Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Volem kada iz prve spremim odlično jelo. Sinoć spremao. Našao u nekom kuvaru recept:Pola kile karfiola se prokuva na pari 5-10 minuta. Onda se omanja glavica cluka proprži na mulju na umerenoj vatri, par minuta je dovoljno. Doda se kari, ubaci onaj karfiol, ulije 1dl belog vina, zasoli, doda lorber i malo tucane ljute, i zalije sa 1-2 dl vode. TO se bućka 15 minuta uz povremeno mešanje. Kada prokuva a voda ispari doda se kašika soja sosa, još malo karija, kašika manje masne pavlake i pola decilitra mleka. Skuva se pirinač odvojeno. Iseckati peršun i posuti po glavnom jelu. Jesti štapićima.

Link to comment

Pajz vamo:Kupio komadinu junećega suhoga mesa (fala braći Bosancima i distributerima Turcima). Oću da je rnem u suljpa. Kako da je prethodno tretiram, ne bih da mi presoli krku?

Link to comment
Pajz vamo:Kupio komadinu junećega suhoga mesa (fala braći Bosancima i distributerima Turcima). Oću da je rnem u suljpa. Kako da je prethodno tretiram, ne bih da mi presoli krku?
ja bih to kuvnuo jedno 15 minuta, uvek tako radim sa suvarcima
Link to comment
ja bih to kuvnuo jedno 15 minuta, uvek tako radim sa suvarcima
za tih 15 min ode sva ona garež i nešto malo masnoće, al' so neće ni malo.svejedno, ne verujem da je toliko slano da može i pasulj da bude preslan, bitno je samo ne soliti pasulj nego tek na kraju, kada suvo otpusti soli koliko misli.
Link to comment

ne znam da li zaista radi ona fora da se doda ceo krompir (ili nekoliko) da pokupe deo soli, pa ih posle kao bacis(tj koliko ce soli eliminisati)ali eto savrsene prilike da probas pa da javis! ;)

Link to comment

Hlava na savetima. Probaću. Verovatno ću i krompir da ubacim u tu vodu gde ću kuvati mjeso. Ako bude preslano dodaću dosta šećera (misao moga dragog ali teško duševno obolelog prijatelja).

Link to comment

moze tikvice?naseckaj cluk (na listice) i papriku i proprzi ih na mulju. kad omeknu ubaci saku pinjola ili neceg slicnog i tikvice na kolutice. zacini po zelji (ja stavim mirodjiju i zabiberim), poklopi i na tiho dinstaj jos desetak minuta. dodaj malo aceto balsamico ili bolje creme di balsamico i kasiku-dve vode i kratko zapeci u rerni (15-tak min na 180° recimo). ponekad mi sasvim ok tako, ponekad naribam i nekog sira malo odozgo.

Link to comment
moze tikvice?naseckaj cluk (na listice) i papriku i proprzi ih na mulju. kad omeknu ubaci saku pinjola ili neceg slicnog i tikvice na kolutice. zacini po zelji (ja stavim mirodjiju i zabiberim), poklopi i na tiho dinstaj jos desetak minuta. dodaj malo aceto balsamico ili bolje creme di balsamico i kasiku-dve vode i kratko zapeci u rerni (15-tak min na 180° recimo). ponekad mi sasvim ok tako, ponekad naribam i nekog sira malo odozgo.
uuu ovo dobro zvuci, probam sutrau potpisu: tikvicoljubitelj
Link to comment

evo 1 receptic, mozda ga i ima ovde, mozda ne, pa za svaki slucaj. jako prosto, a dobar slatkis. cekam da se ohladi u frizideru pa cu ga topim na nepce.Ferrero rocher-100g izmrvljenih lesnik napolitanki-150g przenih mlevenih lesnika-200g eurokremaizmesati i razvuci po tacni, a od gore glazura - rastopiti 150g mlecne cokolade i 4 kasike ulja, pa preliti.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...