komada i hoću danas da ih spremim, ama se dvoumi kako.da iseckam pa sa povrćem na duugo u rernu, da ostavim ucelo pa preko krompira (plašim se da ne budu masni tako, ipak je to prase) ili možda neki praseći kao paprikaščić? nisam pametan, ideja?

Link to comment
ja bih izabrao "ono ucelo preko krompira"...
+1dobro bi bilo da u pleh staviš onu šporetsku žicu ili kakvu rešetku pa preko nje krupne komade krompira i prase. tako krompir neće plivati u masti, već će se višak ocediti u pleh. kad prase bude gotovo, uključiš gornji grejač da krompih dobije reš koricu.
Link to comment

recepis za leskovacke cevapeAko nemaš merak na jedenje,ne se pipaj oko ćevapi.Ćevapi su za ljudi.Od meljeno meso od plećku,od šiju na bika i od paflaku.Kad se ubavo izmesi,turi se na led, da prespie.Ujutro se izmelje još jed'n put.Kad meso odvugne - turi se na žar.Ćumur mora da je iz planinu.Domaćica da je ubava.Domaćin da ne e budala.Kad se toj udesi,ćevap san ripne na čoveka, u tanjir.Takvi ćevapi praviv seu Leskovac !

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...