Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Tako će i ovo čudo da za neki promil (ako i toliko) umanji broj bezveznih čukanja, a majmuni sa besnim makinama, koji naravno imaju para za koliko i kakvih god hoćeš guma, će uz moto "Ja vozim dobar auto, a ne krša, mogu i treba da jurim, jer sam dobar vozač" i po snegu da voze bahato i rizično po sve.
Ja ispod ovoga neću da stavim facepalm, već da se složim.Udese (one sa tragičnim posledicama) uglavnom ne izazivaju oni sa plitkom šarom na gumi, nego sa plitkom šarom na mozgu.
Link to comment
Udese (one sa tragičnim posledicama) uglavnom ne izazivaju oni sa plitkom šarom na gumi, nego sa plitkom šarom na mozgu.
Apsolutno tačno. Samo što to nema blage veze sa onim sa čim se ion ovde svađa. Potpuno dve odvojene stvari.
Link to comment

pa ako se ne desi 1 jedini udes za koji je odgovorna plitka sara a ne plitak mozak, sve ima smisla, slazes se?skrecete sa teme.

Edited by ToniAdams
Link to comment
Udese (one sa tragičnim posledicama) uglavnom ne izazivaju oni sa plitkom šarom na gumi, nego sa plitkom šarom na mozgu.
i kako to, tačno, ide kontra toga da u saobraćaju treba poboljšati sve što se poboljšati može ?Jeste, ima manijaka koji voze kola sa 400 hbp i jurcaju po gradu. I onih na motorima. I onih u jugićima. Jel zbog toga što ima određeni, mali procenat ljudi koji nikada neće voziti po pravilima treba da odustanemo od toga da učinimo saobraćaj bezbednijim za ostatak populacije ?Ispade i da urade sve ono što je walker naveo, i da uvedu zimske gume i sve to ništa, nikada neće promeniti. Ljudi sa plitkim šarama na mozgu će praviti sranja.Ajde da odjebemo i tehničke preglede i zimske gume i sve, neka retrovizori i žmigavci postanu neobavezna oprema, podignimo dozvoljen sadržaj alkohola u krvi na 2.20, neka svako vozi šta oće, smrti se ne može pobeći.
Link to comment

Ma ne, drzava je zlo, najbolje sve prepustiti savesti i razumu gradjana. Cenim da bi posle 2 godine drumovima krstarila vozila iz Mad Maxa.Ljudi su stoka koja je evolucijom batinu po glavi zamenila lupanjem po dzepu. Mada, ja se u mnogim slucajevima i dalje zalazem za batinu.

Link to comment
njalker u svom genijalnom listingu zemalja gde zimske gume nisu mandatory previdja samo jednu informaciju. u slucaju nesrece u kojoj ste vi krivi zato sto niste imali ne-mandatory gume, vase osiguravajuce drustvo vas nece pokriti. iz svog dzepa placas svu stetu koju napravis. prosto, jednostavno i idealno za sve kurcitelje ovog sveta.
I zasto je to onda problem tako uraditi u Srbiji?
Link to comment
I zasto je to onda problem tako uraditi u Srbiji?
Zato što Srbima puca patka za tamo neku eventualnu štetu od neke eventualne saobraćajke. Ovde 90% ljudi ne bi plaćalo nikakvo osiguranje. I svih 90% veruje da su dobri vozači kojima se to neće desiti.A sve i da donesu takvo rešenje ubeđen sam da bi isti pljuvali po njemu istim intenzitetom. Edited by Idioteque
Link to comment

Ne znam samo kako bi se u praksi dokazalo da je bas nedostatak odgovarajucih guma uzrok nezgode. Osim ako ta okolnost po automatizmu ne bi iskljucivala odgovornost osiguravajuce kuce, kao npr. kod alkohola. BTW, to ne znaci da osiguranje nema obavezu da plati stetu ostecenom, vec samo da ima pravo regresa prema svom osiguraniku.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment
Ne znam samo kako bi se u praksi dokazalo da je bas nedostatak odgovarajucih guma uzrok nezgode. Osim ako ta okolnost po automatizmu ne bi iskljucivala odgovornost osiguravajuce kuce, kao npr. kod alkohola. BTW, to ne znaci da osiguranje nema obavezu da plati stetu ostecenom, vec samo da ima pravo regresa prema svom osiguraniku.
Sam si sebi odgovorio. Na vanrednom se ustanovi da gume nisu odgovarajuce i automatski si tehnicki neispravan. Sto se tice daljeg postupka..u milosti si osiguravajucih kuca, vjestaka, sudija eventualno..
Link to comment
Zato što Srbima puca patka za tamo neku eventualnu štetu od neke eventualne saobraćajke. Ovde 90% ljudi ne bi plaćalo nikakvo osiguranje. I svih 90% veruje da su dobri vozači kojima se to neće desiti.A sve i da donesu takvo rešenje ubeđen sam da bi isti pljuvali po njemu istim intenzitetom.
Neka pljuju, ko ih jebe. Bar im je iz ruku izbijen 'to nema nigde u svetu' argument.I naravno, treba da se promeni to pucanje patke. Ali nekako bih rekao da za to mora malo vise i ozbiljnije da se radi. Ovako, mnogo je lepo smisliti propis koji ni u razvijenijim zemljama ne postoji, a u Srbiji nema sanse da se sprovede i onda se medjusobno tapsati po ledjima kako su nesto uradili. Da je bar tako, nego nije ni tako - boli ih kurac za bilo sta osim da otmu neki dinar. Lenja bagra.
Link to comment
Neka pljuju, ko ih jebe. Bar im je iz ruku izbijen 'to nema nigde u svetu' argument.I naravno, treba da se promeni to pucanje patke. Ali nekako bih rekao da za to mora malo vise i ozbiljnije da se radi. Ovako, mnogo je lepo smisliti propis koji ni u razvijenijim zemljama ne postoji, a u Srbiji nema sanse da se sprovede i onda se medjusobno tapsati po ledjima kako su nesto uradili. Da je bar tako, nego nije ni tako - boli ih kurac za bilo sta osim da otmu neki dinar. Lenja bagra.
nije istina, smanjuje se rizik sudara kad pada sneg (tad svi jurcaju iskljucivo preko 120) © 2+ crew
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...