Jump to content
IGNORED

Panduracija u Srbalja


Eraserhead

Recommended Posts

sad sam se setio jednog efikasnog rešenja od pre par godina. u nekom južnobačkom yucky.gif selu su pokrali nekom krajišniku kukuruze, ali murija neće da izađe zbog male štete, a krajišnik neće da se jebendiše s privatnom tužbom. nego je posle par krađa sačekao da gospoda krenu u berbu, parkiraju konja i prikolicu, krenu da perušaju kuružinu - a on za snajper pa konjče u čelenku. ovi nabave drugo, opet krenu u lov, on čvokne i njega. e tad su se ovi uzeli u pamet, pa s trećim konjčetom zapalili u neko drugo selo.
recimo ovo nije loše. razumem ja tvoj krik zbog neefikasnosti države da zaštiti imovinu svojih finansijera aka građana, no ja sam u tim slučajevima za rešenja u libertijanističkom duhu poput ovog gore. iako je prvi nagon očajnih građana da državnom aparatu povere pravo na još veću silu, to se na duži rok može samo njima samima obiti o glavu. nepočinitelji će biti zastrašeni i oterani, a oni će biti ostavljeni s policijom odvezanom s lanca. stoga u ovakvim slučajevima moram stati uz rame s drugom empejem, i zagovarati direktnu akciju od strane ugroženih građana, kao jedino pošteno rešenje.
Link to comment
recimo ovo nije loše. razumem ja tvoj krik zbog neefikasnosti države da zaštiti imovinu svojih finansijera aka građana, no ja sam u tim slučajevima za rešenja u libertijanističkom duhu poput ovog gore. iako je prvi nagon očajnih građana da državnom aparatu povere pravo na još veću silu, to se na duži rok može samo njima samima obiti o glavu. nepočinitelji će biti zastrašeni i oterani, a oni će biti ostavljeni s policijom odvezanom s lanca. stoga u ovakvim slučajevima moram stati uz rame s drugom empejem, i zagovarati direktnu akciju od strane ugroženih građana, kao jedino pošteno rešenje.
ja nisam. zašto ubiti konje? zašto nije uzeo govnjivu motku, sekirče, sačmaru sa nišanjenjem u dupe pa da ide na sud i objasni čemu sve to. za batinanje u vršcu: zašto se stalno potencira da je žrtva romske nacionalnosti?
Link to comment
ja nisam. zašto ubiti konje? zašto nije uzeo govnjivu motku, sekirče, sačmaru sa nišanjenjem u dupe pa da ide na sud i objasni čemu sve to.
zato što su krajišnici po pravilu bistri ljudi i znaju da na nesreću ne žive u teksasu gde bi mogli direktno da pucaju u trespassera, već u kvazidemokratiji u kojoj bi zbog toga odgovarali pred suludim zakonom koji brani slobodnim ljudima da nose oružje i brane svoj život i posed. zato mudri krajišnik iz naše priče nevoljno bira da puca u konjče, jer zna koliko čoveku težaku ta plemenita životinja znači, no pomisli on, ako njima nije stalo do moje imovine, pa što bih i ja mario.
Link to comment
Beograd -- Sindikat srpske policije kritikovao Ivicu Dačića zbog najave da će u kabinetu primiti romskog mladića koga je tukao policajac, "jer je iz kriminogene sredine"."Smatramo da postupak ministra doprinosi dnevno-političkom ubiranju poena, a ne smirivanju situacije", kaže se u saopštenju.Sindikat smatra da je odluka Dacića da se sastane sa pretučenim mladićem, Danijelom Stojanovićem i njegovim ocem Ganijem "sasvim nepotrebna, neumesna, neetička i veoma zabrinjavajuća".Sindikat srpske policije tvrdi da su Danijel i njegov otac Gani skloni krivičnim delima, a ukazuje i da su više puta osuđeni i privođeni, najčešće zbog krađa."Ne razumemo ovaj čin ministra Dačića. Slučaj još uvek nije ispitan do kraja", saopštio je taj sindikat i upitao Dačića da li prima sve građane koji su oštećeni i koji su to termini kada građani mogu doći kod njega."Ministar za predstavnike sindikata nema vremena, termini su mu zauzeti. Za kriminalce, ministar je na raspolaganju", ukazuje se u saopštenju.Sindikat srpske policije je naveo i da su policajci koji su tukli Danijela Stojanovića krivi i da tako nešto ne sme da se ponovi.
Oni imaju Sindikat...
Link to comment
bojim se da će se ideali o brzoj, svedostižnoj i nepogrešivoj pravdi koji mnogi u srbiji gaje i zbog kojih su spremni da pravdaju razne incidente™ ako je to po njihovom osećaju zasluženo, sve više topiti kad(i ako) se budemo ustrojili po nekim savremenim standardima. pravni sistem je s razlogom proceduralizovan, birokratizovan i komplikovan, baš zato da ne bi funkcionisao po vigilante principu. kako beše ono, bolje 10 krivih na slobodi, nego jedan nevin u zatvoru.
Е, али ово је народ са химном која се зове "боже, правде!".
Link to comment
ja nisam. zašto ubiti konje? zašto nije uzeo govnjivu motku, sekirče, sačmaru sa nišanjenjem u dupe pa da ide na sud i objasni čemu sve to.
Пази, то са коњем уопште није лоше смишљено. Није употребио прекомерну силу, не могу да га туже. Ако га туже за коња, морали би прво да објасне где се то десило, зову мурију на увиђај... а износ штете је таман 2-3 пута већи од оне коју су правили. Друго, не могу тек тако да побегну, морају да одвуку кола (са или без пар стотина кила коњетине, за коју су, рачунам, нашли муштерију), дакле ем има да се намуче, ем ће ваљда и да науче.Нисам веровао да ће бити толике будале да жртвују и другог коња.
Link to comment

Čudni smo mi ljudi. Sećam se opšteg oduševljenja kad je bio snimak pandura koji leši huligana "jesi moj Beograd došao da rušiš" tako nešto, bilo je i predloga za odlikovanje. Jebiga, dok je sveta i veka, policija lema, nije to nikakva novost, nekad nam se to dopada, nekad ne.

Link to comment
Oni imaju Sindikat...
Koji je u ovom slučaju fakat u pravu.Pa nije ministar primao onog jadnog učitelja što ga inspektori zameniše za dilera i ubiše boga u njemu, ne vidim razloga da prima nekog probisveta i lopova zato što su panduri malo vežbali kikboks na njemu.Drota (ili više njih) treba sankcionisati, suspendovati, osuditi, šta god, ali ne vidim razloga da se ministar na ovakav način bavi ovim problemom.
Link to comment
za batinanje u vršcu: zašto se stalno potencira da je žrtva romske nacionalnosti?
da se problem postavi na 'ideoloski' nivo - da je pandur rasista (sto moze biti i jeste ali tesko da je mlatio inspirisan rasistickim pobudama nego..)
Link to comment
za batinanje u vršcu: zašto se stalno potencira da je žrtva romske nacionalnosti?
zato što su napadi na rome često inspirisani i rasnom mržnjom. ne mora to da bude prisutno u ovom konkretnom slučaju, ali teško će me neko ubediti da ne treba da pomislim i na takvu mogućnost. i nisam primetio da se to nešto preterano potencira; svakako manje nego u slučaju koji je dokazano rasistički (prebijanje roma u autobusu i herojsko držanje našeg sugrađanina koga je đilas ugostio).
da se problem postavi na 'ideoloski' nivo - da je pandur rasista (sto moze biti i jeste ali tesko da je mlatio inspirisan rasistickim pobudama nego..)
svakako je on inspirisan potrebom da mlati nemoćnog dok ovaj cvili za milost. sadista ne mora nužno da bude rasista, tu se slažemo, ali ponavljam, sasvim je normalno da se ljudima upale lampice i javi dodatna opreznost kada se radi o nasilju nad romima jer su oni među najnemoćnijima u ovoj državi.
Koji je u ovom slučaju fakat u pravu.Pa nije ministar primao onog jadnog učitelja što ga inspektori zameniše za dilera i ubiše boga u njemu, ne vidim razloga da prima nekog probisveta i lopova zato što su panduri malo vežbali kikboks na njemu.Drota (ili više njih) treba sankcionisati, suspendovati, osuditi, šta god, ali ne vidim razloga da se ministar na ovakav način bavi ovim problemom.
Svako ko dobije batine od policajca treba da se nađe u kancelariji ministra. Policija je tu da štiti građane i hapsi prestupnike i postupa dalje po zakonu, a ne da bije ljude. E sad, naravno da slikanje sa ministrom ništa suštinski ne rešava ako instrumenti pravne države i ovde pokažu svoju pasivnost i nefunkcionalnost. Ovo govedo treba da fasuje zatvor i to je jedina fer kazna. Podrazumeva se da više nikada ne sme da obavlja posao policajca. A videćemo da li će država odraditi svoj deo posla.Edit: Ovo je saopštenje romskog nacionalnog saveta, gde se pominje rasno motivisano premlaćivanje:
NACIONALNI savet Roma osudio je vandalsko ponašanje pripadnika policije koji su se iživljavali nad Danijelom Stojanovićem. - Maltretiranje mladog Roma i psovanje "ciganske majke" nažalost nije jedini ovakav slučaj, ali zbog pretnji i straha mnogi nisu prijavljeni - kaže predsednik ove organizacije Vitomir Mihajlović.
Edited by pacey defender
Link to comment
zato što su napadi na rome često inspirisani i rasnom mržnjom. ne mora to da bude prisutno u ovom konkretnom slučaju, ali teško će me neko ubediti da ne treba da pomislim i na takvu mogućnost. i nisam primetio da se to nešto preterano potencira; svakako manje nego u slučaju koji je dokazano rasistički (prebijanje roma u autobusu i herojsko držanje našeg sugrađanina koga je đilas ugostio).svakako je on inspirisan potrebom da mlati nemoćnog dok ovaj cvili za milost. sadista ne mora nužno da bude rasista, tu se slažemo, ali ponavljam, sasvim je normalno da se ljudima upale lampice i javi dodatna opreznost kada se radi o nasilju nad romima jer su oni među najnemoćnijima u ovoj državi.
taj stepen nemoćnosti se često zlupotrebljava. sećaš se one moje priče o klanju ovce u dvorištu u gepratovoj. na protest stanara odgovor je bio "a vi ste stalno protiv nas cigani". i onda smo digli ruke. i voleo bih da oni magarci koji kradu kablove, spomen obeležja, šahtove i akumulatore dobiju debelo po pičCi, da ih policija batinama ubedi da to ne ponove bez obzira da li su romi, siromašni, tranzicioni gubitnici ili izbeglice ili ništa od svega toga već samo barabe. a ne da se to stavlja u kontekst opštih ekonomskih prilika, njihovog statusa u društvu itede. a takvu priču punu razumevanja čuh nedavno na TV. neko, možda upravo iz te kategorije je ostao bez telefonke veze ili akumulatora ili je upao u šaht. ne bih imao ništa protiv ni da je ona bitanga koja je onomad zapalila dve vikendice prošla ko ovaj iz vršca.možda surovo zvuči ovo što pišem.
Link to comment
Ovo govedo treba da fasuje zatvor i to je jedina fer kazna. Podrazumeva se da više nikada ne sme da obavlja posao policajca. A videćemo da li će država odraditi svoj deo posla.
ok. videcemo kako ce proci, u hrvatskoj je slucaj sto je pomenuo rodzer okoncan tako sto je policiajac dobio godinu dana uslovno (ako bude dobar tri godine nece ni ici u zatvor)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...