Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

ma.... ćuti.......... odo da [pre]spavam [ovo]... mozda do jutra zaboravim........ i sve opet bude po starom
Lako je tebi, ti ćeš sad da spavaš. Ja ceo dan moram da mislim na jednu duplu svadbu u septembru u Beogradu, na kojoj će svirati The Singing Loins, gde čak mogu i džabe da uđem (to je posebno privlačno, ehehe), a ipak tamo neću moći da bidnem. :(
Link to comment
Lako je tebi, ti ćeš sad da spavaš. Ja ceo dan moram da mislim na jednu duplu svadbu u septembru u Beogradu, na kojoj će svirati The Singing Loins, gde čak mogu i džabe da uđem (to je posebno privlačno, ehehe), a ipak tamo neću moći da bidnem. :(
pa kad si 1 saša lošić :P p.s. biće da su ja da se ženim 2x samo da ispunim to dbl venčanje-obećanje. vidiš da se kirić prepao.
Link to comment
  • 1 month later...

Moj odnos prema mojoj otadzbini se menja... na bolje.Dinamichna zemlja Srbija! Ljudi nikad zadovoljni - ali neka, to ih/nas tera da uvek idemo dalje i da trazimo vise!Promene su vidljive i lepo ih je videti.Za one koji su daleko i za vas koji ste tamo blizu evo kako sam ja videla prigradska naselja i Beograd pocetkom juna:moj mali fotopis:sa aerodroma na ruchak:DSC02750.jpgpogled na lepe fasade oko Knez Mihajlove:DSC02749.jpgi Kneza Milosa:DSC02788.jpgi malo manje lepe rushevine koje polako zarastaju u korov:DSC02755.jpgi da se podsetimo studentskih dana - zgrada Rektorata (fasada se krnji ali na 38stepeni celzijusa vec krajem maja nije ni cudo:DSC02789.jpg

Link to comment

Da li znate da Skupstina Grada na Trgu Nikole Pasica ima ovako lep vitraz:DSC02798.jpgkoga mozete da vidite, ako kao pravi dobri odbornici ostavite svoje oruzje ispred vrata :)DSC02797.jpg

Link to comment

A sad malo mi iz prigradskih naselja :DKad predjete Savu kod Dobanovaca:DSC02817.jpgi krenete odlicnom obilaznicom od Surcina prema Umci:DSC02778.jpgEto vas na skretanju za Malu Mostanicu (primetiti: put popravljen, gradi se lepa stanica za autobuse, nema plastichnih kesa, flasa i papira pored puta)DSC02815.jpgPut i oko puta se redovno cisti i popravlja, trava kosi i djubre odnosi :)DSC02813.jpgObrenovac obnavlja svoj Dom Zdravlja:DSC02805.jpgNajstarija osnovna skola u Obrenovcu - Jovan Popovic (iz 19-og veka, dobro se drzi :)DSC02807.jpg

Link to comment

Moje malo selo pravi obdanishte!DSC02777-1.jpgNasa lokalna CigaMala, rodno mesto virtuoza Aleksandra Ace Shishica se opasno sredila:DSC02800.jpgDvorista su sve sredjenija i sve je vise cveca. Nekada se pored puta prodavao benzin na kantice, sada CVECE! Rasad, saksije za balkon, sadnice za dvoriste!Dvorishta u Zvechkoj imaju najlepse ruze:DSC02799.jpgSeoska idila na 40-ak kilometara od kruga dvojke :) lepota:IMG_4635.jpg

Link to comment

A u Banatu (Vojvodini) svaki zalazak sunca je slika:DSC02774.jpgali da pochnemo redom - prvo supa :)DSC02767.jpgpa obilazak lepe bachke/bantaske kuce:DSC02761.jpgtrska na krovu - najbolji EC:DSC02763.jpgi dugacki hodnici:DSC02769.jpgi veranda:DSC02766.jpgBilo mi je divno. Vracam se brzo.

Edited by msmodesty
Link to comment
Eto vas na skretanju za Malu Mostanicu (primetiti: put popravljen, gradi se lepa stanica za autobuse, nema plastichnih kesa, flasa i papira pored puta)
Duboko? :)Sjajna reportaza/putpos, msm :)
Link to comment

Bas lepo izgleda :)Moj tata se pre par meseci preselio posle 60 godina zivota na Vracaru u Mislodjin [tu u komsiluku]. Postao je prvi put u zivotu kucevlasnik i zemljoposednik :) Kaze da nije lose, mada videcemo kako ce biti tokom zime.

Link to comment
hvala :blush: Duboko, nego :)
Е одавно нисам видео овако добре слике из тог краја - а давно нисам ни навраћао, има бар двадесетак година.Ал' посебно да похвалим ухваћену атмосферу гонка... права банатска ладовина (итал. la dovina cool.gif ).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...