Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Možda jesete "sigurno ogroman", ali nije potkrepljem brojkama, makar na primeru 2009-2010.Videćemo dalje.A, "Efektima" novog zakona su sami počeli da se hvale već posle prva 2-3 meseca. Dok su im išli u prilog.

Link to comment

Pa broj spasenih zivota koristenjem pojasa nije statisticka kategorija u analizama nigdje, pa ni u Srbiji, vec vise stavovi i procjene strucnjaka.Pa efekti ce se pokazati nakon 5 do 10 godina, ali i ovo je napredak koji ce svako istaci sebi u prilog..

Link to comment

Iskreno, nije me se ticalo, pa nisam ni tražio. Ali, bio sam ubeđen da su puni brojki koje dokazuju da su u pravu.Sad mi ti daješ žišku da je sve samo stvar nečije procene i stavova. Da samo zbog toga ceo svet ugrađuje pojaseve u sva vozila...?

Link to comment
Iskreno, nije me se ticalo, pa nisam ni tražio. Ali, bio sam ubeđen da su puni brojki koje dokazuju da su u pravu.Sad mi ti daješ žišku da je sve samo stvar nečije procene i stavova. Da samo zbog toga ceo svet ugrađuje pojaseve u sva vozila...?
Analiza saobracajnih nezgoda obuhvata sirok spektar obrade raznih statistickih podataka i odnosa ali ne obuhvata broj poginulih zahvaljujuci nevezivanju pojasa jer je nemoguce utvrditi precizno kome sve pojas nije spasao zivot.. Zamisli situaciju, mrtav pijan covjek koji nije vezan vozi 90 km na h u naselju i pogine. Sta je uzrok? Analize se rade u vezi broja poginulih i povrijedjenih u odnosu na broj stanovnika, broj vozila, broj vozaca, prema polu, broju kilometara puta, prema vrsti ucesnika u saobracaju itd.
Link to comment

Ma, batalimo to.Ukoliko ljudi više vezuju pojaseve, ne smanjuje se broj povređenih i poginulih u nesrećama, ali moraju da se stavljaju.Šta kažeš na ovo da moraju da se imaju na kolima zimske gume od 1.Novembra, čak i da je 20 stepeni?http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=09&dd=14&nav_id=458539Demir Hadžić iz Ministarstva za infrastrukturu: "Postoje i gume za sve sezone, koje mogu da zadovolje i zimske uslove i nećemo praviti nikakav problem ukoliko neko ima ove pneumatike."Koje su to gume i za zimu i za leto? :isuse:

Link to comment

WTF?

Uz to, od 1. marta 2012. neće moći da prvi put budu registrovani četvorotočkaši koji nemaju sigurnosne pojaseve i naslone za glavu na svim sedištima. Ova odredba se ne odnosi samo na oldtajmere proizvedene pre 1971. godine. Slično tome, žuta svetla mogu da imaju samo automobili napravljeni pre 1. oktobra 1982. godine.
Sa istog linka.Koliki procenat automobila ima naslone za glavu na zadnjim sedištima? Nema ih ni novi Punto osim u najskupljoj varijanti. Svakim danom u svakom pogledu sve više nazadujemo.
Link to comment
Ma, batalimo to.Ukoliko ljudi više vezuju pojaseve, ne smanjuje se broj povređenih i poginulih u nesrećama, ali moraju da se stavljaju.Šta kažeš na ovo da moraju da se imaju na kolima zimske gume od 1.Novembra, čak i da je 20 stepeni?http://www.b92.net/b...4&nav_id=458539Demir Hadžić iz Ministarstva za infrastrukturu: "Postoje i gume za sve sezone, koje mogu da zadovolje i zimske uslove i nećemo praviti nikakav problem ukoliko neko ima ove pneumatike."Koje su to gume i za zimu i za leto? :isuse:
Primer vozila sa all season, all conditions, all around gumama:poljop-traktor-REMONT-Ursus.jpg
Link to comment
Ma, batalimo to.Ukoliko ljudi više vezuju pojaseve, ne smanjuje se broj povređenih i poginulih u nesrećama, ali moraju da se stavljaju.Šta kažeš na ovo da moraju da se imaju na kolima zimske gume od 1.Novembra, čak i da je 20 stepeni?http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=09&dd=14&nav_id=458539Demir Hadžić iz Ministarstva za infrastrukturu: "Postoje i gume za sve sezone, koje mogu da zadovolje i zimske uslove i nećemo praviti nikakav problem ukoliko neko ima ove pneumatike."Koje su to gume i za zimu i za leto? :isuse:
Valjda one M+S? Jel' zna neko?
Link to comment

Pa m plus s bez pahuljice..ako takvih ima uopste kod nas..pojma nemam..to bi trebalo biti all season tires...mada vjerujem da u ovom pravilniku pod tim podrazumijevaju m plus s kako god.

Šta kažeš na ovo da moraju da se imaju na kolima zimske gume od 1.Novembra, čak i da je 20 stepeni?
U BiH jedo ove godine bilo obavezno imati zimske gume od 15.10.sad je 15.11 .proslu zimu sam kumho nove gume upropastavao do 10.12...tad je tek doslo do pogrosanja vremena.. Edited by beeva
Link to comment
Valjda one M+S? Jel' zna neko?
Ovaj Hadzic dade meni odgovor na pitanje sa prethodne strane :)M+S su all season gume ukoliko nemaju pahuljicu, a ako imaju i pahuljicu uz M+S onda su prave zimske gume...http://www.4gume.com/o-gumama/ms-gume/
Link to comment

Sad sam gledala gume po parkingu uz pomoć baterijske lampe :isuse::ph34r: .Na mojima oblačić s kišicom :wacko: , nema ni M ni S :unsure: .Inače polo iz 2004, nema treći naslon za glavu, muž mi kaže da po propisu treba da se ide na Mašinski fakultet da naprave projekt za naslon, pa onda da se nabudži, ali po projektu :blink: .Ali ne zamjerite, mašinac je po struci, pokazuje devijacije u ponašanju kad se radi o stvarima iz njegove oblasti :D .Sutra lepim na kola papire s tekstom " Prodaju me za 1000 EUR, a vredim više :) ".

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...