Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

nego ... sta cemo sa gumama za kisu ? smem pare da stavim da je procentualno mnogo vise saobracajki po kisi nego po snegu (danas sam video 3 komada na putu od vidikovca do zvezdare i nazad) ... a i siguran sam da srbija ima barem 10x vise kisnih dana nego zimskih. zasto brinuti da li ce te neki magarac udariti po kisi jer nema +R ?! daj i to da bude zakonski odredjeno !

Link to comment
ne mesaj Zakon Jaceg i 2+ crew!
apelujem da se napravi ona tabla kao sto je pravi prizbilevski u wire sa piramidom i fotorobotima za oba genga!!!a nemam misljenje na temu jer sam skrnavi ucesnik u saobracaju.
Link to comment
apelujem da se napravi ona tabla kao sto je pravi prizbilevski u wire sa piramidom i fotorobotima za oba genga!!!a nemam misljenje na temu jer sam skrnavi ucesnik u saobracaju.
To ti napravi pa posle greskom upucaj Hattorija. Edited by Mp40
Link to comment
sviras qrcu, i sam znas, no teras inat.
a, ne ne ... ozbiljan sam. moracu da nahuskam rebica kad sledeci put dodje u goste. i to i zabrana autokasetofona-cda-i slicnog ... mnogo se nesreca desava kad vozac pogleda koja pesma svira i izgubi kontrolu.
apelujem da se napravi ona tabla kao sto je pravi prizbilevski u wire sa piramidom i fotorobotima za oba genga!!!a nemam misljenje na temu jer sam skrnavi ucesnik u saobracaju.
skrbavi ?
Link to comment

Zimske gume obavezne od zime 2011? Beograd -- Komitet za bezbednost saobraćaja predložiće da vozači automobila proizvedenih pre 1. januara 2000. budu oslobođeni nabavke zimskih guma sve do 1. novembra 2011.

"Smatramo da primena ovog pravila treba da se odloži za sledeću godinu i to za vozila koja su proizvedena do 31. decembra 1999. godine, a takvih je u saobraćaju u Srbiji tri četvrtine od ukupno 1,6 miliona vozila", kaže Okanović. On dodaje da bi "automobili koji su proizvedeni posle tog datuma, dakle četvrtina od ukupnog broja vozila u Srbiji, mogli da budu snabdeveni u narednih mesec i po dana zimskim gumama. Ali, bez obzira na to, apelujemo da se i njima bar malo produži rok kako bi se izbegle gužve". "Naš predlog je da se resorni ministar konsultuje sa meteorolozima, koji bi napravili dugoročnu prognozu. Ideja je da ministar na osnovu takve jedne procene svake godine odredi kada će zimske gume morati da se nađu na vozilima i do kog roka. Jer, šta ako u novembru bude prosečna temperatura 15 stepeni? To za zimske gume svakako ne valja", kaže Okanović. Podsećamo, u nedelju je stupio na snagu Pravilnik o tehničkim uslovima za vozila u saobraćaju na putevima, kojim su definisani uslovi koje vozači moraju da ispune kada je reč o dodatnoj opremi za automobile.Nova oprema nije dodatan već neočekivani trošak Dok većina vozača u Srbiji smatra da će im novi pravilnik za vozače, koji stupa na snagu u nedelju 19. septembra, stvoriti nepotrebne troškove, stručnjaci za bezbednost u saobraćaju smatraju da novi akt donosi poboljšana rešenja u odnosu na prethodni, koji datira još iz 1982. godine.<br clear="all"> Damir Okanović, direktor Komiteta za bezbednost saobraćaja, kaže da cifre o kojima se poslednjih dana spekuliše u medijima od 30.000 do 50.000 dinara za nabavku zimskih guma i druge opreme koje predviđa novi pravilnik, nisu realne. Nabavka zimskih guma nije dodatan, možda neočekivani, ali u svakom slučaju neophodan trošak. Nove zimske gume za jugo, koji se vozi u najvećoj meri, koštaju oko .000 dinara, tako da komplet guma za ovaj auto iznosi oko 12.000 dinara. Polovna guma se može naći i za hiljadu dinara", naglašava Okanović. On objašnjava da umesto što bi vozači za dve godine kupili nove letnje gume, ovako će pored njih imati i zimske, tako da će im postojeće duplo više trajati. Prema njegovim rečima, razlika u gumama nije samo u šarama već i u materijalu, jer su zimske mekše, bolje koče i prianjaju uz tlo na niskim temperaturama. Okanović navodi da se na tržištu mogu naći i univerzalne gume nekih proizvođača, ali da „nijedan od njih nije napravio dovoljno kvalitetan proizvod“, odnosno gumu koja bi podjednako bila dobra i za letnju i za zimsku sezonu.

Link to comment

Kakva je ovo gud kap bed kap priča, kao da je Dinkić sastavio, samo fali da se pojavi na kraju i podeli svima sa kolima starijim od 2000 dve gume proizvedene u Tigru, naravno državnom subvencijom. Ako ovo prođe država će još jednom dokazati koliko je smešna. Polazi se logikom da su ovi što voze kola starija od 2000 najsiromašniji pa da se ne uvrede (ne pobune). Niko ne kaže da su ta kola i najnebezbednija i da upravo oni najviše ištu zimsku.

Link to comment
Kakva je ovo gud kap bed kap priča, kao da je Dinkić sastavio, samo fali da se pojavi na kraju i podeli svima sa kolima starijim od 2000 dve gume proizvedene u Tigru, naravno državnom subvencijom. Ako ovo prođe država će još jednom dokazati koliko je smešna. Polazi se logikom da su ovi što voze kola starija od 2000 najsiromašniji pa da se ne uvrede (ne pobune). Niko ne kaže da su ta kola i najnebezbednija i da upravo oni najviše ištu zimsku.
Bas tako..prvo se spletom okolnosti nista ne radi 30 godina na mijenjanju zakona..onda se donese rigorozan koji da se primjenjuje bi prepolovio ili broj kola ili novcanik...i onda se uskukaju ugrozeni, drzava popusti i imas evropski zakon koji se selektivno primjenjuje... Edited by beeva
Link to comment

Jok, nego je najbitnije da se svakom Fanđu izda potvrda o suvišnosti kupovine zimskih pneumatika.Tema: Ova poslednja izjava je za nevericu i potpisao bih beeva-in i gone fishing-ov post.

Link to comment

Jok nego će da se od 2015 uvede obavezno posedovanje radara za slučaj pada meteora na autmobil, sve u cilju povećanja bezbednosti.

[ion]to nije tacno. predstavljas cifre i statistiku onako kako tebi odgovara. zasto nisu objavili apsolutne brojeve, pa da mi sami izvucemo procente. [/ion]
Mojne tako.I vlas' predstavlja statistiku kako njima odgovara.Zašto misliš da je njihovo tumačenje bolje po tebe kao građanina nego moje? Plaćeni su za to, pa više brinu? :lol:
uostalom, jasno je da je u pitanju zavera proizvodjaca guma u sprezi sa drzavom koja svu odgovornost za moju sigurnost prebacuje na mene.
Kakvu odgovornost država preuzima npr. zbog "crnih tačaka" - mesta gde vozači ginu k'o mravi?Ok, pokušavaju da saniraju, da pregrade, da preurede,(mada jako sporo) pa da se to više ne dešava. Ali ko je preuzeo odgovornost što su se na primer u ulici Tošin Bunar dešavale brojne saobraćajke zbog denivelacije traka (pre nego što su popravili)? Ko je povređenima/porodicama isplatio odštetu?Dokle više kenedijevski "ne pitaj šta država može da uradi za tebe, već šta ti možeš da uradiš za nju"?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...