Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

26 minutes ago, adam said:

 

ovo za fakultet ti je potpuno besmisleno. vecina studenata u americi ima skolarine i kredite (student loans) i usput rade tokom studiranja sto pokriva i studije i zivot. roditelji malo podupru kad zaskripi i to je to. vecina cak i ne ocekuje od roditelja da im placaju faks, tako su gajeni. nauceni su od malih nogu da ako zele da studiraju, moraju ozbiljno da uce, da ubodu neku skolarinu pa tek onda da ocekuju od roditelja da malo podupru ako bas skripi. mene cudi da ti to nije poznato a zivis u njujorku.

 

Naravno, neka deca uzmu student loans i neka započnu život sa 100,000 ili 200,000$ duga. Student loans su toliko popularni i omiljeni u Americi da nikada nisu bili predmet političke diskusije i krivljeni za propast cele generacije. Oh wait, jesu? Mene čudi da ti misliš da se u Americi džabe živi i džabe studira.

 

Kako će Aineko da zakrpi kad kaže da živi od danas do sutra i nema uštedjevinu?

 

26 minutes ago, adam said:

i zaboga - zasto bi iko delio sobu sa 17ogodisnjim detetom? ako aineko zivi u jednosobnom stanu sa muzem i sitnim detetom, to ne znaci da se ne bi preselila u veci stan kad dete krene u skolu pa mu treba svoj prostor. ljudi napreduju u karijeri, vise zaradjuju, dobijaju decu, deca rastu pa srazmerno rastu i gajbe. to je normalan put, svi ga prelaze. ne razumem otkud ti uopste ideja da bi se aineko zauvek zaglavila u jednosobnoj gajbi.

 

Ja iskreno ne znam ni zašto bi neko delio sobu sa petogodišnjim ili bilo kakvim detetom, ali to sam samo ja. ;)

 

Naravno, može da se preseli. Ali ako hoće da se preseli u veći stan, zoniran za dobru državnu školu, onda mora da plati - barem 10,000$ mesečno. Može i da se preseli u veći stan zoniran za dobru školu za manje para - ali taj stan će biti jezivi raspad. Može i za manje para u dobar stan - ali taj stan će biti zoniran za lošu školu.

Link to comment
5 minutes ago, Aineko said:

pa morala je nesto da isflejmuje pa se uhvatila za jednosoban stan u kome sam zivela i pre deteta :) . eksplodirace joj mozak kad procita da su u tom istom stanu zivele i dve ogromne macke :D .

dvosoban stan u istoj zgradi je pre korone kostao izmedju 5 i 6 hiljada. meni je taj kraj (Hell's Kitchen) drag i tamo bih se opet vratila, a ova zgrada i neposredna okolina su bili prilicno child-friendly, koliko Menheten to moze da bude.

 

Za koju školu je bio zoniran taj stan?

Ja živim u Hells Kitchenu. Škola je katastrofa.

 

Sada već ti iznosiš laži. Hells Kitchen nije child friednly. UWS je child friendly. 42. ulica je pored železničke i bus stanice. Kao i u BEogradu, taj kraj je izuzetno child friendly.

 

Živim sa dvoje dece već 6 godina u Hells Kitchenu. Znam ga kao svoj džep. Iznosiš laži.

Da, znam te zgrade o kojima pričaš. Glavni problem je što su zonirane za katastrofalnu školu.

Edited by trustno1
Link to comment
Just now, trustno1 said:

 

Za koju školu je bio zoniran taj stan?

Ja živim u Hells Kitchenu. Škola je katastrofa.

vidis, to nisam pitala u porodilistu... moje dete je jos malo, ali imam kolege (citaj: bransa koja moze da priuste privatne skole) kojima deca idu u public skole. znam gde ljudi zive i - pazi sad - stanovi slicno kostaju, mozda malo vise. ne znam sto si ti utuvila da bih ja ostala u tom istom stanu dok dete odrasta... a ako mi se ne svidja skola, platila bih privatnu skolu.

Link to comment
8 minutes ago, trustno1 said:

Ja iskreno ne znam ni zašto bi neko delio sobu sa petogodišnjim ili bilo kakvim detetom, ali to sam samo ja. ;)

zaro sto su SIDS istrazivanja pokazala da je za bebu do godinu dana najbezbednije da spava u istoj sobi sa roditeljima (ali u odvojenom krevetu).

  • +1 1
Link to comment
Just now, Aineko said:

vidis, to nisam pitala u porodilistu... moje dete je jos malo, ali imam kolege (citaj: bransa koja moze da priuste privatne skole) kojima deca idu u public skole. znam gde ljudi zive i - pazi sad - stanovi slicno kostaju, mozda malo vise. ne znam sto si ti utuvila da bih ja ostala u tom istom stanu dok dete odrasta... a ako mi se ne svidja skola, platila bih privatnu skolu.

 

Ja nisam ništa utuvila. Ja sam samo rekla koliko košta veći stan zoniran za odbru školu i kolike su cene ostalih svakodnevnih stvari u Njujorku. Ti si rekla da ja lažem.

 

Za 14,000 keša mesečno ne znam kako bi platila veći stan i privatnu školu? 5,000 za stan, 5,000 za školu, ostane ti 4,000 za sve račune, hranu i sve ostalo. Baš ćeš se dobro provesti. A ako imaš još jedno dete?

 

 

 

Link to comment
3 minutes ago, Aineko said:

zaro sto su SIDS istrazivanja pokazala da je za bebu do godinu dana najbezbednije da spava u istoj sobi sa roditeljima (ali u odvojenom krevetu).

 

A, ok. :)

 

Ja se stvarno izvinjavam što ovo ponavljam ovoliko. Ali Aineko, ti me neprestano optužuješ da lažem, dok ja iznosim činjenice. Zato, molim te, reci koliko košta veći stan u ok zgradi zoniran za dobru državnu školu? Ja ti kažem, 10,000.

 

U tvojoj zgradi je 5,000. Ali škola je užas. Ti bi onda u privatnu. Privatna je 5,000 mesečno. Onda te škola  stan koštaju 10,000$ mesečno.

Edited by trustno1
Link to comment

Ja čekam da Aineko objasni kako će u nekoj  porodici na Menhetnu dete da ide u dobru školu i da porodica živi u stanu novije izgradnje ili u dobrom stanju sa dve ili tri spavaće sobe za tih njenih 10 ili 14,000 mesečno?

 

Ako bih ja iznajmila stan u Aineko zgradi za 5,000 i poslala dvoje dece u privatnu školu, troškovi samo za stan i školu bi bili 15,000 mesečno. S jednim detetom, 10,000. Ali dobro, možda ne voli svako da jede ili da ima internet u stanu. ;)

Link to comment
5 minutes ago, trustno1 said:

 

Ja nisam ništa utuvila. Ja sam samo rekla koliko košta veći stan zoniran za odbru školu i kolike su cene ostalih svakodnevnih stvari u Njujorku. Ti si rekla da ja lažem.

 

Za 14,000 keša mesečno ne znam kako bi platila veći stan i privatnu školu? 5,000 za stan, 5,000 za školu, ostane ti 4,000 za sve račune, hranu i sve ostalo. Baš ćeš se dobro provesti. A ako imaš još jedno dete?

 

 

 

pa ne bih placala skolu od 60k godisnje. Ti s ekoristis noskicevom taktikom - kad treba da das cenu necega ides obavezno ka naj/skupljim primerima.

ni dvosoban stan u dobroj zoni skole ne kosta 10000 mesecno. moze da kosta, ako hoces, ali to je onda druga prica. ja sad da ti nadjem primer bilo stana bilo skole, ti ces krenuti sa "e, ali sta je dobra skola!" - pa vidi, ako bi ti sve najbolje i najskuplje na Menhetnu, jbg, ne mogu ti pomoci.

Link to comment
6 minutes ago, Tpojka said:

Opa. Došli smo i do 14k keša. Daje l' neko više? :fantom:

cekaj, smakla je 5000 od svoje prvobitne racunice za stanovanje. sad polako, da utvrdimo da nisu sve privatne skole 5000 mesecno. ili da ne moraju svi da idu u najbolju public skolu na Menhetnu dok zive u stanu od 10000.

Link to comment
2 minutes ago, Aineko said:

cekaj, smakla je 5000 od svoje prvobitne racunice za stanovanje. sad polako, da utvrdimo da nisu sve privatne skole 5000 mesecno. ili da ne moraju svi da idu u najbolju public skolu na Menhetnu dok zive u stanu od 10000.

Pa ne moraju svi, samo srednja klasa.

Link to comment
2 minutes ago, Aineko said:

cekaj, smakla je 5000 od svoje prvobitne racunice za stanovanje. sad polako, da utvrdimo da nisu sve privatne skole 5000 mesecno. ili da ne moraju svi da idu u najbolju public skolu na Menhetnu dok zive u stanu od 10000.

 

Vidim da za 5k dvoje odraslih sa dvoje djece može i preko AirBNB-a. :violina:

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...