Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

hohohohooho, konačno pribavihIMAGE00277.JPGkako ima da taslačim šporet uz savete šjore Gioie Calussi...btw, ima li koja dobra duša i vizionar da je snimao Veljka Barbierija i njegovu emisiju Jelovnici izgubljenog vremena?EDIT:sad vidim da ima na jućubu :Hail:
K vragu, koliko šoldi te je to koštalo? Onomad je u Feralovoj knjižari bilo opako skupo, odustao sam smesta.
Link to comment
ima li neko dobar i proveren recept za domace kobaje (svinja + krava je u opticaju od mesa)hvala!
Koje meso? Da li želiš da praviš bele kobacise, kulen, sušene, sveže... Najbolje je otići u radnju sa začinima i kupiti začin, kad se odlučiš za tip. Tamo će ti najbolje reći koje meso da staviš. Edited by studentarija
Link to comment
fe979fe44e5a0619_Porchetta.jpg
ovako sam oštrim nožem izrezbarila parče plećke od 1,5 kg. u avanu sam istucala seme anisa, biber, ljute susene papričice, lovor, ruzmarin, beli luk, rendanu koricu limuna, pomešala sve sa dobrim maslinovim uljem i utrljala u posoljenu i pobiberenu plećku.ujutro stavljam u pleh na klocne od šargarepe, zalijem sa malo mulja, limuna i vode, pobacam po plehu neoljuštene čenove bluka i pečem natenane do ručka. pred kraj pečenja ću da ošišam preostale mirišljive trave iz saksija i pospem plećkicu.predviđeni prilozi - krompir malo probaren pa zapečen u moči i glavičice onog pljosnatog crnog luka, obarene pa pržene na puteru, zalivene balzamikom, posute sa malo šećera i karamelizirane + razne salate (zelena, cvekla, krastavac, celer)
Link to comment

Da dodam da je super da se plećka špikuje šargarepom a da se dole kao osnova postave kriške (kisele) jabuke, a čak i šnitovi narandže mogu da obave posao.

Link to comment
Da dodam da je super da se plećka špikuje šargarepom a da se dole kao osnova postave kriške (kisele) jabuke, a čak i šnitovi narandže mogu da obave posao.
a okolo krupno sečen krompir, komadi bundeve, male glavice belog luka i po koja sušena smokva i šljiva ....
Link to comment

moz se ti zezati ali krmetina i jabuke idu jako dobro. ja kad pecem krmetinu,stavim posle nekog vremena sa strane u pleh par celih jabuka da se ispeku pa kad su gotove propasiram i to sluzim kao sos. moze se dodati malo limuna/putera/soli/bibera (ko voli) al ja ne stavljam. a da ide - ide.

Link to comment
moz se ti zezati ali krmetina i jabuke idu jako dobro. ja kad pecem krmetinu,stavim posle nekog vremena sa strane u pleh par celih jabuka da se ispeku pa kad su gotove propasiram i to sluzim kao sos. moze se dodati malo limuna/putera/soli/bibera (ko voli) al ja ne stavljam. a da ide - ide.
Gde rastete vi muškarci koji znate sve fore i fazone??? Meni je lošo kad vidim gazzu, banatjanina... i sad i tebe kako pišete ovo što ja ne znam <_< , a opet, lepo je što vas ima u nečijoj blizini, kuhinji i tako... wub na tak'e!
Link to comment
moz se ti zezati ali krmetina i jabuke idu jako dobro. ja kad pecem krmetinu,stavim posle nekog vremena sa strane u pleh par celih jabuka da se ispeku pa kad su gotove propasiram i to sluzim kao sos. moze se dodati malo limuna/putera/soli/bibera (ko voli) al ja ne stavljam. a da ide - ide.
yup.ne pece se dzabe prase s jabukom u ustima :)(nazalost, ta jabuka se obicno baci) Edited by Zverilla
Link to comment

porchetta ispala odlično. natrefila sam začine kako valja. ni sa čim nisam preterala. guda je mirisala na mediteran. pekla sam je prema vašim uputstvima, prvo malo na jakoj vatri, pa na tihoj a onda je otrila, poređala krompir pojačala vatru da meso i krompir dobiju koricu a pred kraj posula po svemu 2-3 šake svežeg krupno sečenog začinskog bilja (peršun, žalfija, majčina dušica, vlašac, origano, bosiljak).karamelizirani luk ispao dobar i odlično ide uz porchettu. krompir je razgrabljen. meni je ostala šargarepa koja je glumila klocne. bila je fenomenalna.anis se osetio taman koliko terba. prava mera bi bila ravna kašičica na kilo mesa.sledeći put ću tražiti od mesara da mi kremenadlu iseče u krug i od nje napravi veliki pravougaonik, koji ću smotati kao rolat a napuniti zelenjavom i začinima.gazzo, hvala ti za ideju.

Link to comment

kupio sam na istoj pijaci (pancevo, u mesari pored ove u kojoj sam uzeo plecku iz gornje sage) 2.8 kg junecih rebara. savrsenih, ne prevelikih, sa dosta mesa na njima, malkice prosaranih belim koje ce se istopiti i "podmazati" mesto. ideja je da se ubace u slican pac kao iza plecku, uz neke izmene koje cu sada prouciti na netu. pre godinu dana sam u kanzas sitiju jeo najbolja rebra u zivotu, nisu bila prodimljena, ali su svakako bila nekako tretirana pre spremanja. nekakav pac, marinada, salamura ("brine"), sta li. sad cemo da vidimo....

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...