Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

zar ti nemaš stalno prebivalište u inostranstvu ? ako imaš, onda se ovo ne odnosi na tebe.ako nemaš, složio bih se sa Zorglubom.
Poenta je u tome što oni po ovom citatu ne traže "stalno prebivalište u inostranstvu" (koje imam), nego "odobrenje za stalno boravište u inostranstvu".Što miriše na to da svi mi koji smo otišli napolje da živimo i zadržali srpsko državljanstvo treba da imamo neko pismeno odobrenje od države za nastanjivanje van granica našeg integriteta i suvereniteta (uključujući i Kosovo).
Link to comment

Valjda je obrnuto, traži se dokaz da živiš u toj zemlji barem 6 meseci, imaš tamo prijavu boravka ili šta već izdaju, neku vizu...btw po tom osnovu naši ljudi mogu od nedavno i da otvaraju račune u inostranstvu.

Link to comment

My 2 cents:- slažem se da odgovarajuća oprema, uključujući i zimske gume, treba da bude obavezna- kladim se da ovo u praksi niko neće kontrolisati (kao što ne kontrolišu prsluke, prvu pomoć, sajlu za vuču, trougao itd) već će se stvar svesti na pravo osiguravajućih kuća da ne isplate štetu, usled čega će Srbi zauzeti svoj tradicionalni "neće mene" stav i izvesti auto sa ćelavim letnjim gumama na sneg, pa kom opanci tom i džeri- pre neki dan nagazih na stotku na deonici gde je ograničenje 60, računajući da nema saobraćajne policije (nije bitno kako sam izveo računicu); kad tamo, cap, narandžasti fenjer zasija iz mraka. Otvorim prozor, pružim dokumenta, u sebi se uredno pozdravim sa zasluženo oduzetom dozvolom, lik me pogleda, nasmeje se i pusti me bez bilo kakve sankcije- jutros izlazim iz kružnog toka, lik sa Audijem sa strane uleće u isti (i ujedno u mene) kao da ja uopšte nisam tu. Direktan bočni udar sam izbegao samo zahvaljujući split second odluci da ne kočim već da ubrzam i provučem se ispred njega (uspelo za milimetar)- nisam pristalica filzofije da obavezne zimske gume treba uvesti tek kada zakrpimo sve rupe, izgradimo mrežu autoputeva, saniramo sve crne tačke i podignemo vozačku svest za 6 nivoa ali niko ne može da me ubedi da iza evropskih propisa koje naša vlast uvodi u saobraćaj stoji nekakva briga za bezbednost vozača i podizanje vozačke kulture; radi se samo i isključivo o uzimanju para ili sprovođenju interesa ove ili one ekipe. To u priličnoj meri obesmišljava čitavu stvar- da ne budem pogrešno shvaćen, ja sam recimo tek sada ukačio koliko je bolje kada svi u svako doba dana voze sa uključenim svetlima, ranije mi je bilo svejedno. Moguće je da ću se na sličan način prosvetliti i sa zimskim gumama koje, priznajem, do sada nisam stavljao ali uprkos tome još nikada nisam proklizao zimi niti sam ikada izazvao čukanje na putu - remize: zimske gume treba da budu obavezne u smislu neisplaćivanja osiguranja i sličnih fora ali ipak mislim da ne predstavljaju primarni problem srpskog saobraćaja

Link to comment
My 2 cents:- slažem se da odgovarajuća oprema, uključujući i zimske gume, treba da bude obavezna- kladim se da ovo u praksi niko neće kontrolisati (kao što ne kontrolišu prsluke, prvu pomoć, sajlu za vuču, trougao itd) već će se stvar svesti na pravo osiguravajućih kuća da ne isplate štetu, usled čega će Srbi zauzeti svoj tradicionalni "neće mene" stav i izvesti auto sa ćelavim letnjim gumama na sneg, pa kom opanci tom i džeri- pre neki dan nagazih na stotku na deonici gde je ograničenje 60, računajući da nema saobraćajne policije (nije bitno kako sam izveo računicu); kad tamo, cap, narandžasti fenjer zasija iz mraka. Otvorim prozor, pružim dokumenta, u sebi se uredno pozdravim sa zasluženo oduzetom dozvolom, lik me pogleda, nasmeje se i pusti me bez bilo kakve sankcije- jutros izlazim iz kružnog toka, lik sa Audijem sa strane uleće u isti (i ujedno u mene) kao da ja uopšte nisam tu. Direktan bočni udar sam izbegao samo zahvaljujući split second odluci da ne kočim već da ubrzam i provučem se ispred njega (uspelo za milimetar)- nisam pristalica filzofije da obavezne zimske gume treba uvesti tek kada zakrpimo sve rupe, izgradimo mrežu autoputeva, saniramo sve crne tačke i podignemo vozačku svest za 6 nivoa ali niko ne može da me ubedi da iza evropskih propisa koje naša vlast uvodi u saobraćaj stoji nekakva briga za bezbednost vozača i podizanje vozačke kulture; radi se samo i isključivo o uzimanju para ili sprovođenju interesa ove ili one ekipe. To u priličnoj meri obesmišljava čitavu stvar- da ne budem pogrešno shvaćen, ja sam recimo tek sada ukačio koliko je bolje kada svi u svako doba dana voze sa uključenim svetlima, ranije mi je bilo svejedno. Moguće je da ću se na sličan način prosvetliti i sa zimskim gumama koje, priznajem, do sada nisam stavljao ali uprkos tome još nikada nisam proklizao zimi niti sam ikada izazvao čukanje na putu - remize: zimske gume treba da budu obavezne u smislu neisplaćivanja osiguranja i sličnih fora ali ipak mislim da ne predstavljaju primarni problem srpskog saobraćaja
sto bi rekli, pecat i potpis. disclaimer : nisam ni ja mislio da zimske gume budu poslednja rupa na svirali, vec cisto da se odredi lista prioriteta.
Link to comment
u prilog cinjenici da u srbiji nema potrebe za zimskim gumama sem na prilazu planinama i tamo gde je odredjeno saobracajnim znacima ;) (dakle kao i do sada)
ako cemo iskreno, nek ogranice brzinu na 30 kmh u celoj srbiji, ko predje udari ga struja i bice 99% manje cukanja. kakve gluposti. kad zaledi, mozes i gusenice da stavis na tockove, proklizaces. kad je sneg na ulici i ako ides preko 80, sanse da opalis nekog su ti iste kao i sa zimskim gumama. ovde pricamo o gradskim ulicama, koje u najgorem slucaju mogu biti NEPROHODNE maximum dan-dva, dok ne stignu i njih da ociste. o glavnim saobracajnicama i da ne pricam. sporednim ulicama i ulicama najnizeg prioriteta sigurno neces ici preko 30-40 na sat, kako god okrenes. ma, poserem im se u usta i popisam u kafu sve sa zimskim gumama.
to bi bio vrhunac :lol: ako vozim novija™ strana kola, to znaci da imam para na bacanje ? fantasticno ! 205-55-16 x 4 komada-300 eur ... dzaba maltene !da remiziram™, meni su nepotrebne i imam precih troskova trenutno ... i po meni je debilizam taj novi zakon koji tera ljude da moraju imati zimske gume.
fantasticno ! samo ti lozi ljude da na zimskim gumama i oni koji losije voze, voze kao airton sena po kisi ! Nema veze sto je napadao sneg, gazite ga preko 100, nema frke, imate zimske gume, one ce odraditi SVE umesto vas. :Hail:
Ljudi da se mi razumemo. Dosta vremena provodim u saobracaju i naravno da podrzavam svaki vid poboljsanja sigurnosti . Ali ovo sa zimskim glupostima gumama je jedna obicna farsa. Da ne ulazim u konspiracije i slicno, jasno vam je na sta ciljam. Ali, ajde prvo da srede OSNOVNE STVARI u saobracaju. Pesacke prelaze, semafore, STOP znakove, trouglove itd ... potom da zestoko kaznjavaju na SVAKOM KORAKU debile koji pricaju mobilnim (od 3 cukanja u zivotu, 2 put su me likovi udarili od pozadi jer su pricali na mob, a treci put je bila krezava plavusa :P ), vozace koji ne daju migavce niti pale sva 4 kada se zaustavljaju, careve koji preticu kolone na semaforu, imbecile koji kroz kneza milosa i srpskih vladara voze UK rally preticuci u cik-cak sve sto moze, umobolne motoriste koji istim ulicama voze 250 na sat, rome na onim motokultivatorima u koje nocu mozes direktno da se skucas jer ih neces videti uopste posto nemaju nikakvo svetlo, idiote koji voze zutim trakama, parkirane automobile po desnim trakama ili cak jednoj jedinoj traci u tom smeru, vozace koji ne znaju osnovne znakove, pijance i jos milion stvari ... pa onda da pricamo o zimskim gumama. edit : gume-gluposti
ne znam za tebe, al meni ovo lici kao da je pisao covek koji misli da su zimske gume glupost i deseta rupa na svirali.
Link to comment
sto bi rekli, pecat i potpis. disclaimer : nisam ni ja mislio da zimske gume budu poslednja rupa na svirali, vec cisto da se odredi lista prioriteta.
Izdao si nas tubeless skinse kad nam je bilo najteze!Zaveo te slatkorecivi drzac strane rezima.
Link to comment
Izdao si nas tubeless skinse kad nam je bilo najteze!Zaveo te slatkorecivi drzac strane rezima.
a ne ne ... ja to samo brinem za njihovu sigurnost. ja ne skidam izguljene letnje narednih 5 godina !
Link to comment
Naravno da je moguće, al će da ih izližu za maksimalno dve sezone.
To da će da ih izližu za dve ili četiri zavisi od načina vožnje. Ne potpisujem se već 10 godina niti vozim Fast&Furious.Interesuje me da li su dozvoljene.
Link to comment

Dozvoljeno je naravno, ali i potpuno neisplativo. Već naredne zime ti pneumatici neće imati ni 30% svojstava zbog kojih su i kupljeni, i to nema veze sa tim da li si Fanđo ili baba.Edit: Nepismenos'

Edited by zorglub
Link to comment

Ja krenuo da potpišem i pečatiram beowla, kad ono potpisao ga Walker! :lol: Pa dobro bre što zajebavaš pošten svet ovde danima?

To da će da ih izližu za dve ili četiri zavisi od načina vožnje. Ne potpisujem se već 10 godina niti vozim Fast&Furious.Interesuje me da li su dozvoljene.
Za razliku od većine nas koji potpisuju pri svakom kretanju, driftuju u krivinama i glume McRaea 24/7. <_< Možeš ti voziti kao kraljica baba, zimske gume se jako troše pri većim temperaturama.A dozvoljene su.
Link to comment
To da će da ih izližu za dve ili četiri zavisi od načina vožnje. Ne potpisujem se već 10 godina niti vozim Fast&Furious.Interesuje me da li su dozvoljene.
sto ja nemam te supermoci :(dozvoljene su. no losija je upravljivost, posto se vise deformisu u krivinama zbog sastava koji ih cini meksim na visim temp.
Link to comment
Ja krenuo da potpišem i pečatiram beowla, kad ono potpisao ga Walker! :lol: Pa dobro bre što zajebavaš pošten svet ovde danima?
ko bre posten svet, grunf i toni ? :lol: a tek sgt. zorglub :D
Link to comment
samo neka mi neko pojasni, imamo ovakvu situaciju:neki recimo dvadeset peti je novembar. sneg nije nijednom pao od pocetka sezone, zubato sunce, ali suvo je, temperatura: 10 C. moram da imam zimske gume? i zašto?zimske gume se troše brže od letnjih, zašto bi ih drljala po suvom asfaltu? u beogradu nekad sve ukupno ima 20 dana zime sa snegom cele zime, setite se prošle nove godine, bilo je 20 C. zašto se obaveza ne odnosi samo na vreme kada su uslovi puteva takvi da možete ugrozite saobraćaj? (neočišćeni, zaleđeni putevi i ulice)
Pa tako su smislili i naročito naglasili da to važi bez obzira na vremenske prilike. Ima tu jedna logika, kad bi bilo samo ako je sneg onda bi se gume montirale i demontirale jedno 5 puta u toku zime, ako ne i češće.
Poznajem ja razne dobre ljude, ali oni uglavnom ne raspolazu magacinima. Ovo me ozbiljno zanima. Kako je zamisljeno skladistenje guma koje se ne koriste.
To je na nama, ali gde god da ih skladištiš gledaj da budu postavljene vodoravno. ;)
 E do kurca, ja dobio 4 nove M+S uz auto, ali nemaju pahuljicu sto ce reci da su all season, iliti no season. 'Oce neko da kupi 4 komada, 185/65/15, sa celicnim felnama i ratkapnama, povoljno?  :(
Sačuvaj ih, u SAT - u kažu da je MUP - ovo objašnjenje da je M + S zadovoljavajuća guma.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...