Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

3 hours ago, trustno1 said:

Dragance, ti tražiš da me izbace sa foruma zato što sam postavila linkove za mug shot industry za koji si ti prethodno rekao da ne postoji? Optužio si me da sam lažov, ja sam potom sasvim uljudno opisala slučaj i stavila linkove da svako može da proveri da ne lažem, a ti si na to zatražio da me izbace sa foruma zbog trolovanja. Zato što nisam ispala lažov kako si ti želeo u svom postu?

 

Edit: Nego, sad me zanima, ljudi glasaju da se neko izbaci sa foruma? Kako to funkcioniše? Je l se nečiji glas računa više nego jedan? Mislim, ako želim da ostanem na forumu, je l onda treba da promenim priču i samo idem za onima koji odlučuju i sve se slažem šta god da kažu? Ako kažu da ne postoji mug shot industry, ja kažem, tako je, ne postoji! Ako neko ponovo stavi linkove koji dokazuju postojanje, ja odmah apelujem na nadležne da ga izbacuju sa foruma po hitnom postupku?

 

Nista nemoj da se cudis, tako on operise. Vredja, optuzuje da neko laze. Onda mu postavis cinjenice crno na belo pa nestane na kratko ili izvrce cinjenice. Onda eto ga opet pa ispocetka. Najbolje ignorisi. 

Edited by noskich
Link to comment

Ljudi kako vam se cini Portugalija (ako je neko bio tamo)? Ja sam bio na odmoru 2 nedelje i odusevilo me koliko su ljudi relaxed svuda gde god zadjes (bio na juznoj obali i u Lisabonu). Cene slicne kao u Srbiji, vino dzabe. Deluje ko dobra destinacija za nekog ko radi remote i zeli non stress okruzenje :) 

Link to comment

Nego pominjao je neko policiju, pa evo frishka vest o tome:

https://www.abc.net.au/news/2020-07-24/police-officers-guilty-unlawful-assault-on-disability-pensioner/12488008

 

Victoria Police officers Brad McLeod, John Edney and Florian Hilgart found guilty of 2017 assault on disability pensioner

 

Three police officers who were captured on CCTV bashing a man outside his Melbourne home during a welfare check in 2017 have been found guilty of assault.

 

Edited by noskich
Link to comment
3 minutes ago, Shan Jan said:

Ljudi kako vam se cini Portugalija (ako je neko bio tamo)? Ja sam bio na odmoru 2 nedelje i odusevilo me koliko su ljudi relaxed svuda gde god zadjes (bio na juznoj obali i u Lisabonu). Cene slicne kao u Srbiji, vino dzabe. Deluje ko dobra destinacija za nekog ko radi remote i zeli non stress okruzenje :) 

 

Da sam te srece da mogu da radim remote definitivno bih uzeo Portugal u razmatranje. Po meni najbolja lokacija u Evropi sasvim sigurno. 

Airbnb je dosta podigao cene stanovima oko centra Lisabona i Porta i ostalih atraktivnih lokacija, ali i dalje imas turisticki  nepoznate manje gradove na obali od kojih ti treba sat-dva do nekog veceg centra. 

 

To su slatke muke ko ima taj izbor. 

Link to comment
17 hours ago, dragance said:

Znači ne može da te odjebe kad hoćeš, već na kraju ugovora. Na stranu što je rizik menjati dobrog rentera sa nekim ko je mačka u džaku. I sam si kapitalac i iznajmljujes svoju kuću. Da li ti to tako iz svog ličnog iskustva? Kako je na novom poslu?

 

Nikada nisam napisao da moze kad god hoces. Ugovor od 6 meseci ili godinu dana nije nikakva sigurnost. 

 

20 hours ago, noskich said:

 

Pa zato sto ti otprilike pola plate ode na rentu, a kao renter nemas nikakvu stabilnost, moze gazda da te ishutira za nekoliko nedelja. 

A treba da mislis i o starosti gde ces je docekati, od penzije svakako neces moci da placas rentu, kao i o deci koju ne treba seliti kad god se gazdama cefne.

 

16 hours ago, trustno1 said:

 

Ovako je u Njujorku, jedina razlika je u tome što ti mnogo više od pola plate ide na rentu. Dodala bih i to da nema ograničenja u povišavanju rente. Možeš ove godine da plaćaš 5,000$ stan mesečno a za narednu gazda traži $6,000. Naravno, ako si u rent controlled stanu nije tako, ali ti stanovi su za socijalne slučajeve i za ljude koji su u babinom stanu od pre 100 godina.

 

Edit: I naravno, možeš da nadješ jefitniji stan u Astoriji, u truloj zgradi. Kada mi to bude bilo ok, kao i kada počnem da slušam narodnjake i predjem u kelnere, onda ću da se preselim u Astoriju. ;)

 

Mnogima u Sidneju i Melburnu ode vise od pola plate na rentu, cak bih rekao da su oni vecina ako racunamo kao rentu i rezije i sve ostale troskove vezane za stanovanje tipa namestaja, uredjaja i slicno. Ovo oko pola je procena za celu zemlju. 

Link to comment
15 minutes ago, noskich said:

Nego pominjao je neko policiju, pa evo frishka vest o tome:

https://www.abc.net.au/news/2020-07-24/police-officers-guilty-unlawful-assault-on-disability-pensioner/12488008

 

Victoria Police officers Brad McLeod, John Edney and Florian Hilgart found guilty of 2017 assault on disability pensioner

 

Three police officers who were captured on CCTV bashing a man outside his Melbourne home during a welfare check in 2017 have been found guilty of assault.

 

 

Tri godine im je trebalo i to uz snimak crno na belo.

Sta bi bilo da nije bilo snimka? 

Link to comment
7 hours ago, Gojko & Stojko said:

Tako je, ili Ptolemaidas (neki bi rekli Kaljari), pa Meteori i dalje na jug, divota.

 

Evo malo o bureku i materinstvu na Menhetnu, hlebu na Menhetnu u doba korone i uopšte o Njujorku u doba korone.

 

SaE

 

Ma moze se nabrajati tako za bilo koji deo sveta :)  ... Olimp mi nije daleko, banja u Sandanskom (Bugarska, probas kartofi na hiljadu nacina :D )

 

Mogao bih i u Njujorku onakvom da zivim :D ... ako si sam ne napravis zivot lep, nitko nece

Link to comment

Odlican je Sainfeld ... i to je tacno ... opet, imam svoj mali svet i oko njega kineski zid. Taj mali svet mi je, danas vise nego ranije, vazniji od drustva (society). Drustvo sam menjao i menjam ga (barem si mislim, na bolje), mic po mic ... pa dokle stignem.

Link to comment
19 hours ago, trustno1 said:

 

Koliko košta stan na Menhetnu? Reci mi to pa mi reci ko to može da plati. Taj ko može da plati, može da živi.

 

Šta misliš, koji ljudi ima 2 ili 3 ili 5 miliona $ da kupe stan na Menthetnu? I koliko ljudi ima 5,000 ili 10,000 ili 15,000 mesečno da iznajmi stan? Nije baš da je minimalna plata na Menhetnu 500,000 pa da može svako.

 

Osim bogatih ne ostaje mnogo drugih. Ostaju mladi, kojima je ok da žive sa 5 cimera, Ili ljudi, kao moja drugarica, kojima je ok da žive u minijaturnom raspalom potkrovlju sa limenim krovom i bez lifta i da nose veš na pranje dve ulice dalje i da taj stan plaćaju 3,500$ - that is, dok gazda sledeće godine ne odluči da podigne na 4,000 pa onda selidba. A ni 3,500$ nije malo. I ostaju siromašni koji žive u projectsima.

 a brate mili, toliko ste se (uglavnom ti, trustno) nasrali po Menhetnu u poslednjih 30 strana da ne mogu da se iskontrolisem i ne dam i svoja dva centa. 

 

kao prvo, trustno1, zanimljivo mi je da si toliko dugo po svetu a nisi naucila osnovnu istinu: ima nas raznih. ne razmisljaju i ne osecaju svi isto kao ti. a ti si potpalila ovaj topik pre nekih 30 strana upravo jednom takvom tvrdnjom: "tvrdim da je svima koji su otisli iz svoje domovine tesko...". nije, svidelo se to tebi li ne. ne stavljaju svi znak jednakosti izmedju zemlje gde su se rodili/odrasli i roditelja/prijatelja iz mladosti. to su dve razlicite stvari, razlicite celine u mom zivotu. cinjenica da cu imati veze sa Srbijom dok god su ti ljudi zivi (ili cak i ono sto je iDemo opisao, sto znaci mozda i dok sam ja ziva), ne znaci da su te veze isto sto i neki zal, nemir, nostalgija, ili sta si ti vec ispisala o tome.

ali da se vratimo na NY i Menheten. mi smo se prosle godine doselili iz NY blize Srbiji zbog deteta i hocemo zivi da se pojedemo sto smo to uradili i sto sada zbog korona situacije nemamo mogucnost da se vratimo ili odemo negde drugde i sto sam ja bila dovoljno glupa da ne uzmem green card do koje nam je ostao poslednji korak... sutra bi se vratili da nam neko ponudi. ma sta sutra, jos isto popodne. a ziveli smo bas na Menhetnu, 42ga ulica, u sred te gungule. nije mi plata ni blizu 500K godisnje, a nismo ziveli u trulom stanu sa limenim krovom nego u normalnoj zgradi, sa dormenima etc. NY je jedna uzavrela masa gde svako moze da nadje svoj krug ljudi. daleko od toga da si osudjen da se druzis sa investment bankerima i slicno. boldovana recenica je totalna neistina, mada ne znam sta ti podrazumevas pod 'bogatim'. NY je skup malih kosmosa koji iz ljudske vrste izvlaci neopisivu kreativnu energiju. ono sto je meni najvise smetalo je ono sto je i inace najveci problem Amerike - income inequality. i to je jedan od razloga sto razmisljamo, da ako bude moguce, kad se svet presabere od korone, odemo negde drugde (Australija). 

  • +1 2
Link to comment
11 hours ago, Budja said:

 

Hm. Ne slazem se.

Cinjenica da TrustNo1 izaziva buru nabarem dva topika, i da mi se cini da nije one trick pony tipa Noskich (do sada) je ok da malo probudi diskusiju.

Ne vidim mnogo razloga da se tera sa foruma.

 

 

Čekajte, konsultovala sam se sad sa jednim davnašnjim članom foruma i on(a) mi je rekao(la) da valjda samo mod tim može nekog da izbaci sa foruma? Zašto onda vi raspravljate o tome da li mene treba izbaciti? Mislim, to znači da svako ima pravo da raspravlja da li nekog drugog treba izbaciti sa foruma? Mogu sad ja da povedem diskusiju da li treba izbaciti Budju, Indyja, The Answera, i, naravno, draganceta? I da u stilu benevolentnog diktatora kažem, ma ja mislim da ne treba izbaciti Budju, ipak on nešto vredi. Zašto vi raspravljate o tome da li mene treba izbaciti sa foruma, i to na topiku koji nema veze s tim?

 

Takodje, stari član foruma mi je rekao za opciju "report". Tako da valjda od sad svako trolovanje i vredjanje ću da riportujem pa nek mod tim izbacuje one koji to rade.

 

To sam htela da vam odgovorim. A sad da se vratimo na topik.

 

 

Link to comment
11 hours ago, dragance said:

Kažem, aj da se dogovorimo da ja sačuvam 90% kompenzacije, a ti da i dalje plačeš skriveno kako si neuspešna i kako ti je dobro samo tamo gde znaš da muljaš.

 

Ajde, dragance. Eno, odgovorila sam ti na drugom topiku, al za svaki slučaj da odgovorim i ovde direktno. Prihvatam ponudu. Dajem ti 90% od settlementa. Kad preuzimaš slučaj i kad počinjemo?

Link to comment
4 minutes ago, trustno1 said:

 

Mogu sad ja da povedem diskusiju da li treba izbaciti Budju, Indyja, The Answera, i, naravno, draganceta?

 

 

 

Jel ti promaklo da je draganče dobio 3 nedelje robije što te je ter'o s foruma (prećeraše ga modovi, ali dobro...)?

 

Dosadna si mnogo, pa ideš na ignore listu...

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...