Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

i kako to, tačno, ide kontra toga da u saobraćaju treba poboljšati sve što se poboljšati može ?Jeste, ima manijaka koji voze kola sa 400 hbp i jurcaju po gradu. I onih na motorima. I onih u jugićima. Jel zbog toga što ima određeni, mali procenat ljudi koji nikada neće voziti po pravilima treba da odustanemo od toga da učinimo saobraćaj bezbednijim za ostatak populacije ?Ispade i da urade sve ono što je walker naveo, i da uvedu zimske gume i sve to ništa, nikada neće promeniti. Ljudi sa plitkim šarama na mozgu će praviti sranja.Ajde da odjebemo i tehničke preglede i zimske gume i sve, neka retrovizori i žmigavci postanu neobavezna oprema, podignimo dozvoljen sadržaj alkohola u krvi na 2.20, neka svako vozi šta oće, smrti se ne može pobeći.
Ma, ja sam samo rekao šta mislim. Samo vi nastavite, ja ionako imam i zimski i letnji komplet.
Link to comment
i kako to, tačno, ide kontra toga da u saobraćaju treba poboljšati sve što se poboljšati može ?Jeste, ima manijaka koji voze kola sa 400 hbp i jurcaju po gradu. I onih na motorima. I onih u jugićima. Jel zbog toga što ima određeni, mali procenat ljudi koji nikada neće voziti po pravilima treba da odustanemo od toga da učinimo saobraćaj bezbednijim za ostatak populacije ?
Pa učinimo ga bezbednim upravo počevši od kresanja krila obesnim manijacima koji iako su "u manjini", unesreće više porodica nego svi ostali.Šta, ako su u manjini, neka ih "nek' se deca zabavljaju", a?
Ispade i da urade sve ono što je walker naveo, i da uvedu zimske gume i sve to ništa, nikada neće promeniti. Ljudi sa plitkim šarama na mozgu će praviti sranja.Ajde da odjebemo i tehničke preglede i zimske gume i sve, neka retrovizori i žmigavci postanu neobavezna oprema, podignimo dozvoljen sadržaj alkohola u krvi na 2.20, neka svako vozi šta oće, smrti se ne može pobeći.
Kako to samo ide po automatizmu.Čim si protiv jedne ili dve stavke u nekom zakonu, odmah si protiv njega u celini, tako bar ti tumačiš.Ne, ja sam za ukidanje semafora i nagradnih 50 litara goriva svakom vozaču koji pokosi bar jednog pešaka. :isuse: Protiv sam najskupljih (pogotovo ovakvih hoću-kakim-neću-kakim) rešenja. Za to sam da država prvo učini najviše što može po ovom pitanju (putevi bez rupa, signalizacija, pismeni, nekorumpirani i vaspitani policijski kadar, komunalna preduzeća koja stvarno čiste puteve, revizija propisa i ograničenja na rizičnim saobraćajnim tačkama (setiti se dela "vozač je nevin, kriva je krivina" u "Sudiji" V.Draškovića...) pre nego što se maši da me opali po džepu.Ovo verovatno ne ugrožava saobraćaj :(10647964174a55dabe84d51492305908.jpg(UGAO KNEZA MILOŠA I SRPSKIH VLADARA. Policajac dozvoljava skretanje gde nije dozvoljeno.)I, da. Dublje šare neće ništa promeniti nabolje u Beogradu. Uz najopasnije uzbrdice ni s ne znam kakvim šarama se nećeš popeti. Edited by ion
Link to comment
Kako to samo ide po automatizmu.Čim si protiv jedne ili dve stavke u nekom zakonu, odmah si protiv njega u celini, tako bar ti tumačiš.
to je i najveci problem celog usranog PPP foruma ... ljudi ili su potpuno glupi ili glume idiote preko neta. kazes jednu stvar, odmah ti prilepe jos 70 koje nemaju veze sa tim. misljenje - ne volim zimske gume, nije sad trenutak da se teraju ljudi da ih kupuju na siluzakljucak - idiot, fandjo, kreten koji ugrozava bezbednost saobracaja, glupan koji ne shvata(!) da su zimske gume bolje od letnjih po snegu, debil kojem svaki kurac smeta, retard koji je za to da se ukinu bilo kakve zabrane u saobracaju itd ... tuzno koliko je nas narod otisao u kruac i koliko uvek ima zelju da dokaze da je njegovo misljenje ono koje je jedino pravo i zelju da preko foruma dokaze kako je sagovornik u krivu (citaj idiot). a onda kad nekog pitas o toj osobi svi ti kazu : ne znam, super je lik ovako, jedan od boljih koje sam upoznao, ali ne znam sta mu je na forumu ... ljudi preozbiljno shvataju neke stvari ...
Link to comment
to je i najveci problem celog usranog PPP foruma ... ljudi ili su potpuno glupi ili glume idiote preko neta. kazes jednu stvar, odmah ti prilepe jos 70 koje nemaju veze sa tim. misljenje - ne volim zimske gume, nije sad trenutak da se teraju ljudi da ih kupuju na siluzakljucak - idiot, fandjo, kreten koji ugrozava bezbednost saobracaja, glupan koji ne shvata(!) da su zimske gume bolje od letnjih po snegu, debil kojem svaki kurac smeta, retard koji je za to da se ukinu bilo kakve zabrane u saobracaju itd ... tuzno koliko je nas narod otisao u kruac i koliko uvek ima zelju da dokaze da je njegovo misljenje ono koje je jedino pravo i zelju da preko foruma dokaze kako je sagovornik u krivu (citaj idiot). a onda kad nekog pitas o toj osobi svi ti kazu : ne znam, super je lik ovako, jedan od boljih koje sam upoznao, ali ne znam sta mu je na forumu ... ljudi preozbiljno shvataju neke stvari ...
Viđu kralja tolerancije i uvažavanja drugačijeg mišljenja! :s_w:
ajde, imbecili, razgranicite - BOLJE JE IMATI ZIMSKE GUME od SVI MORAJU IMATI ZIMSKE GUME ILI CE PLACATI KAZNE.extremno mi idete na kurac. sta ste se svi uskurcili sa fizickomatematickim dokazivanjima da su zimske gume bolje na snegu od letnjih. no shit sherlocks. mi ovde raspravljamo o tome da li je 'posteno' u zemlji srbiji terati sve vozace da poseduju iste, a ne da li su bolje od letnjih. jebeni forumski heroji.
Aj ne zajebaj Walkere, ovo što si rekao sa istim pravom i "druga strana" može da kaže "vama", tako da to ništa ne znači. A i baš se lepo raspravljamo, što dramiš. I McCabe nas hvalio na moderaciji...Ne vidim da ti je iko učitavao da si protiv svega ako si protiv zimskih guma. O jebenim gumama raspravljamo, sagorele dabogda...
Link to comment
Ne vidim da ti je iko učitavao da si protiv svega ako si protiv zimskih guma. O jebenim gumama raspravljamo, sagorele dabogda...
Ajde da odjebemo i tehničke preglede i zimske gume i sve, neka retrovizori i žmigavci postanu neobavezna oprema, podignimo dozvoljen sadržaj alkohola u krvi na 2.20, neka svako vozi šta oće, smrti se ne može pobeći.
<_<
Link to comment

Čovek je objašnjavao kako se i za druge elemente bezbednosti mogu upotrebiti isti argumenti protiv. Nije rekao da ste vi protiv tehničkih pregleda, retrovizora, migavaca...

Link to comment
Čovek je objašnjavao kako se i za druge elemente bezbednosti mogu upotrebiti isti argumenti protiv. Nije rekao da ste vi protiv tehničkih pregleda, retrovizora, migavaca...
yup, to bila poenta. Ali razumem kako su mi učitali da se učtiavam :Ddruga poenta je - da, Walker je u pravu, 100%. Ion je u pravu, takođe 100%. I rado sam se složio sa njima, čim su objasnili šta zapravo misle. Mislim, svako normalan bi shvatio da u saobraćaju u Srbiji ima više problema od toga što vozači ne voze sa zimskim gumama. Ali, po meni, to i dalje ne znači da mora da postoji određen redosled popravljanja grešaka u sistemu, da mora da se reši prvo signalizacija, pa JP Beogradput pa tek onda zimske gume. Sa ovim citatom :
Protiv sam najskupljih (pogotovo ovakvih hoću-kakim-neću-kakim) rešenja. Za to sam da država prvo učini najviše što može po ovom pitanju (putevi bez rupa, signalizacija, pismeni, nekorumpirani i vaspitani policijski kadar, komunalna preduzeća koja stvarno čiste puteve, revizija propisa i ograničenja na rizičnim saobraćajnim tačkama (setiti se dela "vozač je nevin, kriva je krivina" u "Sudiji" V.Draškovića...) pre nego što se maši da me opali po džepu
se prilično slažem, u smislu -voleo bih da vidim da i država nešto uradi, bilo šta jebemmumater, umesto da samo traži od mene da nosim dovoljno sijalica za Kraftwerkov performans i kupujem nove gume itd. Da li nedostatak rada države na ovom problemu smanjuje značaj koje bi zimske gume imale ? svakako. Da li ga poništava ? Uopšte ne verujem u to, pa zato mislim da je ideja o zimski gumama i dalje dobra, iako je način na koji je pokušana da bude uvedena dostojan nekoliko :isuse: .Btw, krenuo sam posle izjave "Fatalne nesreće ne izazivaju oni sa plitkom šarom na gumi, nego na mozgu".Prvo, izjava je kao naručena za 1 dobro učitavanje :DNa stranu što ne volim stavove tipa "Ima budala, ja nisam jedna od njih, ali zbog toga ne želim ništa da uradim, jer koliko god uložio i promenio, neko će me pokupiti", ne mislim da je idiotima koji imaju poriv da voze po gradu kao je reli moguće promeniti taj poriv, makar ne u skorije vreme. Budala će uvek biti, neke će biti nemoguće promeniti jer će imati para za nova kola, da plate kazne i sl, a drugi su prosto budale, i oni će - čak i kada im oduzmu dozvolu i zaplene kola i šta sve ne - kupiti od nekoga za 200 evra nekog juga i onda u 11 uveče probati da vide koliko brzo Koral 45 ide kroz renovirani Bulevar. Jer su budale*.Zbog toga sam i rekao ono u stilu "daj da odjebemo celu regulaciju", jer mislim da više smisla ima sam menjati šta možeš neko čekati potpunu promenu sistema.* mislim na budale koje jurcaju, ne one sa topika na čitčetu. TO su sve dobri ljudi :D
Link to comment
to je i najveci problem celog usranog PPP foruma ... ljudi ili su potpuno glupi ili glume idiote preko neta. kazes jednu stvar, odmah ti prilepe jos 70 koje nemaju veze sa tim.
Slažem se, npr - sve iz tekuće teme:
ja sam kapacitet, a ti si budala. i to teska. licno misljenje.
ajde, imbecili, razgranicite - BOLJE JE IMATI ZIMSKE GUME od SVI MORAJU IMATI ZIMSKE GUME ILI CE PLACATI KAZNE. extremno mi idete na kurac. sta ste se svi uskurcili sa fizickomatematickim dokazivanjima da su zimske gume bolje na snegu od letnjih. no shit sherlocks. mi ovde raspravljamo o tome da li je 'posteno' u zemlji srbiji terati sve vozace da poseduju iste, a ne da li su bolje od letnjih. jebeni forumski heroji.
samo mi se gade ljudi koji glume kakve legaliste i evropejce slepo klececi prerd svakim nametom drzave, a praziluk im iz bulje viri.
ljudi preozbiljno shvataju neke stvari ...
:) Edited by zorglub
Link to comment
Slažem se, npr - sve iz tekuće teme: :)
pa sa tobom se drugacije ne moze ... mora covek da upotrebi verbalnu silu™ da bi uspeo da ti prikaze sta je hteo reci ;)btw, na kojoj raskrsnici danas radis ? :D
Link to comment

Ovaj, ne bih da vas uznemiravam prilikom tarabljenja na letnjim i zimskim gumama, ali imam da pitam nešto iz ovog novog zakona na drugu temu.Kaže citat sa mupovog saita: "...odredba iz člana 273. novog Zakona o bezbednosti saobraćaja, kojom je predviđeno da vozilom registrovanim u inostranstvu na putevima u Republici Srbiji, ne mogu upravljati lica koja imaju stalno prebivalište u Republici Srbiji. Izuzetno, ovim vozilima mogu upravljati lica koja imaju stalno prebivalište u Republici Srbiji, ukoliko imaju odobreno privremeno boravište u inostranstvu do 6 meseci kao i njihovi članovi uže porodice ili lica koja upravljaju „rent -a- kar“ vozilima."E sad, pošto ja jesam naš državljanin i igrom slučaja imam vozilo registrovano u inostranstvu, smem njime da upravljam u Srbiji samo uz to odobreno privremeno boravište u inostranstvu. Imajući do sada iskustva samo sa tumačenjem vojnih organa šta je to "odobren boravak u inostranstvu" (a koje je uključivalo između ostalog i problem veštačke oplodnje endemičnih španskih veverica), interesuje me - sa stanovišta MUP-a i zakona o saobraćaju - ko tu kome šta i kako odobrava?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...