Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ma ozbiljno pitam, juce jedan projuri pored mene u nekom cudu koje sigurno nije sigurno za upotrebu, i prodje pored saobracajaca kao da je nevidljiv. a samo malo da ga cukne neko, pao bi dasa sa kola ko nista.

Link to comment

samo da se zahvalim vozacu 47ice koji me je danas spasao sigurne kazne :Hail: . covek mi je jedini, od 15 automobila iz suprotnog smera, blicao na onoj uzbrdici od slodesa ka banjici, a taman sam ubacio u 4. i krenuo da dodajem gas da obidjem 50icu u desnoj traci (dozvoljeno valjda 40 a isao bih sigurno 80 :D). a gore na vr' brda panduri sa sve onom novom kamericom koja ti slika roznjacu i tablice i brzinu i sve. hvala majstore :Hail: :Hail: :Hail:

Link to comment
samo da se zahvalim vozacu 47ice koji me je danas spasao sigurne kazne :Hail: . covek mi je jedini, od 15 automobila iz suprotnog smera, blicao na onoj uzbrdici od slodesa ka banjici, a taman sam ubacio u 4. i krenuo da dodajem gas da obidjem 50icu u desnoj traci (dozvoljeno valjda 40 a isao bih sigurno 80 :D). a gore na vr' brda panduri sa sve onom novom kamericom koja ti slika roznjacu i tablice i brzinu i sve.
tu je max 50km/hi cesto su tamo .... Edited by eye of the beholder
Link to comment

Ako se u svim DZ-ovima vrše pregledi za vozače kao u mom, nije ni čudo da imamo ludake koji voze po ulicama. Psiholog mi je švrljajući po onom papiru unapred određenom rutom objašnjavala da bi trebalo da se udam <_<. Neuropsihijatar je samo stavila svoj potpis i pečat, a sestra je ta koja je zaokruživala unapred određenom rutom pri čemu smo ćaskale o mom prezimenu. Od svega mi je najviše vremena oduzelo čekanje kod oftamologa, a i tu sam ušla odmah čim su izašli i videli da sam vozač.Bar je brzo završilo :).

Link to comment
samo da se zahvalim vozacu 47ice koji me je danas spasao sigurne kazne :Hail: . covek mi je jedini, od 15 automobila iz suprotnog smera, blicao na onoj uzbrdici od slodesa ka banjici, a taman sam ubacio u 4. i krenuo da dodajem gas da obidjem 50icu u desnoj traci (dozvoljeno valjda 40 a isao bih sigurno 80 :D). a gore na vr' brda panduri sa sve onom novom kamericom koja ti slika roznjacu i tablice i brzinu i sve. hvala majstore :Hail: :Hail: :Hail:
Svaka mu čast.Ni sam ne znam šta se desilo ljudima da u današnje vreme nisu solidarni kao nekada.Tek svaki 20-ti se seti..
Link to comment

samo da se najebem mile majke idiotima sa sajta bahatoparkiram i inim imbecilima iz kojekakvih 'agencija' za saradnju sa vladom sto su danas i juce ubili jedini besplatan parking koji smo imali u centru grada (mi koji radimo u okolini beogradjanke i kneza milosa) ispred generalstaba. angry.gif

Edited by nesha taxista
Shvatam ljutinu i podržavam, ali malo ipak birajte reči
Link to comment

Bili jutros u "dizanju" i baš pričali o toj i drugim "akcijama".Trenutno nemam auto, ali se pridružujem. angry.gif Može li čovek njih da prijavi što mu oštećuju imovinu (auto) nalepnicama?

Link to comment
Za sedam meseci više od 25.000 saobraćajnih nesrećaBeta | 05. 08. 2010. - 20:16h U saobraćajnim nesrećama u Srbiji u prvih sedam meseci 2010. godine poginulo je 320 ljudi, što je za trećinu manje nego u istom periodu prošle godine, kada je poginulo 470 osoba.Prema podacima dostavljenim agenciji Beta iz MUP-a, u toku sedam meseci 2010. godine, smanjen je i ukupan broj saobraćajnih nezgoda, broj nesreća s povređenim i poginulim, kao i broj povređenih.U periodu od januara do jula 2010. dogodile su se 25.343 saobraćajne nesreće, u kojima je povređeno je 9.827, a poginulo 320 osoba.U prvih sedam meseci prošle godine bilo je 37.112 nesreća, povređeno je 12.159, a poginulo 470 osoba.Broj nesreća manji je za 31,7 odsto, broj povređenih za 19,2, a broj poginulih za 31,9 odsto.I u julu je broj poginulih i povređenih manji nego u julu 2009. - 69 poginulih, 30 manje nego u istom mesecu prethodne godine i 2.036 povređenih - 438 manje nego u julu prethodne godine.Stopa smanjenja broja poginulih u saobraćaju u odnosu na prethodnu godinu beleži pad od aprila.
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/201532/Za-sedam-meseci-vise-od-25000-saobracajnih-nesrecaIpak izađoše s nekim konkretnijim ciframa.Ostaje da pratimo da li će se tendencija opadanja broja nesreća i poginulih nastaviti i kad prođu SEK-a i DEK-a.To bi me demantovalo u mišljenju da je smanjenje ovih nemilih događaja posledica manjeg broja vozila na putevima jer ljudi imaju manje novca za gorivo i održavanje i registracije.
Link to comment

Jesu li to taxisti dobili nekakvu dozvolu da štede na sijalicama i da mogu da ćeretaju mobilnim?Ovih dana često viđam taxi bez farova/pozicija, a juče i dobitnu kombinaciju: bez pojasa, bez svetala, u razgovoru.

Link to comment

Ne samo taksisti. Masovno ljudi telefoniraju u vožnji, ne pale farove, divljaju... Efekat novog zakona se video u prvih 15 dana. Pošto murija nije odmah ktenula sa brutalnim kažnjavanjem nego je ostavila period prilagođavanja, svi su se opustili i vratili "na staro". Žute trake opet pune, svaki drugi telefonira u vožnji, masovno kuliraju migavce... Neke koristi od novog zakona ipak ima, ali je propuštena velika šansa da se ova vozačka divljina uvede u red.

Link to comment

Izdvajam taxiste, "profesionalce".Kao i policajce, naravno. Čak i u privatnim automobilima (btw - kad bi njima malo pročešljali imovinske karte..)

Link to comment
Ne samo taksisti. Masovno ljudi telefoniraju u vožnji, ne pale farove, divljaju... Efekat novog zakona se video u prvih 15 dana. Pošto murija nije odmah ktenula sa brutalnim kažnjavanjem nego je ostavila period prilagođavanja, svi su se opustili i vratili "na staro". Žute trake opet pune, svaki drugi telefonira u vožnji, masovno kuliraju migavce... Neke koristi od novog zakona ipak ima, ali je propuštena velika šansa da se ova vozačka divljina uvede u red.
realno :lol: ljudi su se 'prilagodili' starim propisima :D ne znam cemu iscudjavanje za taksiste (cast ide za 20% normalnih primera taksista) i vozace dzipova. ja odavno tvrdim da oni imaju neke sopstvene zakone gde ne postoji davanje bocne signalizacije pri promeni pravca kretanja, puna linija, obavezno levo ili desno itd ...
Link to comment
Ne samo taksisti. Masovno ljudi telefoniraju u vožnji, ne pale farove, divljaju... Efekat novog zakona se video u prvih 15 dana. Pošto murija nije odmah ktenula sa brutalnim kažnjavanjem nego je ostavila period prilagođavanja, svi su se opustili i vratili "na staro". Žute trake opet pune, svaki drugi telefonira u vožnji, masovno kuliraju migavce... Neke koristi od novog zakona ipak ima, ali je propuštena velika šansa da se ova vozačka divljina uvede u red.
Rekao bih da je bio "period prilagođavanja", pa je ipak bio jedan kratki period kada su malo više maltretirali kažnjavali građane čak i za nedostatak potpisa u vozačkoj dozvoli, da bi se sada skoro skroz prestalo, kao i pre novog zakona.To me samo učvršćuje u verovanju da im je cilj bio da stvore "osnovu" za pelješenje onda kad im bude pritrebalo.A bezbednost učesnika u saobraćaju... Who cares?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...